bugün

liseli ergen kardeşlerimizi deli eder büyük ihtimalle.

değil mi ama? üniversitede devamsızlık diye bir şey yok. istersen okula 6 ay gitme yine sorun olmaz. kıyamam bu liselilere ya. 10 güne düşürmüşler haklarını.
Sözel ağırlıklı bölümlerde belirli derslerde lisedekinden bile beter devam zorunluluğu arandığından pek de geçerli olmayan tespit.
sınavdan sınava okula gitmeye neden olur. sonuç olarak benim gibi 5. yılda alttan 21 dersiniz olur.
yalandır ınanmayın. bızım okulda bal gıbı devamsızlıktan kalan lnsanlar olmustur.
deseler de yalandır okulun belirlediği bir devamsızlık sınırı vardır. yoklama alıp almamak hocanın insiyatifine kalmıştır.
hangi okulda okuyorsunuz lan 4. yılım olacak hala bizim hocalar sike sike yoklama alıyor gelmezsen f1'i basıyor.
6 ay gitme okul 2 sene uzar. liseliler üniversiteli olur.
yalandır. hazırlıktayım ve devamsızlık sınırı 10 gün. liseliden farkım olmayacak yani en azından şartlar eşitlendi.
gayette devamsizlik vardir. asparagas haber inanmayiniz.
üniversiteyi üniversite yapacak olan öğedir. ne olur yani şunu yapsanız?
şahsen benim için öyledir. iibf'de devam zorunluluğu yok çoğu yerde.
Konuşanları tahtaya yazmayacak ve öğretmenim ödev vardı demeyeceksek, olması gerekendir.
hepimizin hayalidir hepimizin. Liseden bir farkı olsun ama değil mi?
inanmayın sayın liseliler. an itibariyle yarın ki derse yetişemeyeceğimi anladım ve kaldım sanırım. kalırsam editlerim saygılarımla.
4 yildir universiteliyim ve anladim ki bu hayal. yok oyle bi dunya.

hadi yine iyisiniz cocuklar abiniz seneye mezun oluyo ya hemen sistem degisir devamsizlik kalkar merak etmeyin.
Üniversiteden üniversiye göre, hatta fakülteden fakülteye bile değişir. Mesela uludağ üni de iibf de devamsızlık sınırsız iken diğer bütün fakültelerde sınırlıdır.
uludag iibf'nin cilgin attigi durumdur. milleti sinavdan sinava goruyoruz anca. bu da mi bizim bolumdeymis lan tepkileri havada ucuyor tabi *
üniversiteden üniversiteye değil bölümden bölüme değişen durumdur. kardeşimin devam zorunluluğu yokken benim var. birazcık şanslıysan neden olmasın..
zaten öyle şu üniversite hayatın da devamsızlıktan bırakan hoca görmedim ben.
eğitim sistemi kökten uca kadar yanlış olduğu için bu sorunun devede kulak olması muhtemeldir. üniversitelerde ise bu yanlış doruk seviyeye ulaşmaktadır. ben gaziden hacettepeye yatay geçiş yaptım bu dönem. hacettepe öyle bir yer ki eğer temelin yoksa, biri bana öğretsin diye gidiyorsan direk sıçtın. hiç mi bir şey doğru düzgün öğretilmez ya. öğretilmiyor işte. temelim olmasaydı ben de sıçmıştım mesela. zaten bilgisayar mühendisi miyiz elektrik-elektronik mühendisi miyiz anlamadım derslerin yarısı ortak arkadaş. yani sözün özü yüksek öğrenim kurumları başlı başına büyük bir karmaşadır. kanımca bu işe bir el atıp düzeltmeyi kimsenin bir yerleri yemiyor.
Tıp fakültesi için geçerli olmayan durum. Bu yaşa gelen bir insan hangi derse gireceğine kendi karar vermeli. Aksi saçmalıktır.
Sınırsız olmalı.

Olm adam geçiyorsa sınavdan sana ne yarraam. Bak kendi başına öğrenmiş. Sen öğrendiğini ölçmüyor musun. Ee ne tatava yapıyorsun geçir adamı.
yök sayesinde imkansıza yakınlaşan durumdur mamafih, öz farkındalıkla bu kurala uymayan hocaların dersinde imkan bulabilir.