bugün

sakın kızlara yazmayın. zaten çok kalabalık.
Memleketinizde okuyun. Dışarıda bir şey yok..
memleketinizde okumayın, liseden farkı yok.
akts sistemi diye birşey çıktı bazınlarında geçildi bazılarında geçiliyor.araştırın derim.öyleki bazı ünilerde size alttan yerine göre sadece 1 ders alabilme şansı tanıyor.şu an uzak bir konu gelebilir ama sonradan sizi mağdur edebilir araştırmadan karşılaştırmadan terih yapmayın...
ananızın babanızın yanında paşalar gibi okuyun diyeceğim ama okumayın boşverin hayat size ne oyunlar hazırlayacak görün tek başınıza kalın, pişin biraz.
eşit ağırlıkçı ve puanı iyi olan arkadaşlar kesinlikle pdr bölümünü tercih etsinler. hukuk seçip hayatlarını karartmasınlar. rahat rahat okusunlar, rahat rahat atansınlar, rahat rahat yaşasınlar efendim.
Sadece hayatın en büyük anlamının üniversite okumaktan geçtiğini düşünmesinler yeter zira bazen üniversite okumak boşa geçmiş zamandan başka bir şey olmayabilir. Para kazanılacaksa üniversite yerine ticaret tavsiyemdir ama ben donanımlı insan olmak, kendimi bilişsel olarak geliştirmek istiyorum diyen varsa kendilerini bir sürü üniversite mezunu boş kafalı insanla tanıştırabilirim.
büyük sözü dinleyin.
ideallerinizin peşinden koşun. aldığınız puana göre tercih yaparsanız ilerde pişmanlık duyacağınız kesin.
Sakaryayi yazmayin.
girin bir işte çalışın. 4 yıl sonunda çalıştığınız iş içerisinde şef,amir seviyesine yükselmiş olursunuz. 4 yılınızın sonunda alacağınız para 3000 civarı olur. her ay para kazanmanız da cabası.
tavsiye : okumayın
sakaryayı yazın.

editimsi. sakaryayı sevmiyorlar matmazel.
benim gibi eczacılık mı diş hekimliği mi diye arada kalmayın.
fikirleri olan, muhabbet insanlar için söylüyorum. uludağ'a gelin.
istanbuldan uzaklaşın.
bu sene puanların düşeceğini göz önünde bulundurup ona göre tercih yapın. çıkabildiğiniz kadar üzerine çıkın sıralamanızın.
esogü'ye gelmeyin açık ve net.
uludağ üniversitesini, tıp yazmayacaksanız, tercih etmeyin.
bu sene gitmeyi niyetli olanlar için 18 temmuz 2013'e kadar dikkate alınabilecek tavsiyelerdir. ** *
bugün yarın yapacağım, ihtiyaç duyduğum tavsiyelerdir.
yapmayın.
Bi şekilde istemediğiniz bi üniversiteye giderseniz okulu bırakmaya korkmayın.
şehir faktörü yönünden istanbul ve eskişehir arasında kalınıyorsa kesinlikle tercihiniz istanbul olmalı.
meslek yüksekokul okumayın.
meslek yüksekokulu okuyun.