bugün

atatürk üniversitesinde mühendislik okumayın.
gerçekten istediğiniz bölüme gidin. puanı yüksek diye ilgi alanınız dışındaki bölümleri yazmayın. gitmek istediğiniz üniversiteyi ve bölümü iyi araştırın. artıları eksileri düşünerek hareket edin. mümkünse büyükşehir yazın ve yazdığınız bölümlerin iyi olmasına dikkat edin. olur da istediğiniz puanı alamayıp istediğiniz yere gidemediniz; imkanınız varsa tekrar hazırlanın. gerçekten de zor bir sınav değil ygs/lys. üniversitedeki sınavları görünce ne demek istediğimi anlayacaksınız.
yeni açılmış olan bölümleri zevkinize göre tercihlere sıralayın.
yazacağınız kampüsleri gidip görün.
Bi bölüm tutturdunuz diye gidip yok efenim medeniyet üniversitesiymiş okan üniversitesiymiş bunları yazmayın.
puan yetiyor diye gidip okumak istemeyeceğiniz üniversiteleri yazmayın, iyi düşünün.
üniversiteye sevişmeye doymuş olarak gelin. (mümkünse tabii) yoksa o okul bitmez karı kız peşinde.
gerçek hayatta ortamını ve çalışma şeklini bilmediğiniz adı havalı meslekler seçmeyiniz.
şöyle de olabilirdi;
seçeceğiniz bölümün gerçek hayattaki çalışma şartları ve ortamını araştırınız. *
illa bu okulda okuyacağım diye kasmayın. kolay okul tercih edin bence en azından zamanında bitirmeniz ve de okul sırasında kendinizi geliştirme imkanı ve zamanınız daha fazla olur. okul bitince bir çok şey unutuluyor zaten bir kaç istisna bölüm saymazsak emin olun.
sosyal hayatınızı doya doya yaşayabileceğiniz bir şehri yazın. yok üniversite zormuş, yok hocalar geçirmiyormuş...gibi efsanelere inanıp bir bölüm/üniversiteyi yazmaktan vazgeçmeyin.

unutmayın üniversite ders/mesleki bilgiden çok kişilik buna paralel olarak davranış özelliklerimizi geliştirir.
mersine gelecek kardeşlerime hertürlü desteği vereceğimi belirtmek isterim.
ankara yazmayın.
gazi eğitime gelmeyin de nereye giderseniz gidin. ülkücülükle ilgili okumadığım kitap kalmadı sınavda çıkacak diye.
hic bi yeri kazanamiyosaniz comu iibf ye gelin. tonla amli tonla sikici adam mevcut. biga tam da dag sayilmaz eskiden merkezmis. heryeri de duz.
ingilizcenize güvenmiyorsaniz boğaziçi yazmayin, ama yok üç yılımı feda ederim diyorsan yaz ve bence de hiic pişman olmazsin.
yazacağınız bölüme girmeden önce derslerini iyice bir araştırın yapabilir misiniz yapamaz mısınız diye.sonra maazallah benim gibi sayısal özürlü olup ekonometriyi bitiremeyebilirsiniz.bir de asla üniversite olsun da neresi olsun demeyin 4 yıl eziyet çekmeye ve tonla para döküp bi halt olmamaya değmez çünkü.iyi bir bölüm tutturamadın mı bir daha dene.
istanbul universitesi icin: o kapinin sevdasina nice ruhlar heba oldu kitmeyli arkadaslarim o kapinin arkadasinda sadece hukuk ve siyasal bilimler vs var.ve muhendislik egitimide cok iyi degil.haburasi boyleyse diger yerler nasildir ona hic deginmiyorum. genede kapiya bakip gelmeyin.
iki meslek arasındasın ikisininde kazancı asagı yukarı aynı. biri cok mantıklı ama diğerine de icin akıyor. kesinlikle mantıklı olanı tercih etme. aşk evliligi yap. mutlu olursun.
okul 4 sene, meslek 40 senedir. sırf okulun adı var diye istemediğiniz bi bölümde okumayın. kalan hayatınızı zehir etmeyin.
boğaziçi itü.
iŞsiz kalmak istemiyorsaniz iibf'den bir bolumu tercih etmeyin.
eğer hem güzel bir çevrede okuyayım hem de işim garanti olsun diyorsanız adres belli =>> hacettepe diş hekimliği fakültesi
Önce sınava girsinler.
aman diyeyim afyon'u aşağılara yazın. hatta aşağılara bile yazmayın.
haha.

bir kaç yıl önceki halim geldi aklıma. hevesli hevesli okurdum buradaki ve diğer sözlüklerdeki yazıları..

bak şimdi 297 entry mi yazılmış. hah işte onların hepsini okumuşumdur. oldukça heyecanlıyız ya!

faydası olmuş mudur bilemem. sonuçta hayatımızı burada yazılanlara göre şekillendirmiyoruz. misal biri size gazi'yi tercih etmeyin dedi diye gazi'den vazgeçecek değilsiniz.

ee tavsiyeni ver piç, demeyin hemen öyle. bu entry'de tavsiye falan yok. sadece söyleyecek bir kaç şeyim var. biliyorum çok heyecanlısınız. üniversitenin hayatınızı değiştireceğini düşünüyorsunuz.

ben öyle düşünmüştüm zamanında. ama şunu anladım ki sen değişmedikten sonra seni hiçbir şey değiştiremez.. bak üniversiteye gitmeden önce bok gibi evde oturuyordum. üniversiteye gittim geldim, ne yapıyorum. bok gibi evde oturuyorum.

demek ki üniversite bazı şeyleri değiştiremezmiş.

ille de tavsiye istiyorsanız; burada yazılanları okuyun. heyecan ve şevk katar sizlere. kesinlikle kendi kararınızı kendiniz verin. pişman olduğunuzda dahi 'benim pişmanlığım' diyebilesiniz. iş olanağı yüksek bölümleri tercih etmenizde fayda var. tercih ettiğiniz bölümü araştırın öncelikle. tünelin sonunda bok gibi evde oturanlar grubuna katılmak var.

neyse ya, üniversiteye gideceklere tavsiyeler bölümüne de bekleriz. orada yazılanlar da güzel şeyler.

ha bu arada son sözümü üniversite sınavından düşük puan alıp bu yazıyı okuyanlara seslenmekle tamamlayacağım.
sana hiçbir şey katmayacak bu kadar uzun bir yazıyı okuyacağına az ders çalışaydın ya!

haha. hep bunu yapmak istemişimdir. çok güzel oluyormuş lan. tamam tamam, hani senden daha yüksek puanlar alanlar var ya, hani hep senin önüne geçenler, hani tüm işi gücü ders olanlar.. hah işte onlaırın da ağzına sıçayım ben.

git iki yıllık bir bölüme koçum, atan kurtul. zaten az puan almışın,sikko sikko konuşma. sağlık bölümlerini tercih et.

tavsiye vermeyecektim güya. hadi lan dağılın sikkolar.

çok öpüyorum sizi.