bugün

efsaneye göre, üniversite öğrencisi kaşar kız not uğruna hocaya vermektedir. dersin A ile geçilceğini sanıp hocayla her türlü yiyişmektedir. lakin sene sonunda hoca kızımıza F vermiş. kız da dumur oğlu dumur olmuştur.
en bilineni üniversiteli kızlar herkese vermektedir ve bekarete önem vermezler klişesi olan efsaneler silsilesi.
x hocanın final kağıtlarını okumak yerine masanın üzerine fırlatması, masada kalanların geçmesi, yere düşenlerin ise sınıfta bırakılması...
hocaların sınavlarda sadece bir klasik soru sorduğunu zannetmek.
+ olm üniversitede hocalar öğrencilere veriyolarmış..
- e herıld yani şapşi.
+ olm ne gayarım biliyon mu, zaten mature'ye sardım bu ara yuu'da*
- kayarız tabi kankişim..
+ sana noluyo la yaraaam!!!
- pardon
+ neyse yarından itibaren beni çalıştırıyon ha.
- okeyto bebiş.
+ ama sikicem dalağını ha düzgün konuş.
- pardon müco.
+ ha şöyle erkek ol biraz ya.
- konu neydi bu arada ya?
+ ... siktir et ya gel iki el pes atag...
akdeniz üniversitesinde gecen bir efsane diyaloğu:
-oğlum bu yıl organikleri kesin veriyoz gözümüz aydın.
+ neden yaw?( şaşkın şaşkın bakar zira 3 yıldır hala 2.sınıftaki organik derslerini bile verememiş kovulma aşamasına gelmiştir.)
- oğlum memet hoca emekli oluyomuş.yaşadık.
+hönk..hangi memet hoca?
-tutaş oglu tutaş .mehmet tutaş emekli olcakmış yırttık.biter bu yıl okul.
sene sonu gelir ikiside kalırlar yine.çünkü mehmet hoca asla emekli olmaz yaklaşık 10 yıldır herkesin inandığı meshur efsanedir.
(bkz: risk nedir)
yaz okulu kalkıyormuş oğlum, yerine büt gelicekmiş.

(bkz: uludağ üniversitesi)
üniversitede kızlar teklif ediyormuş...
-hoca bilmemkaç dakika gelmezse ders düşer.
(bkz: takan hoca) *
yanlış anlaşılmaya mahal vermemesi dileklerimle. *
- olum bu simitçi mit ajanıymış lan.
(bkz: ibret ül versite)
kasmaya gerek yok.
allah sizi inandırsın, sinirlenince yeşil dev e dönüşen bir hocamız vardı. çok korkardık ondan. neyseki her defasında prof. dr. ahmet dernek hocamız örümcek adama dönüşürdü de bizi kurtarırdı.
hocalar sınav kağıtlarını merdivene atarlar en yukarda kalan yüksek alır basamaklara göre puanlar şekillenir gibi bir rivayette var.
erkek öğrencilerin masturbasyona dahi gerek duymadığı efsanesi.

yazarken ellerim titredi lan.
3 milyon kişilik sınıftan sadece iki kişi geçti. 10 kişilik sınıfta sınava giriyoruz 234 tane göetmenle. boş kağıt verdim aa geldi. yüzlük kağıt verdim 13 almışım. kuizin yüzde otuzsekizini alıyor bizim hoca....
ülkücü reis kafeteryada otururken yanına 2, 3 tane ülkücü eleman gelir ve şöyle bir diyalog gerçekleşir:

+ reis, oruç tutmayan zibidiler var, ne yapalım?
- dur şu çayım bitsin geliyorum.
üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin, üst sınıftaki öğrenciler tarafından derslerden dolayı psikolojilerinin bozulması sonucunda uydurduğu hikayelerdir.
-5 sayfa verdim 05 aldım.(Sonra sayfa sayısıyla orantılı mı vermiş acaba diye düşünürsünüz..)
-Kesin isme göre not veriyo. Benim adım Haydar Can olmasa kesin geçerdim.
-Stajyer okumuş ya yoksa geçmelik kağıt vermiştim...
ne hocalar not verir ne de kızlar başka bişey.
hüseyin karakayalı emekli oluyomuş bu yıl
(bkz: c b ü)
sınav kağıdında maç anlattım 80 aldım. hoca okumuyor kağıtları.
"kapağı at, gerisi kolay"
olum hemşirelik kantini kız kaynıyor. yok öle bir şey herkes sen gibi düşünüyor.
'mühendislikte de kızlar var olum' dur.