bugün

Bir insan sizinle yalnızca aynı ortamda bulunduğu için görüşüyor, bundan hariç böyle bir talepte bulunmuyorsa o insanla aranızda tamamen menfaat temelli bir ilişki söz konusudur.Mecburen, mecburiyetten.Üniversite arkadaşlığı en genel tanımıyla budur.En çok kazıkların atıldığı,insanın büyüdüğünü anladığı,hayatın gerçekleriyle yüzleşildiği bu dönemde ilkokul ya da lisedeki masumane arkadaşlıklar aranır.Şansınıza denk gelirse ne ala.
unutulmayan ve unutulmayacak olandır.
ülkü camiasından değilse kolaylıkla tozlu geçmişe karışır.
gerçek olanların (belki 2-3 tane) üniversiteden sonra da devam edeceği arkadaşlıklardır.

çoğu yalnızca ego tatmini ya da çıkar ilişkisinden öteye gitmez.
satıştan ego tatmininden filan bahsetmişler. puhah! siz adam olduktan sonra gayet iyi olan arkadaşlıktır. lisedeki ergen arkadaşlıklara bin basar.
Üniversiteden korkuyorum acikcasi. Acaba neler bekliyor bizi?
tutulan evin masraflarını(kira , fatura vb.) kitleyerek yapılan ve ortadan kaybolan arkadaslıktır.
bok gibidir.
çok önemlidir. neredeyse hepsi ile hala görüşürüm. geleceğe yatırım yapın üniversitede iyi arkadaslıklar kurun pisman olmazsınız.
son döneme kadardır.
sanıldığı gibi boktan değildir. eğer arkadaş seçimini doğru yaparsanız hayatınızdaki en güzel arkadaşlık olabilir. illa kendi sınıfınızdakilerle arkadaş olmak zorunda değilsiniz. diğer bölümlerden de arkadaşlarınız olabilir. mesela ben kendi bölümümdekileri pek sevmediğim için kendi bölümümden yakın arkadaşım birkaç tanedir. fakat diğer bölümlerden çok sayıda ve çok sağlam dostlar tanıdım.
Üniversite yıllarında oldukça keyiflidir, birlikte yer içersin, birbirinizin derdi dermanı olursunuz. Ancak gerçekçiliğine ve devamlılığına pek inanamadığım bir arkadaşlık türüdür.
bitmeyecek gibi duruyor ama lisede de öyle duruyordu. hem kimler kimler gitmiş azizim, üniversite arkadaşları kim affedersin.
balon. yok.

(bkz: overrated)
anneden , babadan ve bir dedenin nasihatlerinden daha öğreticir. aynı şeyleri liseye kadar tecrübe edip öğrenmiş olmaya rağmen daha ayrıntılı ve daha sert , bazen de daha iyi kavratır insana. en iyi öğretmenler üniversite arkadaşlarıdır.
Şimdi sıra geldi sana;

Bak benim sana sanıyorum ki iyiliğimden başka bir şeyim olmadı. Seni kötü günümde sıkmadım iyi günümde deli gibi göstermedim. Ama sen beni her çaresizliğinde yanına da gördün. Senin her yalnız kalışında yanındaydım. Dersten kalma şeyinde bile en az senin kadar üzüldüm canım sıkıldı. Peki neden?
Çünkü herkesin seni yanlış tanıdığını sandım. Ama sen beni sadece çaresiz anlarında kullandın.

Ne zaman yalnız kalsan bana sarıldın. Bilmiyorum ben arkadaşlığa çok önem veren çok anlam yükleyen biriyim. Ama sen benim sana baktığım gözle hiç bakmadın. Ya leonunsutu ben senle pratik sınava girmek istiyorum dediğimde o arkadaşın beni bozdu ben onun yüzünden seninle arkadaşlığımızın bozulmasını istemem dediklerinde bile ya o kız öyle değil yanlış anloyosunuz dedim çünkü buna inanadım gerçekten.

Erasmusu delidehşet istediğimi bile bile bana nispet yapar gibi bin kere kafamı siktin. Ya sen bana derdimi sorarken bile bi cümle sonra aynen ben de diyerek kendi derdini anlatmaya çalıştın. O kızın yüzünden seninle eskisi kadar yakın değiliz diyen arkime bile sorun benden kaynaklıdır aslında diye düşündüm.

Ya ben sen sırf dersten kalma bombok olma diye saçmasapan bi sabah okula geldim. Yapılan iyilikler saydırılmayı haketmez ama sen bunu hakkettin. Beni kalitesiz bulucağını arkadaştan saymıcağını bilseydim de gene yapardım. Çünkü bazı insanların yardım etmekten başka çaresi yoktur.

Neyse herşey biter hepsini siktir ette sen seni gerçekten sevecek birini kaybettin.
Her neyse belki stalklarken üstüne alınırsın.
Geçici ve kaypaktır.
yanlışlıkla sevişirsin biter. yada sevişmezsin gene biter.

bu kadar basit.
Üniversite arkadaşlığı, sınav dönemine kadardır. Geçici ve samimiyetsizdir.
Çıkar üzerinedir, kendimden biliyorum.
3 tane var bende ondan. 9 yıl oldu. Hep derim Fırat'ın bana kazandırdığı 3 elmas onlar.
Hepiniz mi bu kadar dertlisiniz ya
Vallahi biz bu arkadaşlıktan alıcaklıyız.

Ezel de ali bırakamam derken ömerin bıraktım abi deyişindeki o sahneyiz.
Üniversite de arkadaşlık nedir ya. Ben hepsini sildim attım. Saçmalık hepsi çıkar için seninle bunu yeni mi öğreniyorsunuz. Heh. Kimseye fazla değer vermeyeceksiniz yoksa tepenize biner. Net.
Çıkar ilişkisidir demeyeni dövüyorlar.
Sanki lisedeki arkadaşlığınız başka bi şey ilişkisi?
lisede lay lay lom muydunuz da üniversitede bu kadar ağlıyorsunuz anlamadım.
Çok fazla şey beklenen, alınamayınca da yerin dibine sokulan arkadaşlık.
Sınavların bitmesiyle arkadaşlık da biter. Çıkar ilişkisidir.