bugün

nerede bir ülkücü ile tanışsam suratıma tokat gibi vuran bir gerçektir bu. iki laf ettikten sonra olayı direkt fiziki güce getirmeye çalışmaklar filan bunun en bariz örneği. düşünceni söylemene bile izin vermiyorlar. hele hele karşısında ben gibi full donanımlı biri olunca resmen çıldırıyorlar. sakinleşmelerini istiyorum. sakinleşmeleri için yüzlerine okuyup üflüyorum onlar fark etmeden. ama değişen hiçbir şey yok. aynı saldırganlık, aynı saygısızlık devam etmekte. bir gün kalplerini kıracağım ya du bakalım..
Okumadan konuşan Türk insanı.Hem doktordur hem hukukçudur,hem hocadır,hem siyaset bilimcidir.
yanlış önerme. ülkücüler bir yerleri her tutuştuğunda, hatta tutuşmasına gerek yok, karşısındaki tek kişi bile olsa takım elbiselerinin altından çıkardıkları, sopalar, demir levyeler, bıçaklar, silahlar ile gayet donanımlıdır.
(bkz: teknikhavacı donanımhaber com dan bildirdi)
adamlar donanım sahibidir. istersen bir dur önlerinde.
Genelleme Yapıldığında yeni yetişenlerin bilinçlendirilmediği, eskilerin ise nasıl bilinçli seçmen yaratırızdan fazla seçmen nasıl bize gelir gibi geçici çözüm düşünmeleri.

Kendilerine sorulması gereken sorular.
1 Vatan için ne yaptında bizden daha fazla milliyetci oluyorsun?
2 ulusalcı sosyalistlerden farkınız nedir?
eğer donanımlı insanlar yetiştirecek olsalar bu kadar çok kitleleri olamayacaktır. üyelerinin en büyük hedefi reis olabilmektir.
(bkz: götünde harddiskle gezen komunist)
(bkz: adam haklı reis)
komünüklerin çok acayip süper donanımlı olmasından dolayı düşülen yanılgı.
(bkz: yeni donanım bulundu)
Bütün hepsi için geçerli olan bir durum değildir. Tanıdığım bir çok ülkücü gayet donanımlı ve neyin ne olduğunu bilen kimselerdir. Tamam ülkücülerin bazıları sırf arkam olsun kavgada dövüşte yanımda iki üç eleman olsun diye ülkücüdür ama gerçek ülkücüler de bu durumdan rahatsızdır.
donanımsız olan ülkücü kemalist olur donanımlı olan solcu kemalist olur. sonuçta her ikisi de "devletin sahip olduğu millet" yönetimini yani oligarşiyi savunur. demokrasi her ikisinde de yoktur. halk her ikisinde de kendilerinden yana değilse cahildir veya vatan hainidir, öldürülebilir.
sonuçta ülkücüler bir sisteme bağlı olmadan bağımsız olarak faşizmi ve oligarşiyi savunur. solcu kemalistler komunizm rejimi gibi bir idareyi faşizme indirgerler. böylelikle komunizm söylemlerini, jakoben demokrasi anlayışıyla birleştirip bir çok sol ve jakoben cumhuriyet kavramlarını kullanabilme yetisine sahip oluyorlar.

atatürkçüler de bunlara benzer ama onlarda minimize edilmiş bir demokrasi anlayışı azıcık bulunur.
Ülkücülük, asırlarca yaşamış Türk milletinin yine asırlarca bağımsız yaşamasını temindir.
daha önce ülkücü ile muhatap olamamadan kaynaklanan aciziyet ve entry...
bahsi geçen kişi ülkücü değil, ülkücülük adını kirleten kişidir. ülkücüyüm havalarına bürünmesinin tek sebebi kendiyle kavgara girecek insanlar aramasıdır. şimdiki ülkücülerin çoğu mafya özentisidir. eski ülkücüler gibi türlük ve islam adına canlarını verebilecek kişiler şu anda ülkücü camiasında yok denecek kadar azdır. bu da böyle biline.
her ülkücü donanımsız demek yanlış bir önermedir.ancak günümüzde baktığımızda ülkücü kavramı çok farklı yerlere gitmiştir.hele hele bu gençlik arkamız olsun, adımız olsun diyerekten toplumda en dipte yer almayı başarmışlardır.kimse adam yerine koymaz oldu artık bu insancıkları kendi türleri hariç.aslında onlarda koymuyorda işlerine yarıyorlar işte.adama sorsan nedir lan dokuz ışık diye, küfür mü ediyor lan bu diye donanımını çıkarır sallar sana. cCc reizz abii adam şşştt.. (bkz: boş adam)
gerçeği yansıtmamaktadır.

bakın efendim adam tam techizat hiçbir donanım eksiği yok; görsel
(bkz: babam diyor ki)

dayımları da almışlar o dönem içeri,çok zor günlermiş,ihtilal olmasaymış kan gövdeyi götürüyormuş. ben de sarışınmışım o zamanlar,lepiska gibi saçlarım varmış,annem tararmış böyle.