bugün

son zamanlarda fazlaca görülen eylem. arap baharı etkisi var sanırım insanlarda. çok "sanal" bir davranış. taşın altına elimizi koymalı.
bu konuyu sözlükte de tartışıyoruz aynı şey olduğunu düşünüyorum. Yani kurtarmak değilde içini dökmek diyelim ama sonuçta bir çözümü yok.
gönüllü ordusu kurulsa kaçı gelir çok merak ediyorum. gelseler bile herhalde klavye ve mouse'larını yüklenip gelirler. o da ne işe yarayacaksa.
hep aynı şeyleri yazmaktan nasıl bıkmaz bir insan ya. evet,öyle. ülkeyi facebookta kurtarmak isteyen insanlar var. ama sen de ülkeyi facebookta kurtarmak isteyen insanı eleştiren insandan başka bir şey değilsin. yani,aslında eleştirdiğin insanlardan da pasifsin. bir de yine söylüyorum, hep aynı şeyleri dönüp dolaşıp yazmayı da bırakalım salak salak.
gereksiz anlamsız denilebilir. ama günümüzde facebook, twitter gibi sosyal paylaşım siteleri yada sözlükler siyasiler tarafından da takip edilmektedir. buda bu sitelerin de sivil toplum kuruluşu olarak da algılanabilme gerçeğini değiştirmez. abartılmadığı sürece tepkimizi buradan dillendirmek normal sayılmalı bence.
Klavye babalarının mütemadiyen yaptığı iştir. Sen normâlde tepkini koyamıyorsan sanal alemde yazıp çizmen ne işe yarayacak?
(bkz: ülkeyi twitter da kurtarmak)
Ülkeyi Twitter da kurtarmamdan farkı olmayan eylemdir Herkes bir aforizma yazar rt eder ya da ne bileyim Facebook dilinde paylaşır. Ülke kurtulur.
şöyle bir görselle açıklanmıştır:

http://imageshack.us/phot...91610150333792661456.jpg/
yeter artık dedirtmiştir. oturduğunuz rahat koltuğunuzdan, facebook duvarınıza yazarak vatan kurtarılmıyor gençler, uyanın.
foto, yer, durum, duygu, medeni hal, o an arzulanan şey vb akla hayale gelmeyecek kadar şeyin teşhir edildiği ortamda, bu eksik kalmasın der gibi, milli duygu ve düşüncelerin bol keseden(24 saatliğine) gösterime sunulması.
+hadi vatan kurtaralım
-profil resimleri hazır mı?
(bkz: teröre tepki gösterenlerle dalga geçen insan/#13467924)

faşizme karşı bacak omza!!
" pkk'yı protesto edecek 1.000.000 kişi bulabilirim." gibi atarlananlara söylenebilecek önermedir. kıçını kaldırmaktan yoksun insanların en sevdiği yöntemdir. *
ülkeyi sözlükte kurtarmaya calışanlardan da beter hadisedir.
+ haydi vatanı kurtaralım.
- hay aksi... klavyeme su kaçtı...
(bkz: ülkeyi sözlükte kurtarmak)
lanet ettiğim ve saçmalık bir olay. Ne ellerine geçiyor bilmiyorum. gel kardeşim yürüyüş var desen ya çok yorgunum derler.