bugün

Nerdeyse herkesin okula gittiği bir ülkede, eğitimli insan sayısı azdır.

Bakın, bu bir dramdır!
Haybeye okumaktır.
Çanta, kitap hamallığıdır.
Boşuna vakit kaybıdır.

Acilen önlem alınmalı, sistem en ince detayına kadar değişmelidir.
Şahsi kanaatimce kimsesizlik hissiyatı.
Hoş, bu da sorun değil, sonuç oldu.
Toplumsal meseleleri dahi bireysel halletmek zorundayız.
Bireysel konulara değinmiyorum dahi.

Özetle ve açıkça söylemek gerekirse, götümüzden başka güvenecek bir şeyimiz yok.
Depremde insanlara moral verecek yerde şerefsizlik yapmak.
Biraz değerlerimizi analım bu zor, sıkıntılı günlerde.
Not: Ayrıca ilk kez deprem hissettim. Televizyonda TRT Okul'da belgesel izlemekten daha korkunç bir şeymiş.
Titre titre nereye kadar vallahi usandım.
yasaklar . herşey yasaklanıyor sonra da millet bir şekilde bu yasakları aşmaya çalışıyor. daha sonra suçlu millet oluyor.amk sosyal medya çökmüş durumda.
görsel

Eğitimi, ilimi, bilimi top yapıp uzaklara attık maşallah, suphanallah, elhamdülillah!?!?
Sistemsizlik.

Eğitim, sağlık, adalet, güvenlik...

Hemen her yerdeki sistemsizlik.
(bkz: adalet)
cehalete bağlı olarak ortaya çıkan gaflet, dalalet, hıyanet...
sevgi. doğaya, hayvanlara, insanlara ve hak eden her şeye biraz sevgi. toplum olarak en büyük sorunlarımızdan.
“hatalı olduğunu kabul etmeme, yanılmış olabileceğin ihtimalini aklının köşesinden dahi bile geçirmeme” durumu bunlardan biridir.

toplumca ve devlet erkanlarınca bir silkinip düzelmiyorsak, büyük bir faciada dahi sorumluluğu kimse üzerine almıyor ve hatalıyım diyemiyorsa, herkes hep en doğru ve tartışmasız haklıysa; birşeylerin düzelmesini beklemek fuzuli bir bekleyişten başka birşey olmuyor.
(bkz: adalet ve kalkınma partisi)
Jeopolitik konumu.

Alın bizi kutuplara bırakın bakın bakalım sorun çıkıyor mu? Bu enlem ve boylamlar stresli yav.
sorunları tartışırken, tarafların kafasında tartışma sonunda hiç birşeyin değişmemiş olmasıdır.

kısır döngü şeklindeki sorun tartışmalarımızdır sorun.

bir de şu bölücü piçler var.
Kimse adil liyakatlı bir düzen istemiyor.
Çakallıkla şerefsizlikle diğerlerinin üstünde olmak istiyor.
Çünkü adil bir düzen oluşsa %60 ın oksijen israfı olduğu ortaya çıkar.
dinciler yobazlar.