bugün

ülkede alkol satışının tamamen kaldırılmasını ve satışının ve kullanımının yasaklanmasını belirten başlıktır. kesinlikle desteklerim ve inşallah bir gün tamamiyle yasaklanır da bu millet 7 gün 24 saat ayık olur.

edit: ekside sınır tanımıyorum. sonuna kadar yasaklansın tek dileğim budur. veya yasaklanmasın %500 arttırılsın fiyatlar ve kaçakçılığı engellemek için olağan üstü önlemler alınsın bak nasıl içmiyor bu millet.
allah yazdıysa bozsun durumudur.
(bkz: Kan çıkar)yeminlen.
ülkede alkol kalkarsa sıçtıgın bok için vergi ödeyecegin gercegini degiştirmez.

ayrıca insanlar diryormu ülkeden camiler kaldırılsın diye.

bırak içen içer içmeyen içmez.
traştan sonra yüzümüze sürecek kolonya bulamayız şerefsizim.
hoşgörüsüzlük göstergesidir. alkolü sevmeyenler gibi sevenler de olduğu unutulmamalıdır. herkesin aynı fikirde olamayacağı gerçeğini kabul edemedik ya, hata orada aslında. çevresine maddi, fiziksel, manevi zarar vermiyorsa bırak içsin adam. sana ne ? gıcık.
alkol kaçakçılarının doğuşuna, ciddi paralar kazanmalarına falan sebep olacaktır.

örnekleri hep vardır bunların. yaşı küçük olanlar bilmezler ama bir dönem sigara kaçakçılığı meslek olup da tanıdığım emekli sigara kaçakçısı adamlar vardır. hoş gerçi ak parti hükümeti döneminde yeniden ayyuka çıktı bu sigara kaçakçılığı ve güney doğu illerinde prestige adında bir sigara özellikle yoğun tüketilir durumda ya, girmiyorum o konuya. hani zamlar bile bu kadar kaçakçılık yaptırıyorsa diye başlayan beylik cümleler kurmak istemiyorum.
saat 10'dan sonra yasaklanacak diye millet biraz ayılıp sokaklara düştü. tamamen yasaklanırsa akp gider devrim olur, misak-ı milli olur, hatta dünya bizim olur lan. evet yasaklansın.
o halde (bkz: zeka özürlülerin üremesi yasaklansın) ki senin gibiler boşuna oksijen tüketmesin şeklinde yanıtlanacak bir sıçık önermedir.
imkansız olay. Sen devletin içkiden ne kadar kazandığını biliyon mu. Ben de bilmiyom ama çokmuş kuzenim söyledi.
türkiye de en son yasaklanacak olanlardan biri alkoldür. gelen turist boğazda rakı balık keyfi yapmak istese
alkol yasak mı denecek. böyle yasaklar turizmi baltalar yüksek gelir kaybına uğratır.
nasıl ki sigaraya zam yapınca insanlar sigara içmeyi bırakmadı, kaçak sigara satışları patladı, hatta sigara içme oranı arttı; aynı şekilde içki de yasaklansa yine aynı şey olur.
gönüllüler çıkar kıbrıs'a falan gider, herkes parasını ona verir oda içki getirir ( gerçi gümrük falan.. neyse mersin'den tekneye binilir )
kapıkule şurası sınırdan sokulur.
kaçak içki satanlar çoğalır
adalara gidilir halkın evde kendi yaptığı içkilerden alınır ( onlarda kola şişesine basmaktan vazgeçer herhalde )
en olmadı evde oturup kendileri yapar.

devlet büyüklerimiz de çıkar, hamdolsun yasakladık bak bir anda azaldı diye ortalarda gezinir.
kimsenin içkisini engelleyemezsiniz. ayda yılda içen insanlar için sorun olmaz belki ama düzenli içen, müptezeli olan insanlar var. onu ne yapacağız?
Ne adamlarla yaşıyoruz diye düşündüren başlık.
ülkede alkol yasaklansın da vatandaş bizi mi siksin?
Akp iktidarının bir ay sonra düşeceği durumdur. Maliye bakanının gelişmekte olan bizim gibi ülkelere verdigi akıllardan birisi de sigara ve alkole zam yapın cagrisidir. Son zamlardan once yaptıgı aÇıklamaya gore sigaradan sağladıkları gelir 4 milyar dolar. Kısaca yemez.
dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir zaman, hiç kimsenin gücünün yetmeyeceği eylem. sizin gibi yasakçı zihniyet sahipleri anca sözlük köşelerinde höykürür böyle.
dinen yasak olan alkol tüketiminin ülke genelinde de yasaklanmasını öngören sözlük ahalisinin bir kısmının yasa(kçı) tasarısıdır.

Müslüman olanlara yasaklansın. alkol kullanmanın haram olduğuna inananlara yasaklasın. bunun dışındakiler için isteğe bağlı olur.
denetlemeyi kim yapacak sorusunun cevabı: allah.
bu işler inşallah maşallahla olmaz isteyen içkisini içer isteyen ağzına sürmez herkes istediğini yapar .
o zaman ezan da yasaklansın. o ne öyle sabahın 4 ünde adamın biri bağırıyor. bunun saati belli değil mi? namaza gitmek isteyen kursun alarmını kalksın kardeşim. müslüman değilim ben. o saatte uyanmak zorunda mıyım ? ne oldu özgürlükler ?
gerçeklleştirdiği takdirde sadece içenlerin değil içmeyen ama objektif düşünebilen herkesin tepkisini çekecek durum. ayrıca kaçakçılık ve toplu göçler..

sen içme arkadaşım. seni alıp köpük partisine götürüp kızın göbeğinden rom içiren mi var. bi düş yakamızdan yapışan eski sevgilisi gibisiniz.

alkol yasaklansın da millet bizi mi içsin.
istemiyorsan içme şeklinde bir çözümü vardır. ben de başbakanı sevmiyorum. ülkede başbakan tamamıyla yasaklansın o zaman. olmuyor. nerede kaldı özgürlüklerimiz?
allah korusun denilesi durum.
isviçreli bilim adamlarınca açıklanan ''receb-ü yalama'' denen bir durumun türkiyede çok yaygın olduğunu ve beyin faaliyetlerini sonlandırdığını ortaya çıkarmış, bir an önce tamamen yasaklanması gerekmekte, destekliyoruz...
uyum sürecinde yasaklanmalara maruz kalan halkın artık demokratik ortamdan uzaklaşıp din kurullarıyla yasaları destekleyen yönetim modeline uyum sağladığının göstergesidir.
ardından evli çiftlere seks karnesi verilsin. karnede belirtilen miktar dışında yapacakları her seks için vergi versinler. yatak odalarına mobese konulsun. olsun amına koyim ben de zıvanadan çıktım artık.