bugün

Savunmadığım eylem. Bu öğretmenler kendi ideolojilerini er ya da geç öğrenciye aşılama gayreti içerisinde olurlar. Ya aradan aradan serpiştirirler bunu ya da bodoslama girerler.

Evrim anlatabilir mi başörtülü biyoloji öğretmeni?
öğretmenin görevi adında da olduğu gibi kendini adadığı bir bilim dalını veya teknik bilgiyi ders vermektir. ideolojisini öğrencilerine yansıtmadığı sürece bir sorun olduğunu/olacağını düşünmüyorum. birçok başörtülü öğretmenim oldu ve beni hiç etkilemedi.
Mini etekle derse giren öğretmenlerim de oldu, başörtülü giren de. Sonuçta ders anlatmak için görev yapıyorlar. Kılık kıyafeti kimseyi ilgilendirmemeli.
Kimseyi ilgilendirmeyen öğretmendir. Bir insanı kıyafetine dolayı dışlamak kadar şaçma bir şey yok. Ha başörtü takmış, ha küpe, ha toka kime ne?
Bunu yasaklamayi dusunenin mini eteğin de öğrenciyi azdiracagini söyleyip mini eteği de yasaklamasi lazım.
Açık olan öğretmenin bir ideolojisi yok mu yani? Bir dine mensup değil mi? Bir Ateist mi? Ateist de bir tanrının olmadığı fikrini aşılamaz mı yani?
Mesele gerçekten de öğretmenin kapalı olmasımı diye düşündürüyor.
türban olayını çok karıştırdılar. ha aralarında bi fark galdı o fark da çok eyi oldu.
Bir şekilde bütün öğretmenlerin, eğitimcilerin kendi ideolojisi olduğunu düşünürsek; sadece başortusu takan bırının ideolojilerini öğrencilerine aktarmaya çabalayacağını düşünmek ve bunu başortusunu çıkarttırarak engelleneceğini sanmak tam anlamıyla , bunu isteyen insanların saçma sapan kendi ideolojik düşüncelerini o kadına dayatmaya çalışması olmaz mı? Bırakalım nolur ya, nolur herkes kendi bedeni üzerinde ne yapmak istiyorsa onu yapsın. Bırakın eşçinsel bir erkek öğretmen de diliyorsa rujunu sürüp gitsin okula. Nasıl bunlardan çocuklarınızın kötü etkileneceğini sanıyorsunuz? Çocuklar siz öğretmediğiniz sürece faşizmin ne olduğunu bilmeyecek ve herkesi olduğu gibi kabul edecekler. Şimdi bana bir çok insan çemkirecek ve çemkirsin. Eğer bir gün ben de bu dünyaya çocuk bırakmayı kabullenebilirsem; insanları seven, yargılanmayan, herkesin özgürlüğüne inanan mutlu bir çocuk bırakacağım.
farklı bir dinden bir öğrencinin din dersinde başörtülü öğretmenden din dersi öğrenmesi sizce eşit midir? nasıl hukukta başörtüsü olmazsa okulda da olamaz.
gayet normaldir. insanların dini inanışına saygı göstermek gerekir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar