bugün

bütün öğretmenlerin 24 kasım dünya öğretmenler günü kutlu olsun.
atatürk'ün başöğretmen rütbesini aldıüı gündür.
öğretmen kutsalmış puahaa ulan sizin neyiniz kutsal? devlet size öğretmen diyebilir lakin çoğunuz öğretmen olamayacak kadar cahilsiniz. sert konuştum demi amacım üzmek filan değil sadece gerçekleri yazmak lazım artık.
bizim babalarımızın vergisiyle maaş alıyorsıunuz amk . neyin kutsaması bu?
öğrencilik hayatımda bir tane bile adam akıllı öğretmene denk gelmedim. bunların alayı sınıfın en karaktersiz piçleri ile geçinen onları koruyan iyi efendi huyluları bırakan onları ezmeye çalışan tiplerdi. hele hele meslek lisesini öğretmeni denilen mahlukatlar. çok az iyisine denk geldik. birkaç tane iyi öğretmene denk geldim onların bilinç seviyesi biraz yukarıdaydı.
ayrıca ülkenin aydınlanma seviyesine ne katkınız oldu? nesil ortada? bu ülkenin cehaletinde sefaletinde barbarlııgında nezaketsiziliğinde gerçeklerden uzak oluşunda sizinde payınız var bunu unutmayın. şu ülkenin haline bakın.hala gururla nasıl öğretmenliğinizle gurur duyuyorusnuz? ne öğrettiniz abicim siz ya? ne zaman kendinizi eleştireceksiniz?
birde şu öğretmenler gününde sahte gururlanmaları yok mu komedi amk. birde kendilerini atatürkle kıyaslıyorlar. abi siz kim atatürk kim ya. adam turkiyenin aydınlanması için canını verdi. sizin gibi aa 24 kasım hemen aşağıda sıra olun şiir okuyacağız 2 saat ayakta dikilin demedi! aydınlanma başka birşey.
artık kral çıplak demenin vakti geldi beyler kimse kusura bakmasın.
"Öğretmenler, senin babandan daha fazla devlete vergi veriyordur. paranın ne anlama geldiğini bilmiyorsun. basılan kağıt parçasından ibaret sanıyorsun. Emeğin karşılığını bulamadığı 3. dünya ülkelerinin zihniyetine yakışır bir yaklaşım ile öğretmenlerin maaşının babanın vergisi ile sağlandığını sanıyorsun. ancak şunu idrak edebilecek kapasiteye sahip değilsin. o öğretmenler olmasaydı, baban bugün kazandığı parayı dahi kazanamayacaktı belki de. ya da kazandığı para ile kuru g*tüne don dahi alamayacak, devletin sağladığı sağlık ve bir çok hizmetten yararlanamayacaktı. o küçümsediğin öğretmenler yetiştiriyor doktorları, hakimleri, mühendisleri... Ayrıca senin gibi fırlamaların, klavye başına geçip öğretmenler hakkında ileri geri yazabileceği bir sözlüğü barındıran ülkenin kurucusu da bir öğretmendir. üstelik başöğretmen. babana sor, öğretmenlerinin kendisini nasıl adam ettiğini anlatsın. ondan sonra öğretmenlere salla. ne yazık ki, onlarla hiç ama hiç aynı kapasitede değilsin." diyeceğim, fakat hiç bir şekilde anlamayacak zibidileri içeren başlık.
çocukluğumda yaptığım en büyük aptallığı hatırlatır bana. ilkokul öğretmenimize ailem çok özel ve pahalı hediyelerden oluşan bir hediye paketi yaptırmıştı. bende öğretmenimize verecektim. diğer arkadaşların ucuz ve küçük hediyeler verdiği bir günde benim paketin fiyatı epey yüksekti. baktım yanımdaki arkadaşım hocaya kendi hediyesini götürüyor. manyaklık ettim ve benim pahalı paketi de onunla gönderdim. tabi arkadaş paketi benim gönderdiğimi söylemedi. öğretmenimizde muhtemelen benim gönderdiğimi anlamadı. işte öğretmenler günü deyince içim bir cız eder hala.
ilkokul öğretmenim tek öğretmenim.
kimse öğretmene hediye almak zorunda değil. mesleğine saygısızlık olarak mı görmüş ne yapmış asafadd. şahsi fikrim bana böyle bir mesaj atılmış olsaydı gerekli yerlere gönderir. hanımın işlemlerini başlatırdım.

bakın Darüşşafaka her sene çok cüzzi miktarlarda kampanya düzenliyor.bir fidan ya da 25 liralara kadar inmiş bağışları var desek kimsenin hoşuna gitmez. öğretmene de bağış yapılınca tebrik mesajı gidiyor.
başta başöğretmenimiz gazi mustafa kemal atatürk olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin "24 kasım öğretmenler günü'nü" kutluyorum.
tüm öğretmenlerin öğretmenler günü kutlu olsun.