bugün

alınan ücretle kıyaslanırsa saçma bi seçim olur.
12 ay yatan bir liseli beyanı sanırım.

Öğretmenlik oku okumasına da atamıyorlar annem atamıyorlar gülüm, atansan da doğuya yolluyorlar seni, bir de 6 yıla çıkarttılar zorunlu hizmeti. Bu fedakarlıkları yapabilecek misin? Sanki evimizin dibinde öğretmenlik yapıyoruz, sanki şartlar hiç ağır değil. Öğretmenin 3 aylık tatili batıyor. Ee o zaman yaz tatili 1 aya insin ne dersin liseli?
-öğretmenler diğer meslek gruplarına göre fazla tatil yaptıklarını kabul etsinler,
-geriye kalan grup, yani bizler de onları kıskanmaya devam edelim.

ha bu arada, hiçbir öğretmen gelip bana, vay çocuklar şöyle zor, vay meslek böyle zor, biz geleceği inşaa ediyoruz safsatası yapmasın, hepimiz türkiyede okuduk, sistemi ve öğretmenleri gördük, bugüne kadar 50 tane öğretmenim olduysa adam gibi ders anlatan ya 1 dir ya 2. geri kalanı hikaye.
Sırf 3ay yatmak için bi 4yıl daha okumaya razıyım. Hem kazanması kolay hem kpss ye girenlerin seviyesi düşük atanması kolay hem çalışması kolay gel keyfim gel.
Hayalimdeki meslektir. Çevremdeki öğretmenler tatilden tatile giderken extra garsonluk yaptıgım icin imreniyorum.
Sen kışı bekle..!
ben de mühendis memurum. yıllık izin ilk on yıl yirmi sonrasında otuz gün. şu an haftasonları da izinden sayılıyor. yani iki hafta izne çıkmak için oniki gün yıllık izin almak gerekiyor. eğer bu sıkıntı çözülürse ve meslekte on yılı doldurursam otuz gün izin hakkım olacak. o zaman haftasonlarıyla beraber kırkbeş gün izne çıkmış olurum ki bence yeter. o zamana kadar öğretmenleri kıskanmaya devam ediyorum.
Ne demişler öğretmen olmak için üç iyi neden vardır; Haziran, temmuz, Ağustos.
şeyma subaşı ol hiç çalışma.
mantıklı istektir.

hafta sonu tatilimiz var.
öğleden sonra ya da öğleden önce evdeyiz.
seminerleri çıkarsan iki ay tatilimiz de var.
resmi tatillerin hepsinden yararlanabiliyoruz.
sosyal güvenliğimiz üst seviyede.

mesleğimiz kutsal filan değil bu arada.

bize verilenlerle bizden istenenleri yaparız.
müfredat dışına çıkanlar pek sevilmez.
öğrenciler üstünde bir etkinliğimiz yok.

disipline edecek kurallar aşırı esnek olduğu için,
dedikodu malzemesi vermemek için, öğretmenler öğrencilerine pek de yaklaşmak istemezler.

branş ya da sınıf farketmez, bütün öğretmenler öğrencilerini severler ama bunu göstermek istemezler.

neyse konu dağıldı... olabiliyorsan öğretmen ol, olamıyorsan yatabileceğin bir iki meslek daha var ama bünyen kaldırır mı bilmem.
Arkadaşlar özenilecek bir şey yok inanın. En rezil en sıkıcı günlerimi yaşıyorum.
Çalışmak ve belli tempoda takılmak iyi geliyor insana, evde bok yok.
Annem babam öğretmen her gün seminerlere gittiler çıkamadık tatile yeni bitti.

Ne yaparsan yap 3 ay yatamazsın Sevgili cahil orospu çocuğu.

Ha Beden eğitimi öğretmeni olursan kafan rahat olur.
sürekli yatarak para kazanılan meslekler de var tavsiyesiyle doğru yola yönlendirilebilecek kişi isteğidir.

elbette.
Gayet mantıklı istektir. 3 ay değil 2 ay diyenler var güldürüyorlar. Arkadaş seminerde atom mu parçalıyorsunuz da bizim haberimiz yok? Evet.
Resim müzik beden eğitimi ise 12 ay yat.
"bu kafayla gidersen askere, zor alırsın teskere" mantığında bir beklenti.
imam ol günde 1 saat çalış.