bugün

Çiçek abbas filmini sinan çetin çekmiş. Öğrendiğimde şaşkınlıktan dilim götüme kaçmıştı.
kaptanların mecburiyet hallerinde idare ettiği gemiyi satma yetkisine sahip olması. hala geçerli olan bir yetki imiş; ancak bilinen son fiili uygulaması 1970'lerde yaşanmış.
yalan söylerken insanların daha çok göz teması kurması.
ingilizcede haber anlamına gelen "news" kelimesinin aslında "north-east-west-south" (kuzey-doğu-batı-güney) kelimelerinin baş harflerinden türetilmiş olması.
barney stinson'la sheldon'ın eşcinsel olması.
"yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik" deyimindeki yüzmenin, normal yüzmek olduğunu zannetmek ama gerçekte bu durumun deri yüzmek olduğunu öğrenmek.
kupa papazı bıyıksız olan tek papazdır. @12.
Erkek yunuslar dişi yunuslara çeteler halinde saldırıp tecavüz ederler ve dişi yunusları seks kölesi olarak kullanırlar.

Bitkiler de kürtaj yapar. Yanlış duymadınız, bitkiler isterlerse çekirdek embiryoları vücutlarından atar, yani kürtaj yapar.

Bilimadamlarına göre, selülitli kadınlar daha zeki oluyor.

türkiye gündemini oluşturan konular hakkında beni şaşırtan bilgilerdir.
konak pier'in mimarının gustave eiffel olması.

(bkz: gustave eiffel)
(bkz: konak pier)
Mutluyken müzik dinlediğimizde şarkının melodisine, mutsuzken müzik dinlediğimizde ise şarkının sözlerine yoğunlaşırmışız.
deniz atının erkeğinin doğum yapması en şaşırdığımdır. zira değişik bir durumdur.
psikolojik araştırmalara göre, birini sürekli düşünyorsanız ve bunu engelleyemiyorsanız, sebebi düşündüğünüz kişinin de sizi düşünmesidir.
adolf hitlerin tek testisli olması. niye bilmiyorum şaşırmıştım.
oha daha ne olsun
hakim bey'i sezen aksu yazmış. hem de 18 yıl önce...
sezen aksu zamanında öss sınavında, kopya çerkerek hukuk fakültesini kazanmış.

edit:tabi gitmemiş.
bp'yi hep türk markası sanardım. british petrol olduğunu öğrenince yıkılmıştım.

ayrıca keş paranın ingilizcedeki "cash"den geldiğini anladığımda ayrıca bir afallamıştım ve neden dünyada var olduğumu sorgulamıştım.
sezen aksu'nun nineleri arasında kürtler ve ermeniler varmış.
lise yıllarında bir derste arkadaşlarla muhabbetin en dibindeyken gülme krizine girdik. dersin hocası "zamanında bende sizin gibiydim" ile başlayan bir anısını anlatıp "böyle bir anda gülmeniz geldiğinde tırnaklarınıza bakarsanız, anında gülmeniz kesilir" demişti. bu bilgiye çok şaşırmıştık, dahası ilk gülme krizimizde durumu gerçekleştirdik, lakin bi halta yaramıyormuş onu da öğrendik. *
hayko cepkin in yozgatlı olması.
selçuk aydemir ile burak aksak ın kuzen olduğu bilgisi.
edit: bilmeyenler için işler güçler in yönetmeniyle leyla ile mecnun un senaristinin akrabalık durumu.
psikolojik araştırmalara göre birini sürekli düşünüyorsak ve bunu engelleyemiyorsak sebebi düşündüğümüz kisinin de bizi dusunmesiymis. ayrıca rüyamızda gördüğümüz insanlar gercek hayatta bizi özleyen insanlarmis.
neil patrick harris'in gay olması.
ziraat bankasinın amblemindeki t.c. ayrıca z.b. harflerini ve ayrıca başak sembolü. baya dumur olmuş vay anasını çekmiştim.
paranın tırtıklı oluşunun; eski devirlerde tüccarların paraların kenarlarının kazınıp kazınmadığını anlayabilmeleri için olduğunu öğrendiğimde şaşırmıştım.
ilkokul 1 de hocam, dünyanın kendi etrafında ve güneşin etrafında döndüğünü söylemişti. hayatımın şokuydu. bir daha da hiçbir şeye o kadar şaşırmadım.