bugün

Öğrenince ufku iki katına çıkaran şeylerdir. Asıl başlığın nereye gittiği merak konusudur.
oha başlıkla beraber tüm entryler de silinmiş. yeni başlığımız bu. dadanın gençler.*
(bkz: öğrenilince ufku iki katına çıkaran şeyler)
(bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
sadece filler zıplayamaz.
dünya üzerinde beynini en çok kullanan varlık yunus balıklarıdır.
intihar eden tek canlı insandir.
Dünya üzerinde dinozorlar(dinazorlar tabiri yanlış)61 milyon yıl kaldılar.
insanlar 50 bin yıldır dünya üzerinde yaşıyorlar.Dünyanın yaşı 4.5 milyar yıl olarak hesaplanırsa insanlar
dünya üzerinde %0.11 yaşıyorlar.Bu da tüm dünya tarihi boyunca (yüzde 0.11 ) kaldıkları dşünülürse insandan hiç konuşmaya gerek yok demektir.
Öğrenir öğrenmez ufkunuzun ikiye üçe katlanamayacağı gerçeği.
Beşiktaş deniz müzesindeki toplar yunanistana doğru çevrilidir.
"Eşegin sikine sürülecek aklı olmamak" diye bildiğimiz deyimin aslında "eşeğin sikine sürülecek aklı olmamak" olması. lan bu ne biçim söz?
Ilgaz sen Anadolu'nun yüce bir dağısın Dizeleri can yücel tarafından Rıfat Ilgaz için yazılmıştır.
az önce ekşi sözlükte debe'de şuna benzer bir entry gördüm, sinirlendim:

eğer bir sitede iki hesabınız olsun istiyorsanız gmail.com yerine googlemail.com yazabilirsiniz, ikisi de aynı gmail hesabına tanımlı.

sinir oldum çünkü bundan çok daha iyisini biliyorum lakin ekşi üyeliğim olmadığı için girip yazamıyorum. kimse de yazmamış. nasıl kimse bilmez lan? ilginç.

taktiği açıklıyorum:

eğer mail hesabınız şuysa:

crazycocuk14@gmail.com

ki uludağ yazarısınız sonuçta. bu tarz bir şeydir büyük ihtimalle.

şunları da kullanabilirsiniz:

c.razycocuk14@gmail.com
cr.azycocuk14@gmail.com
cra.zycocuk14@gmail.com
craz.ycocuk14@gmail.com
c.ra.zyc.ocuk14@gmail.com
crazycocu.k1.4@gmail.com

tüm olasılıkları yazamayacağım, ama evet. bu metod sayesinde aynı sitede tek bir gmail hesabıyla onlarca hesap açabilirsiniz.

bu kombinasyonlardan birkaçını kenara ayırın ve örneğin birini sadece okulunuza, birini hat alırken aveaya, birini bankaya verin. daha sonra gelecek spam maillerde "gönderilen" kısmında göreceğiniz kombinasyona bakarak, kişisel bilgilerinizi hangi şirket veya site satmış öğrenebilirsiniz.
az önce octopusun (ahtapotun) latince octo yani 8den geldiğini keşfederek aydınlandım. ufkum iki katına çıktı resmen. artık ahtapotlar kaç kolludur sorusuna düşünmeden 8 diyebileceğim. yuppi!

ps: ayrıca çevrilirken ahtapot olmasının sebebi de belki almanca acht kelimesinin yine 8 sayısına tekabül ediyor olmasıdır. tercümeyi alman kültüründen etkilenen biri yapmış olabilir. swh
çin'ın nüfusu 66 yılda 2.5 kat artmış.
Arjantin in başkenti Buenos Aires'in ispanyolca da güzel havalar anlamına gelmesi.
farklı bakış açılarıdır.
+Maaş yatmiş
-yemin et.
Gececi tayfaya özel accayip bir mevzuyla geldim.

Şimdi, geceleri uyuyamadığını iddia edenler veya bu konuda çok uğraşmasına rağmen bunu sağlayamayan insanların aslında kendi içlerinde gizledikleri şeylerin aynı diş ağrısı gibi gece ortaya çıkması ve bilinç altını aşırı bir şekilde yoruyor olması ve uykuyu kaçırması. Yorgun olmadığınız bir gün geçirdiğinizde uykusuzluk sorunu çekiyor ve uyumak yerine sözlük, twitter vb. Gibi şeylerle vakit geçiriyorsanız beyniniz bilinç altınızda yer eden o şeyden kurtulmak için uykunuzun anasını belliyor ve sizi başka şeylerle uğraştırarak o anı/düşünceyi yok etmeye çalışıyor.

Bunu washington post da bir yerde okumuştum lakin şu an link şeyapamıyorum.
(bkz: öğrenildiğinde ufku iki katına çıkaran şeyler)
Kiralık katillerin aslında karizmatik olmak zorunda olmaması. Bunun aslında amerikan filmlerinin bize dayattığı şeylerden biri olması.
Farelerin tükürük salgısı narkoz etkisi taşır, parmak kulak dudak bir yerinizi yese ruhunuz duymaz.
beta yazmak için alt + 223 yapmak gerekiyormuş. allam büyü yapsam kendime bu kadar şaşırırdım.
ingiltere'deki bütün kuğular kraliyet ailesine aittir.
entel:
1. Fransızca Denizcilik Sıfat
Entellektüel olmaya özenen ancak bunun için gerekli olan niteliği kazanmamış.

2. Fransızca Mecazi
Sahte aydın.

entelektüel:
1. Fransızca isim Sıfat
Bilim, teknik ve kültürün, değişik dallarında özel öğrenim görmüş (kimse), aydın, münevver.
insana yemek için saldıran tek hayvanın ayı olduğunu, biliyor musunuz?
saç kurutma makinesini prize taktıktan sonra çalıştırmasanız bile radyasyon yayar.
ufkun iki katına çıktı mı bilmiyorum ama az da olsa genişlemiştir.
Azimli sican tasi delermis.
Sican farenin buyugune denir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar