bugün

Öğrenir, öğrenmez yazayım dedim. Az önce ağabeyimle konuşurken hayatımda ilk ona girecek bir bilgiyi öğrendim. Dedi ki; yaklaşmayın bana, durmadan insanlar ölüyor.
http://www.internetlivestats.com/

dünya da ki internet kullanımıyla ilgili anlık istatistikler.
da vincinin şifresinin 12345olduğunu öğrenmek. fıttıracam sandım anlatamam.
kutup ayıları ile penguenlerin hiçbir zaman aynı yerde yaşamadıkları.
"insan vücudunda, insana ait hücre sayısından daha fazla mikroorganizma bulunur" iddiasının aslına popüler bir mit olduğu ve gerçeği yansıtmadığı.
Osuruğun kokmasına neden olan maddenin en çok tükettiğimiz gıdalarda olduğunu öğrendiğim zamanı hatırlıyorum da. Ufkum iki katına çıkmadı. Alt tarafı sülfürmüş amk.
düğünde kameracı tutmanın asıl sebebinin "o mutlu günümüzü arada bir açar izleriz." değil de [sıkı durun!] "takı takma merasiminde kim ne takmış!" olduğu.

bunu zaten biliyorduk diyenler olabilir. ama benim ufkumu iki kat yükseltti. vay ulan be! insanlar ne durumda. varsan baksan mutlu günleri izleyecek.... fakat işin asıl sebebi kim ne taktı(?) taktıysa ne taktı? küçük mü büyük mü? imiş.herkesin bildiği ama söylemek istemediği çarpıcı gerçeklerden. birbirimizin suratlarına baka baka birbirimizi kandıralım duralım o zaman iyi mi....
güzel kızlarında sıçıyo olması.
Oltayla tutulan balıklar, ağ ve torlarla tutulan balıklar gibi saatlerce acı çekmediğinden daha lezzetlidir.
Ormanların kralı aslanın ormanda yaşamadığını öğrendiğim zaman hayatı bayağı bir sorgulamıştım.
Faz ve nötr un yerleri değişsede devreyi tamamladığını öğrendiğim de ufkum genişledi.
günlük atılan mail sayısı, ve yine google'da yapılan arama sayısından daha yüksekmiş.

yuh!
sessiz işeme noktaları:

görsel
görsel
hatay ilinin 7 eylül 1938'den, 29 haziran 1939'a kadar bağımsızlığını ilan edip devlet olduğu.
https://tr.wikipedia.org/wiki/Hatay_Devleti
bir yıl bile bağımsız kalamadan tekrar türkiye'ye bağlanmış ama, yani bir ara bildiğin cumhurbaşkanı, meclisi olan bir devlet olmuş ya....
--spoiler--
Yontma Taş Devri veya bilimsel adıyla Paleolitik Çağ olarak tanımlanan Eski Taş Çağı günümüzden yaklaşık 2 milyon yıl önce başlamış ve 10.000 yıl önce son bulmuştur.
--spoiler--
kaynak:wiki
fotoğrafın anlamı : foton ışık, grafos ise yazmak. ışığın yazması çizmesi anlamına geliyor.
canlılarda eşheysiz üremenin laboratuvarda gerçekleşen bir hata sonucu ortaya çıkmış olması.

1937'de prof. wittmann ernstlhabl laboratuvarda fotosentezin sosyal olgulardaki ansız kimyasal tepkimeleri üzerine çalışır. tezini kanıtlayacak bir durum yarattığında o sırada yemiş olduğu bir yiyecekten ağzında biriken bir bakteri hapşırması esnasında yere düşer ve çarpmanın şiddetiyle eş bir şekilde bölünür. bu sırada yardımcısı marion wütendabend ernstlhabl'a "hey" diye bağırır. bu tesadüfi buluş yıllar sonra eşheysiz üreme diye adlandırılacaktır.
Tweety kızdır.
Tweety erkektir.
tweety toptur.
Quantum mekaniği yada boyutsal arası algı gibi şeyleri araştırmak bilinen evrene bakış açısını büyük ölçüde değiştirebilir ve yaşamınıza daha farklı bir göz ile bakabilirsiniz. Bu konular hakkında belgeselleri izlemek wikipedi gibi yerlerden okumaktan hem daha zevkli hemde daha kolay olur.
Yazının aynı tarihlerde iki ayrı kıtada yaşayan farklı topluluklar tarafından icat edildiği söylentisi.
yani özetle olay şu: iki kere icat edildiğini düşünün. hem ben icat ediyom. hem de elin oğlu icat ediyor. birbirimizden habersiziz.
söylenti gerçekse bu sefer ufuk öyle bir açılır ki aya kadar.
2 milyar yıl sonra, Samanyolu ve andromeda galaksilerin çarpışması ve tek bir galaksi olması. Ve Milyarlarca yıl sürecek ışık dansının başlaması.

(bkz: Bilim çok güzel)
iki katına çıkarmasa da iyi bir etki bıraktığı kesin.
adres çubuğuna illuminati nin tersten yazılışı olan itanimulli.net yazarsanız,sizi amerikan gizli servisi nsa ya yönlendirir.

http://itanimulli.net