bugün

gitmeyendir.
misafir sizin misafiriniz değilse ve ev arkadaşınız arkadaşlarım arkadaşlarım diye dolanan bir tipse sinir krizlerine ve derin dusuncelere geldiğiniz andır. ne kovsan kovulur ne sovsen sovulur. ev arkadasina anlatsan ya tartışma çıkar anlatmayip belli etsen huzursuzluk çıkar,odanda oturursun misafirler var olur salonda oturursun suratını astin neyin var olur. bunun bi değişik versiyonları var bi de arkadaşları için ölen ev arkadaşınızın verdiği cesaret ve evin anahtarı sonucunda eve misafir getiren. yine hazmedilebilir bir durum anlayissiz bi insan olsanız bile. ama bu karşılaşmanın tatil dönüşü cümbür cemaat aileyle eve geldiğinizde olduğunu düşünün. "oğlum içerdeki kim? şişman olan? " ,"bizim arkadaş o mehmet" , "diğeri kim peki? " , "mehmet in misafiri. " , "hmm .s .s" gibi bi konuşma geçebilir her an. açık konuşmak gerekirse ben de kalırım arkadaş 5 kuruş vermeden bulasik bile yikamadan ancak haftada bir belki ekmek alarak bi evde 2 ay kalmak. öyle ışte.
misafir haddini bilmemeli misafir olduğu evin sak,nlarine saygı duymalı zamanında kalkmalıdır.aksi durumlarda gerekirse tartışma çıksındır.bana saygı duymayan insanları kırmaktan korkmamak gerekir.önce saygı duymayı bilmemliler.
üniversiteyi kendi şehrimde kazanmamdan mütevellit zamanında sıkça benim düştüğüm durum.

yoksa hayatımın başka hiç bir yerinde saat 5 e kadar batak oynayıp akşama kadar uyuyup saat 6' da de kahvaltı için hazırlık yapmak gibi çılgınlıklarım olamazdı.
(bkz: yancı)
en azından dadandığı evin sakinlerine kira ödemede, gelen faturalara ortak olmada ve evin bilimum ihtiyaçlarının karşılanmasında yardımcı olması gereken misafirdir. bunları yapmıyorsa gerekirse tepki konulmalıdır. madem kalacaktın en başından eve ortak olsaydın. çok sinirlendim. umarım arada yanlarında kaldığım arkadaşlarım da bana böyle bakmıyordur.*
sehpalar dizilip çaylar dökülmez , halının üzerine içkiler serilip batak oynanır. ya da kola.
not : eğer içkiyse konu mutlaka dine gelir.
not 2 : kola içiliyorsa mutlaka içkiler alınır ve yine konu dine gelir.
bu misafir yüzünden karı kız muhabbeti illa ki döner.
"bu pislikte nasıl yaşıyorsunuz ya" deyip aslında daha pis bir öğrenci evinde yaşayan insand.
kız öğrencilerin evinde kalan bir erkek misafirse gerçekten zorluklarla karşılaşacak olan misafirdir. Piskolojisi üzerinde derin etkiler yaratacak, ileride keşke otelde kalsaymışım diye dert yanacaktır.

Not:denenmiştir, denemeyin.
azını s*kiym bi sus uyuyalım arkadaş dedirten hadisedir.
Gelip sadece televizyon izleyip gidenleri mevcuttur.