bugün

benim ev arkadaşımın arkadaşıdır.
1 haftadır evde, siktir olup gittiği yok. okuldan eve geliyorum pijamalarıyla baş köşeye oturmuş bana pişkin pişkin "hoşgeldin" diyor.
*
muhtemel olarak bir daha aranmayacak ve arkadaşlık sadece o bir haftalık kısım için geçerli olacaktır.
artık eve katkı yapmasının vakti gelen kişidir. yok öyle öğrenci evinde hazıra konmaktır, harcarlar adamıdır.
sinirden elim ayağım titrer şekilde nihayet dün itibari ile kovduğum kişidir.
artık misafir sayılmaz. kiranın dörtte birini ödemesi gerekir.
şehir dışından gelen ve sevilen bir arkadaşsa, evin en güzel 1 haftası yaşanır. ev temizdir, sık sık dışarı çıkılır, kimse odasına kapanmamıştır ve en önemlisi hergün yemek yapılır. *
misafir olan arkadaşın gözünden bakarsak, evcağızının ve annesinin yemeklerinin kıymetini anlayan kişidir.
ya arkadaş yada misafir sıfatını kaybetmek zorunda kalacak şahıs.
bir tür sülüktür.
güzel yemek yapıyorsa varsın bir ay kalsın dedirten arkadaştır.*
derhal kovulası yada işte faturalar buyur buda sana düşen kısmı aramıza hoşgeldin denilesi arkadaştır.
hastalıklara karşı bağışıklık kazandığı kesindir.
sevişirken gelmesindir.
2 aydır kalana nazaran candır.
(bkz: kişi kendinden bilir işi)
(bkz: hollandalı alex)*
binbir bahaneyle göndermeye çalıştığınız fakat akşama ne yiyicez kanka diye soran vatandaştır.
binbir bahaneyle göndermeye çalıştığınız fakat akşama ne yiyeceğiz kanka diye soran vatandaştır.
böyle bir yemek muhabbetini hakeden misafir.

-yemek hazırmı?
--birazdan.
-hadi ama saci, birazdan birazdan akşam oldu.
--kolay pişmiyor sabret naci.
-ne pişiriyorsun oğlum sen?
--az pişse severmisin?
-lan getir kazındı artık.
--al a.q
-bu ne lan? uzun kafasıda var yahu
--tam ağzına göre kasap yeni kesmiş sabah, ister yala ister yut.
sana özel
-atmı kesiyor oğlum bu kasap?
--nerden anladın?
-sundaki boya bak.
--aç ulan ağzını yiyeceksin bunu..!
davranışları misafirlik sıfatını aşıyorsa artık kovulmalıdır. kimseye sormadan kaloriferi, ufoyu vs. maksimuma getirmesi, mutfağa girip eşyaların yerlerini değiştirmesi, çekmecelerinizi dilediği gibi karıştırıp içinden istediğini alması gibi.