bugün

evet efendim. özel üniversite de okuyarak, baba parasını yiyip insanlara: 'üniversite okuyom ben yha' havası veren, iki kere ikiyi dahi hesaplayamayan canlıların insan olamama durumudur.

edit: burslular hariç heralde. mesaj atıp durmayın..
yanlış önerme. okumanın özeli devleti mi olur.
evet adam değildir. baba parasıyla okuyup, kendini okuyor sanmak çok aptalca bir durum olsa gerek.
adam olunup olunmadığına okuduğu üniversite karar vermez kardeşim benim, zeka seviyesi karar verir;

şimdi sen anla bakalım adam mısın değil misin ?
adamlık akılla belli olur okuma mertebesiyle değildir.

(#21884426) helal olsun kardeş, iyi koymuşsun.
Devlette okuyanlarin ne parasiyla okudugu merak edilir.
para var imkan var

yanlış bir önermedir. adamlığın üniversite okumakla bağdaştırılmasının yanlış olma durumudur. isteyen istediği gibi okur.
kesinlikle adam değildir. zeka seviyesi yerlerde sürünen insanların baba parasıyla hukuk ve tıp okuması kesinlikle sakıncalıdır.
Özel üniversitede burslu okuyanların dahil edilmemesi gereken ayrıştırma, önerme, sanrı.. Ne boksa işte. Tamam çoğu özel üniversitede okuyan adam köpek gibi para harcayıp, babasının asalağı şeklinde yaşarken gayet mütevazi adamlar var bunların aksine. Kafatasçı yapı bırakılmadığı sürece çok zaman it dalaşı yapar durursunuz. Velev ki özel üniversite okuyan adam adam değil, sana giren çıkan ne pezevenk?

Not; özel üniversite okumadım.
adam değildir evet.
Fakirlerin kendini avutmak için uydurduğu bir zırvalıktır.
adam olmayı, özel üniversitede okumamak olduğunu zanneden adamların söylemi. harbi adamsınız. umarım geçiminizi hırsızlıkla ve yaprak altına yatmakla sağlamıyorsunuzdur.
-özel üniversitede okuyan adam değildir
*seni kerem sayer mi sikti birader?
Başlığı açanın diğer entrylerine bakınca Konya ovası gibi düz bir insan olduğuna dair işaretler aldığım için cevap vermek bile içimden gelmiyor büyük ihtimalle saracak çünkü bana. " Dostum" insanları ötekileştirmekten vazgeç isteyen parasıyla okur isteyen okumaz. Babandan mı çıktı o para?
Gereksiz bir soylemdir. Soyleyenin adamligi sorgulanmalidir.

Kahramanmaras Sutcu imam universitesinde gastronomi vardi biz mi okumadik?
imkanlarını değerlendiren insandır. yeyip içip sıçmıyordur, okula da para harcıyordur. belki de yeyip içip sıçıyordur da. tuhaf bir insan çözemedim valla..
(bkz: ay koş mahmut bize diyolar)
yalan beyan.
afedersiniz de böyle önermeye sokayım, devlet üniversitesinde okuyan da kantinden tost almak için kantinciye tokmaklatıyordur o zaman? nasıl önerme ama? başlığı yazanın mantığını ele aldığımızda verebilecek en güçlü cevap buydu çünkü.
evet değildir.
Yeditepe diş hekimliği?
Bilkent mühendisleri?
Boş boş başlıklar açmayın, illa da açacaksanız genelleme yapmayın.
öss de ilk 20.000'e giremeyen adam değildir demekle aynı olan söylemdir. şayet devlet üniversitelerinde bir sürü babalar gibi bölüm tutturmuş olup yinede istediği bölüme giremeyen fakat olanakları el verdiği ölçüde azıcık ucundan burslarla zar zor hedefi olan bölümü okumak isteyen gencin adamlığını sorgulamak bir yana hedefini gerçekleştirmek için zorluklar çekerek cebinde 5 lirayla ve aylık akbiliyle evinden kilometrelerce uzaktaki okula gitmeye çalışmasını takdir etmek gerekir. zaten öbür türlüsü öss sonucuna göre sınava giren 1.5 milyon öğrencinin adamlığını sorgulamaya kadar varır. kısacası bırakın özel okul antipatizanlığını da ülkenizin eğitim sistemini sorgulayın.
tabii ki de adam değildir! sıkıyorsa bileğinin hakkıyla kazan!! babanın parasıyla geliş gidip yapıp, okuyorum süsü verme!
özel üniversitedeki burslu biri olarak sadece kendi adıma katılabildiğim önerme...
saçma önerme. Tam burslu olmak burssuz okumak ikisinin de farkı yoktur gözümde.
Misal adam elektronik mühendisliği okuyacak ve bu saçma sistem ondan biyoloji ve kimya bilmesini istiyor. Adam parayı bastırıp giriyor ve eğer seviyorsa okuyor.
Veya benim gibi elektronik mühendisliğinde tam burslu okuyup gerekli zeka seviyesinde olmayanlar bileğinin hakkıyla girdiği bu bölümde yerin dibine girmektedir. Bunun parayla alakası yok aga. Devleti özeli yok.
He adam olmayanlar sunlardir. Özel okulda vize ve finalleri yardırıp yaz okulunda öğrenciye soruları cevapları verip de geçiren orospu çocuğu hocalar ve geçen orospu çocuklarıdır.
Burslu okuyanların durumunun ne olacağını merak ettiğim saçmalama...