bugün

Bir türlü anlamadigim tip. Birde ağzını yaya yaya ban bilkantta akayoroam diye söylerler.
Yüzde yüz burslu kazanmışsa sıkıntı olmuyacak durumdur.
(bkz: tohumuna paramı verdik)
Mutluluğu kimseyi ilgilendirmeyecek olan insandır.
Sallayacak üniversite olarak bilkenti mi buldun arkadaşım? Bari nişantaşı filan diyeydin. Bilkent biraz komik durmuş.
Normal insandır.
kaliteli özel üniversitelerin pek çok devlet üniversitesinden daha kaliteli olduğu, imkanlarının çokluğu aşikardır.
ve kazanan mutludur.
yazık kıyamam.. sevinsin gariplerim onlarda insan.
Benim bu. Arkadaşlarım yıllardır ihtiyaçları olmayan bilgilere köpek gibi çalışırken ben ortamdan ortama aktım; gezdim, okudum, kendimi geliştirdim. Sonra bastım parayı özele, keyfim yerinde.
Herkese söylerler bide. Aman aman. Çok büyük marifet 190 puanla işletmeye girmen.
zengin insandır babasının şirketinin başına geçecektir.

kedi ciğer.
özel üniversite kazandığını düşünüp mutlu olabilen insan,parası olan herkes kazanıyor özeli tatlım.

Edit: özel üniversiteliler eksiledi.
Özel üniversitede olsa bazı meslek dalları için belirli bir puan ve üstünü almak şart. Bu yüksek puanları alamayacak o kadar öğrenci varken, alıp sevinmek gayet doğal bir eylemdir.
bırakın isteyen istediğiyle mutlu olsun, neden mutlu insanların mutluluğunu kıskanıyorsunuz ki. özel üniversite kazanıp mutlu olan insan da tıpkı hayattaki başka şeylere mutlu olan insan gibidir. elindekiyle mutlu olur, onca şeye sahipken hırsı yüzünden mutlu olamayanlar içinse her zaman bir kıskançlık konusu olur.
üniversite mezunu bir genç, iş hayatına başlamadan önce fal baktırmaya gitmiş.
"on beş sene eziyet çekeceksin çocuğum," demiş falcı.
"ya sonra? ya sonra?" diye ümitlenmiş çocuk.
"sonra" demiş, "alışıyorsun."

(bkz: kıssadan hisse)
Babasının parası vardır zaten mutludur.
şu olaya bayılıyorum he. her konuda engin bilgilere sahip olan milletimizin bu konuda da bilgisi üst düzey.
birincisi kardeşim, çoğu özel üniversitelerin eğitim kalitesi devletten daha yüksektir.
girebiliyor musun koç üniversitesine? hadi girdin. bitirebiliyor musun? herkesi alıyorlar mı?
bak bakalım mesela türkiye'nin en iyi üniversitelerine, hangileri devlet üniversitesi.
efendim özele girmek çok kolay kazanmak çok kolay. lan yarram sen neden kazanamadın o zaman.
işte kazandım ama paramız yoktu. ya bi siktir git. devlet burs veriyor, kendi yaşadığın ilde okusan işe gider eve para vermezsin.
aynı hesaba yakın bir bütçeye geliyor yani.

ben de özelde burslu okudum. kuzey kıbrısta. okuduğum okul kıbrıstaki tek devlet üniversitesi olarak geçiyor ve kyk olan bir okul. okurken çalıştım, aileme de para gönderdim üstelik. burslu okudum, inşaat mühendisi oldum. ingilizce eğitim diliyle bitirdim üstelik. bir sır vereyim, parayı veren geçemiyor. bir sürü arkadaşım kaldı, 6-7 kişi mezun olduk.
bir sır daha vereyim, kıbrısta su 5 tl değil.

her boku da bilmeyin be kardeşim. bilmeyin yani.

edit: edit.
Devlet okuyorum ama özel üniversiteye gidende mutlu olur yani çok saçma bir başlık mutlu yada mutsuz olmak özel yada devlet okumayla bir alakası yoktur isteyen istediği herşeyle mutlu olur ve suan gayet mutluyum.
Mutluluk denen şeyin asıl tuhaf yönü bazen hiçbir sebep yokken de kendini gösterebilmesidir.
Üniversitesine göre haklı olabilecek insandır. Bilkent koç falan yardırdıysa daha ne olsun amk.
normal insandır.

bir ara devlet üniversitesinde (bkz: akdeniz üniversitesi) dış ticaret okudum. bir faydasını görmedim, bıraktım.
1 yıl sonra hiç hazırlık yapmadan üniversite sınavlarına girdim, hatrı sayılabilecek bir özel üniversitede, hayalim olan ingilizce öğretmenliği kazandım.
şimdi sen bana ona kazanmak denmez dersen, kusura bakma ama, sana götümle güler, he der geçerim. çünkü ben kazandım. o sınavlara girdim, türkiye genelinde eh işte bir derece yaptım yds' de ve kazandım.
sen benim sevincime dil uzatamazsın.

paran varsa gidersin mantığı da saçma.
adamlar diyor ki yiyorsa götün, otur sıkı sıkı çalış, benim istediğim puanı al gel sana burada paşalar gibi ücretsiz eğitim verelim.
anahtar kelime; çalış. para değil.
ezelden beridir her türlü sınavına son gece tutuşa tutuşa çalışmaya çalışanlar tabii ki dil uzatırlar.
Tam burslu okuyanların unutulduğu başlık.
Özel üniversitelerin burslu tıp fakülteletinden habersiz insan beyanatı. Bi puanlara bak gel de sonra konuşalım. Ha o barajı geçip girilenler hakkında katılıyorum.
Tam burslu okuyanlari insandan saymiyoruz sanirim? Mutlu insandir.
Bırakın da insanlar mutlu olsun ne zararı var bunun size, mutlu olan insan mutlu eder keşke herkes mutlu olabilse küçük şeylerle o zaman mutsuz insan kalmazdı.
Bizim okulda bolca var bu gerçeklerden ama 1 sene sonra kafalarını duvarlarda parcalamalrini izlemek üzere olduğumu düşündükçe bir mutlu oluyorum ki azizim anlatmam mümkün değil.
Yüzde yüz bursla oluyorsa Mutlu olabilir. Evet.