bugün

özel hayatının bütün ayrıntılarını başkalarıyla paylaşan ve bunun neticesinde ortada özel hayat diye bir şey bırakmayan, ne kendine ne de özel hayatında olan insanlara saygısı olmayan insandır.
bu grubun bir kısmını özel hayatım hakkında konuşmuyorum diyen insanlar oluşturur. ayrıca kendi hayatını ve çevresindekilerin hayatlarını da anlatırlar. bu kişiler genelde bire beş değil on katarlar.
(bkz: özel hayatını herkese anlatan insan)
doğuştan magazinlerde boy göstermeye hazır,medyatik olma potansiyeli fazla olan insanlardır,bu insanları birkaç yıl sonra ekranlarda gazetelerde görmek olasıdır...
bir insanın özel hayatını herkeslere anlatmasının türlü nedenleri olabilir..bunlardan biri, kişinin ciddi manada saf oluşudur..kiminle nerde nasıl iletişim kuracağını bir türlü bilemediğinden,insanlarla bu özel'i paylaşmanın,aradaki mesafeyi yok etmek ve dolayısıyla karşı tarafa yanaşmanın,"bak seni kendime ne kadar da yakın hissediyorum..sana açılıyorum" demenin bir yoludur..zararsızlardır..ikinci bir neden,kişinin kendini fazlasıyla önemsemesi olabilir..bu kişiler,sanki dünyada bir tek kendi sorunları ve hayatları varmış gibi davranır ve herkesin bunlarla en az kendileri kadar ilgilendiğini sanırlar..diğer bir model,kendi hayatı hakkında net kararlara varamayan,genellikle ne yapacağını bilemeyen,problemlerle nasıl başa çıkacağını bilemeyen insanlardır..bunlar ise,söz konusu hayata objektif ve sağlam yaklaşamadıklarından,ki ne acıdır insanın kendisine yardımcı olamaması,diğerlerinden farklı yaklaşımlar ve çözümler almaya uğraşırlar aslında..özel hayat özeldir,yalnızca özel kişilerle konuşulacak kadar özel..
hızla yanından uzaklaşılması gerekilen eğer şartlar uzaklaşmaya müsait değilse hiç konuşmadan ve dinlemeden susmasının beklenmesi gereken insan
seffaf yasayan ınsan modelıdır
bugun degıl yarın bası yanacaktır anlayacaktır yanlıs bır sey oldugunu
(bkz: kuaförde ki kadın muhabbetleri)**
eğer sorunlu bir özel hayatı varsa biraz rahatlık verdiği için neden olmasın?, gayet normaldir.
piskiyatrik vakaadır
eğer bu insan bir bayan ve bir erkeğin karısıysa o adama vah yazıktır..çünkü bu kadın altın günlerinde kocasıyla geçirdiği güzel dakikaları her ayrıntısıyla anlatır.elin komşu kadınları adamın her uzvunu ezbere bilirler
dışarıya karşı bu kadar açık olması sebebiyle çok kazık yiyen, yemeye devam edecek olan modeldir.
üniversitede yeni tanıştığım çocuğun bana
biliyo musun babam benim eski kız arkadaşımla evlendi demesiyle başıma gelmiş olay
kaçarak yanından uzaklaşmıştım zira bu tipler
bak yeni bir problemim varşeklinde gezer ilgi çekmeye çalışırlar
yaşadığı tüm güzellikleri halka arz ederek kendini pazara çıkarmış insan modeli
özel hayatının bir parçası olmanın tehlikeli olduğu insan türü.
(bkz: sevgilisini herkese anlatan insan)
(bkz: kocasını herkese anlatan kadın)
anlatacak başka şeyi olmayan insandır.biraz kitap okuması,film izlemesi,müzik dinlemesi,düşünmesi,dinlemesi tavsiye edilir.
dilinin balance ayarı bozulmuş kişi.
anlattıklarının %90'ı palavra hayal ürünü olan insandır. tedaviye ihtiyacı vardır.
kendini halka mal olmuş zanneden mal insandır.
(bkz: çelişen başlıklar)*
(bkz: herkese anlatılan şeylerin özel olmaması sorunsalı)
çok samimidir efenim, özel diye bişeyi de kalmaz zaten.
gerçekten günbegün özel hayatını deşifre eden insan sayısı giderek artmakta yani anlatmaktaki asıl amaç ne bilmiyorum ama kesinlikle bayağı bulduğum bir saptama.
özel hayatı olmayan insandır..
paylasımcı ınsan modelıne örnektir.herseyi paylaşıyorsa özelini de paylaşsın ben merak ederim insanıdır.