bugün

hadi cemile göreyim seni, boz şu kenan'ın oyununu.
kenan müthiş bir soluk getirdi diziye...
'nihaaaaaaaaaaaaaaaaaall' diye bönürme sahnesiyle beni benden alan dizidir.
aile bireylerini ekrana kilitlediği için odamızda rahat rahat sigara içmemizi sağlayan dizi.
Bir benzeri muhteşem yüzyıl'dır.
an itibariyle brutal yapan oyunculara sahip dizidir.
geçen sezon soğan çorbası pişiren cemile'nin bu sezon holding yönettiği dizi.

önümüzdeki sezona cumhurbaşkanı felan olur artık.
kabak tadı veren dizidir. 'yaprak dökümü' olmaya adaydır.
dizinin iyice boka sarmasını artık kafama takmıyorum zira kendisini sadece evde ses olsun diye açar oldum. neyse, diyeceğim odur ki, murat'ın ölümü için kendi çapımda kutlama planları yapmayı düşünürken, sevgili senaristlerin murat'ı "biraz daha yaşat beni doktooooğğğrr!!" diye böğürtmüş olması neticesinde saçımı başımı yolasım geldi inan olsun. lan, öldürün artık şunu! öl lan murat öl. bok kafalı. nihayet aylin'le halvet oldum diye sırıtmaktan ağzına hakim olamayan abin ve ex karın evlilik planları yapıyor murat. sen hala neyin melankolisini yaşıyorsun lan? öleceksin, az zamanın kalmış, sayılı gün çabuk da geçer hem, git son günlerinin tadını çıkar gerizekalı.

ne berrin ve ahmet'in akıbeti, ne mete ve kaçak gelin, ne ali ve kusmuklaşmış beyni, ne cemile ve bugün holding için ne yaptın teması, ne caroline, ne kenan, hatta ve hatta aylin ve soner... hiçbiri kılım kadar ilgimi çekmiyor. tek beklediğim şey murat'ın geberip gitmesi. onun cenaze törenini izledikten sonra da bu dizi ve süleyman'a temelli elveda diyeceğim.
az önce tv8'i ararken denk geldiğim dizi. ulan 5 saniyede depresyone girdim yeminle, o nasıl bir müziktir kardeşim?
soner ile aylin evlenecek
ahmet , berrinin çocuğunun hakandan değil kendisinden olduğunu öğrenecek.
ali kaptan ile cemile arasında yakınlaşmalar olacak.
mete kaçırdığı gelin kıza aşık olacak.
tez yapıla.
aylin'in sonunda doruklara ulaştığı dizidir.

kendim sevişmiş kadar sevindim amk.
kazak tv lerinde yayınlanmaya başlamış dizidir.

http://www.ktk-tv.kz/ru/series/zaman
çarpık aile yapısını gözler önüne seren güzel, nadide, bir o kadar acıklı kanal d dizisi. karakterlere bakacak olursak;

ali kaptan: karısını aldatmış, ayrılmış başka biriyle evlilik yapmış ondan sıkılmış eski karısına cilve yapıp, sırnaşıyor.

cemile: ali kaptan'dan boynuzu yedikten sonra, balıkçıyla işi pişirecekti ki adamın hapisten sonraki vuslatı bir türlü dinmeden düğün gününde öldü. şimdi alı kaptan'a sırnaşıyor.

berrin: hayatı 3 kelime o da evli, barklı, çocuklu ama gel gör ki şimdi eski yavuklusu ahmet'in götünden ayrılmıyor terbiyesiz kadın.

aylin: sevdiği adamın uğruna kardeşiyle evlenip sonra baktı olmuyor boşanıp eski kocasının abisiyle evlenip ortalığı allak bullak edecek.

mete: önce öğretmenine aşık oldu, sonra öğretmenine benziyor diye birine yavşadı, en sonunda düğünden evlenecek kızı kaçırdı. sonu iyi değil bu oğlanın.

ve gelelim küçük osman'a: küçük hırsız, şansız aşık. seslendirmelerle hırsızlıktan felsefeye nasıl geçiş yapıldığını göstermiştir bize. büyüyünce felsefi alanda önemli işler yapacak sanırım küçük hırsız çok bilmiş sümsük osman.
artık bayan dizidir. gına gelir afakanlar basar tansiyon çıkar. (bkz: alo 112)
bu dizi benim için bitmiştir.
her salı içerden gelen sesini duymaktan bıktığım sıkıcı dizi.
bu haftaki bölümünde az evvel yayınlanan sahne ile kitleleri ekrana kilitlemiştir.
ahmet berrinin hakan ile hapisten çıkması koşulu ile evlendiğini öğrenir.
ve hakandan hesap sorar.
pişman değilim diyen hakana
berrin hala beni seviyor şimdi napacaksın der ahmet
hakanın donup kaldığı ana cemile ve ali kaptanda şahit olur.
an itibariyle içimi burkan dizi.

bayanların hep istediği iki sevdiginin kavga edip yeneni tercih etmesidir. bu gücün kimde oldugunun temsilidir. çünkü kadın gücü sever. bu noktada sigara yakmam gerekiyordu heyhat ki ben sigara kullanmıyorum sözlük.

ailenin kızlarının kocası ile eski sevgilisi kapışmaktadır. biri ben sevdim, diğeri ben kurtardım kavgası yaparken eski sevgilinin "o hala beni seviyor" demesi dondurmuştur yürekleri.

hiç taraf olmadım sözlük ama bu bertaraf olacagım da anlamına gelmez.

ancak insan dona kalır sevdiginin yüreğine sahip olamamaktan.

edit:imla
dizinin bütün bölümleri boyunca gözlemlediğim;
mete'nin, ahmet'in, hakan'ın yüzünde ki yaralar hiç geçmedi. berrin'in sivilceleri bile geçti, osman yatağa işemeyi bıraktı, bunların yaraları hiç geçmedi.
bu berrin aşiftesinin ne istediğini biri bana anlatsın. insanı katil eder bunun gibisi. en acısı da hakanın sevgisini hiç hak etmiyor bu nankör karı. aslında layık olduğu kişi ahmet işte.
--spoiler--
berrin kadar gerizekalisini malini gormedim arkadas. elimde olsa bir kasik suda bogabilirim bu kizi. simdi tamam zamaninda bir ask yasamissin, sevmissin, kotu bir sekilde ayrilmissin, hatta hic unutamamissin. buraya kadar eyvallah ama yillar sonra liseli asiklar gibi hala bulusmak icin can atmalar, gizli gizli bakismalar nedir yahu? kizim tamam kabullenemedin belki hic ama bir sekilde evlendin mi sen? evlendin. bir cocugun var mi? var. arkadas sinemalarda fink atarken o cocugu hic mi dusunmezsin? ciktin isten cik gel evine. ne bicim annesin sen? cocuguna bir bak, nasil ne eder hic mi merak etmezsin? iyi ki eve bir cocuk bakicisi almislar. yoksa o cocugun hali ne olacakti? siktir git berrin ya neden olmedin ki off. burda tek ahmet'e uzuluyorum gercekten.
--spoiler--
süleyman'ın ve soner'in elinin değdiği her iş bu kadar tehlikeli ve aynı zamanda bu kadar muhteşem olmak zorunda mı? her bölümü onlar kurtaıyor valla.
sonerin incici olduğunu anladığımız dizidir.

--spoiler--
adam haklı
--spoiler--
kenan karakteri, kenan birkan karakteri gibi. adam en sağlamından tehlikeli. aktörünün adını da unuttum şimdi çok iyi rol yapıyor.
sırf ahmet için izlediğim dizidir, ahmet öldüğü ya da gözden düştüğü gün bende bırakacam bu diziyi. o hakan'a bağırma sahnesi neydi ya, 'biz birbirimize aşıktık ulan' diye bağırdı ya, bi titreme geldi resmen. günden güne yakışıklılaşıyor mu ne?