bugün

bu haftanın dötvereni olarak muratı seçiyoruz oy birliğiyle. mesude bile o yamuk ağzıyla bu kadar itici olamamıştı. o kazakları tıkboğaz giydiriyorlar teke gibi kokar bu şimdi. lem ayline el süremedin ama masa dağıtırken kırk beygir gücündesin psikopat dingil seni.
her salı telefonuma küçük osmaaan diye mesaj geliyor, hayır benzesem neyse yahu. işte capsler ;

küçün osman :[ http://i1105.hizliresim.com/2011/5/31/12328.jpg]
küçük tolga* :[http://i1105.hizliresim.com/2011/5/31/12307.jpg] *
--spoiler--
carolin soner'e ağır yazıyoree.
--spoiler--
murat'ın içler acısı halinin günden güne (yani bölümden bölüme) giderek daha fazla yürek burktuğu dizi.
biliyor, ikisinin birbirini sevdiğini biliyor; ancak elden ne gelir ?
ahadana kıyamet kopacak birazdan . çekilinn caroline geliyor. *
ali kaptan öküzüde hayatında bi kadına insan muamelesi yapmış gibi sanki metenin arkasından benim oğlum dedi ya. senaristler özellikle bu tecavüzcü sapığı izleyiciye sevdirmeye mi çalışıyor ne? hani toplumsal bilinçti , hani tecavüze uğrayan sessiz kadınların çığlığıydı. cemileyle aşk yaşatcaklar bu gidişle.
bir allahin kulunun dusuk yapan kadinin hastanede hangi servise yatacagini, hangi doktorun ilgilenecegini bilmedigi senarist ve yapim ekibine sahip dizi. Kadin dusuk tehlikesi ve kanamayla hastaneye geliyor, hastanede herhangi bir yere yatiriliyor, herhangi bir doktor bakiyor; etrafta da bir takim salaklar "aaa nesi var acaba" diye ortalikta dolaniyor...

Ayrica kardesinin karisi bile olsa hicbir doktor hastanin en birinci yakini olmayan birisine durumu hakkinda bilgi vermez, hele "aaa mide kanamasi degil, cocuk dusuruyo" demez. Lutfen dangalak olmayalim...
(bkz: carolin haklı beyler)
an itibariyle mete mala bağladı.

(bkz: korkuyorum sözlük)
nörimanla caroline bir araya geldi mi dadundan yinmez olur. bu ikiliden çok şeyler bekliyorum. ikisi birlikte sonerle yatabilir mesela, ya da ortak hareket edip soneri yerle bir edebilirler.
balıkçı yumruğu sert olur.
güzel bir erkin koray parçası.
--spoiler--
s.kin kopsun ali kaptan
--spoiler--
Allahın salağı : Ali Kaptan karekteri yav bu adam gerçekten çok salaklaştı .
dizisi de şarkısı gibi şimdiden klasikler yerini almıştır efendim.
gecenin bombası hastane koridorunda doktorun ardından neriman'dan geldi.
'adam haklı beyler,dağılın.'
gönül turgut'un aşkı sende buldum şarkısıyla daha bi dimağlara kazınan dizi olmuştur bende.
yürü be balıkçı kim tutar seni.
şerefsiz ya ''ben annenize kötülük etmek istemedim'' diyo ipne afedersin yaa. tecavüzü neredeyse kutsal bir değer haline getirecek şerefsiz.
yalnız tam balıkçıya vur şuna iki tane derken çaktı yumruğu hacı bittim orda, sıçramışım koltuktan yeminle.
caroline lan, şimdi de sonere mi taktın kancayı zilli maşa? yolarım saçını başını, aylin yeni kurtuldu emmi kızından şimdi de senle mi uğraşsın be?
son olarak şu ali kaptanı oynayan 3. sınıf oyuncu bozuntusu var ya zaten sevmezdim o herifi, iyice midemi bulandırıyor.
kabiliyet düşmanı, cemiyet mikrobu, toplumun kanayan yarası, eğitim zaiyatı bu herif ya daha ne diyem, mahmut mu diyem?
neriman inci sözlüğe gönderme yapmıştır.

(bkz: adam haklı)
murat,
(bkz: arkadaşım önce o elini bi indir)
şimdi sana şurdan ağız dolusu sövmek istiyorum ama, biliyorum ki ne kadar saydırsam da içim soğumayacak. kimden akıl alıyorsun bilmiyorum ama, dengesizliğin bokunu çıkarınca aylin sana aşık olmayacak gerizekalı.
- aylin, seni seviyorum. biliyorum bütün bunların hepsi benim yüzümden oldu tırıvırı..
- ...
- ama madem evliyiz, gereğini yapacaksın. istersem dansöz kıyafetleri giyip bir güzel oynayacaksın, üzüm salkımından bana üzüm yedireceksin. gerekirse göbek deliğine zeytin koyacaksın.

bir de şu var ki inan olsun televizyonu kırasım geldi:
- nerdesin aylin?
- annem hastanede, onun yanına gittim.
- bu kaçıncı?! hep annem hep annem! benden izin alacaksıııığğğğnnn!!!

ordan bir insan da çıkıp "ooooooohaaaa!" demedi ya sana, ona yanarım. bir artistlenmeler bi bi şey. tamam ergenlikten hala çıkamadığının farkındayım ama, ne yapmaya çalışıyorsun onu de hele, ne sen sıkıntıya gir ne ben sinir harbi yaşayayım murat. ya da soner ve süleyman bir olup senin ağzını burnunu kırsın olsun bitsin.

bunca yıldır dizi izlerim, ölümcül bir hastalığa yakalanıp da "benim tek hayalim lunaparka gitmekti" demeyen bir karaktere rastlamadım. ne lunaparkmış hafız. lunaparka gidince de ölür bunlar.
inci, öğretmen olmuşsun, paranı kazanıyorsun yani, süs eşyası modunda da olsa bir kocan var, evlenmeden önce flört de ediyordunuz, hiç mi demedin "sedat beni lunaparkana götürsene" diye? madem en büyük hayalindi, neden bunu mahremin gibi saklıyorsun be kadın? "lunapark hayalimi zor günler için saklıyorum" gibi manyakça bir düşüncen mi var? ben senin yerinde olsam sıkılıncaya, tiksininceye kadar giderim, lunaparkı kapatırım. kusana kadar dönme dolaptan inmem. nedir bu "ayy en büyük hayalim ama gerçekleştirirsem başka hayalim kalmayacak hayalsiz yaşayamam ihihi" kafası? manyak mısın nesin?

caroline, bir an soner'e "sen istersin de gitmez miyim?" falan diyeceksin sandım. ha, türkçen o kadar iyi olmadığı için diyemedin bana kalırsa. demiş kadar oldun neticede.
- taamam, ben söz dinliyeceğk. buağada, ben cağoliyn.
- ??? (etrafa atılan naapiim lan ben şimdi bakışları)

şu dizide seyretmeyi dört gözle beklediğim sahne murat'ın dayaktan kendini kaybetmesi konseptli sahnedir. gerçekleşirse, alacağım keyfi düşünemiyorum bile. ama beni bir o kadar keyiflendiren başka bir sahne varsa, o da caroline'in göt oluş sahneleridir. ahahahahhahahahahahhahaah caroline. nasıl da hevesle söyledi "çimile hasta diyıııl, o hamile" diye, ali dumur olacak diye bekledi falan. yazık lan.
(bkz: bana mutsuzluğun resmini çizebilir misin caroline)

berrin, hazır hastaneye gitmişken doktora söyle de kafatasının içinde tam olarak nasıl bir maddenin var olduğu konusunda araştırma yapıp beni bilgilendirsin. balon kafalı.
annen hasta, baban ona kan veriyor, durum o kadar vahim, sen eve gidip "ahmet'le nasıl tanışmıştık, ay çok şeker, ahmet'le yıldızlara bakmıştık, ihihi, ahmet'le seviştik biz, ahmet'i çok özledim ühühühü" diye pencere kenarında ağlıyorsun. kadın anam ne halde, yaşayacak mı, durumu nasıl diye düşünmek yok. cemile, berrin'i doğuracağına taş doğursaymışsın keşke.

sevgili hikmet karcı;
gelmiş geçmiş en seviyeli dayak/kavga sahnesine imzanı atmış olduğunun farkında mısın, bana bunu söyle.
ali'nin suratına bir tane geçirdin, eyvallah. peki sonrasında o sükunetle ve felsefik konuşma gerçekleştireceğinin sinyallerini veren vurgulamanla "bunu cemile'ye nasıl yaparsın?" demen de neyin nesiydi? bağır biraz, korkak alıştırma, bağır. yapış yakasına, sinirlen. şimdi ali'ye vurmam lazım ama aynı zamanda ağırlığımı da korumalıyım çabası da nedir? allah allah ya, süleyman mı sanıyorsun sen kendini?

neriman, sana da dedikodu çıktı değil mi pis şırfıntı?
cemile'nin hamile olduğunu duyunca gözlerini belertmenden, "aaa-aaaaaa!!" deyişlerinden belli cemile'nin başına gelecekler.
CAROLiNENiN EMCÜK AĞZINA YUMULUP ÇOLUK ÇOÇUĞU PERiŞAN EDEN TECAVÜZCÜ ALi KAPTAN ŞiMDi DE SENARiSTLERCE KADININA SAHiP ÇIKAN YiĞiT ER KiŞi iLAN EDiLDi. OYNAMIYORUM BEN YAF BiR TECAVÜZCÜ BÖYLE ÖDÜLLENDiRiLMEMELi. BU ADAM ŞiDDET KONTROLÜ TEDAViSi GÖRDÜ MÜ? GÖRMEDi .Bi CEZA ÇEKTi Mi ?ÇEKMEDi.EE DAHA NE BOK YEMEYE BAŞIMIZA CEMiLENiN ÇOCUĞUNUN BABASI, YÜREĞi MANGAL iLAN EDiLDi. HAY SiZiN SENARYONUZA , TOPLUMSAL OLAYLARA BAKIŞ AÇINIZA ZIÇAYIM.
güzel bir dizidir. tanımımı yaptım. biri bana sonunu anlatsın yahu. kaçırdım.
1. Ben masal gibiydim. bir vardım bir yoktum.
çünkü çocuktum. büyükler beni görmek isterlerse var olurdum.
görmek istemezlerse yok. ama yanılıyorlardı.
ben hep vardım. en çok da beni yok sandıkları zamanlarda vardım.
hepsi birbirlerini birbirlerine göründükleri kadar biliyorlar tanıyorlardı.
oysa benim yanımda bütün maskeleri düşüyordu. çünkü ben çocuktum.
yoktum. onları en gerçek halleriyle çizdim aklımım defterine.
ben büyüdükçe onlar masal oldu içimde.

Babam kim bilir kaçıncı kere dönüyordu seferden;annem,babamın her dönüşünü yeni bir başlangıca çevirmek için hep yeni bir umutla hazırlanırdı.
Misafir tabaklarını çıkarması annemin bütün aileye yaptığı barış çağrısıydı.Kendisi önceden yaşanmış bütün kavgaları,kırgınlıkları unuturdu.
Herkesinde unutmasını isterdi.Bu defa da aynı şeyi yapıyordu.Ama babamın bu gelişi ailemizi fırtınalı denizlere sürükleyecek bir maceranın başlangıcıymış,bilmiyordum.
Adım Osman.O zamanlar 6 yaşındaydım.Zaman beni ve hikayemdeki herkesi önüne katıp karşı konulmaz bir sel gibi sürükledi.
Sinsi ve acımasız,hoyrat ve insafsız.Her şey dün gibi ama artık geri dönüş yok.
Öyle bir geçer zaman ki ancak anılar kalır bu selden geriye.
2.
Evin içine efsunlu, esrarlı bir hava çökerdi bazen. Bu efsun annemin ve babanemin gözlerinden, bakışlarından, seslerindeki sisli tüllerden taşıyordu bu defa.Çocukta olsa yakınlarda erkek tayfasından biri bulunmamalıydı. Mahrem, tehlikeli ve sır dolu bir konuşma yapıcaklardı, kadınca bir konuşma. Bu efsunlu havadan benim payıma 25 kurus ve leblebiciye doğru yürümek düşmüştü.

insanın icinde saklanan korkunc hayvanla o aksam ilk defa kendi ailemde tanıstım …
yuvalarindan firlamis gozleri ofke icinde uzayan boyunlari sisen damarlari ilk defa o zaman gordum gırtlak parcalayan urpertici haykırısları ilk o zaman isittim
bu son olmadı tabi benzer manzaralarla daha sonrada karsılastım
buyudukce insan alısıyo belkide buyumek diye bu alısmaya diyorlar
ne zaman bagıran aglayan haykıranofkeli insan gorsem bu hayvanla ilk defa karsılastıgım anki dehseti tedirginligi hatırlıyorum belki de bu yuzden bi yanım hep cocuk hep suclu kaldı…
Osman: Bana masal kitabı okur musun?
Neriman: Masal kitabı da yok.
Osman: Berrin ablam bana her zaman kitap okur bir sürü masal öğrendim ben.
Neriman: Ayy ne iyi ettiiiiinn!
Osman: Sana masal anlatayım mı yenge?
Neriman: Azıcık sussana sen be! Zaten işim başından aşkın. Bir de sen çıktın başıma! Hadi geç otur şuraya!
”O an anladım. Yengem hiç çocuk olmamış, annesinden büyük doğmuş biriydi. Yüreğinin masalı yoktu. Zavallının eksiği buydu.”
annanemin adını bir türlü söyleyemediği dizidir.
(bkz: öyle bir geçer ki zaman)
(bkz: öyle geçer ki zaman)
mutlaka bazı bölüm sonlarında bazı dizi karakterlerini öldü mü ölmedi mi diye muammada bırakıp bitiren dizidir. ciddi ciddi ölümcül bir şey geçirdikleri halde nedense hiç biride ölmemiştir. bunlardan bazıları şöyledir;

osmanın denize düşmesi
ali ile ekberin denize düşmesi
cemilenin kanama geçirmesi

sıra hangi karakterlere gelecek merak ediyoruz.