bugün

ali kaptan bir kez daha hayvanoğlu hayvanlığını göstermiştir.
hayali bir karakterin ardından bol küfürler ve beddualar ettiğim dizi. böyle senaryo olmaz olsun. tecavüz sahnesiyle gözleri yaşarttı herkesin, ne duygusuzluk bu ya. çok fenalaştım be sözlük. sanırım taşikardi geçiyorum şuanda.
manyak mısınız ya bu kadar felaket mi gelir bi ailenin başına? yaprak dökümü yanında sihirli annem gibi kaldı! çemile sana çok üzüldüm ben ya, şerrefsiz aliiii şeyin kopsun inşallah! osman o masum bakışına kıyamam ben senin. bu arada salaaakk alliiiiii!
kanal d dizisidir. , aşk ı memnu neyse ,fatmagül ün suçu neyse bu dizi de artık öle oldu. reyting için ses getirsin diye tecavüz sahneleri yayınlamaktan bıkmıyorlar zamanında canları yanmış sanırım.
geçen haftanın muhteşemliğinden sonra bu hafta midem bulandı resmen. ne çok şey oldu öyle ha bir de şu ali hayvanını biri evire çevire zopalasa
başlarda dökülen gözyaşının yerini büyük galeyana öfkeye bıraktığı dizi .

boku çıktı mı , hem de fena şekilde . yani fatmagül ' le uğraşırken böyle bir şeye ne gerek vardı .
bittikten sonra fatmagülü yayınlamaları manidardır.
cemile'ye tecavüzü de gördüm ya boğazımda bir yumru oturdu resmen. ızdırabın dibine dibine vuruyorum an itibariyle.
cemile'nin yaptığı nazların cezasını çektiği dizidir. yürü be ali kaptan!
ulan ali kaptan ulan! boyuna posuna bakan adam zanneder! karaktersiz herif!

osman'a, inci hoca'ya, mete'ye, cemile'ye ve berrin'e üzülüyorum, geri kalan umrumda değil.
ulan alt tarafı mete'yle inci hocanın aşkını görmek istedim. bi araya getirmediğiniz yetmedi üstüne kadını öldüreceksiniz. ben böyle işin içine ediyim!!!
diziyi mahvediyorlar gittikçe. iyi başlayıp kötü biten bir bölüm oldu. bu kadar iğrençleşmeseniz de izleniyor merak etmeyin. yazık..

ayrıca;

(bkz: yan pencere)
iki bölümdür senaryonun ve çekimin en iyisini gerçekleştiren dizidir.Ali kaptan gibilerin gerçek hayatta olduğunu da bilmek çok kötü inşallah şeyin düşer pis herif.
yok saçmalamış, yok bu kadar da olmaz ki diyenler için sadece bi hatırlatma yapmak istiyorum. kadınlar bunu hiç yaşamıyor sanıyorsunuz değil mi hepiniz? kapalı kapılar ardında, kendi kocasından bu muameleyi gören kadınlar var. evet çok rahatsız edici bi sahneydi ama vicdanları rahatsız etti, kalbi acıttı sadece. bugüne kadar bu kadar şeyi yapan bi adamın bunuyapması sürpriz miydi, değildi? koyduğu nokta; kadınların ne kadar yalnız, kimsesiz, sahipsiz olduğunu göstermesiydi. ve hala haketti diyenleri gördükçe ağlamak geliyo içimden. nedir bu kadınlara bakış açısı, sizin malınız mı, köleniz mi? soğudum son beş dakikasıyla hayattan da erkeklerden de, dünyadan da genel geçer kurallardan da geleneklerden de yemin ederim. *
uyuyunca gerçekleşir. öyle bir geçer ki, bir bok anlamazsın. ali kaptan şunu sikmiş, bunu sikmiş diye rüyalar aleminde takılırsın. uyursun ve zaman öyle bir geçer ki, memleketin de amına koyulur. öyle bir geçer ki zaman, ali kaptan'ın memleketi siktiğini bile anlamazsın...

uyu ey halkım. zaman geçsin.
evet tamam türkiyemizde bu tür aile dramları oluyor. hatta daha kötüleri oluyor. ama bu kadar kısa sürede bu kadar dram yaşayan hiç bir insan evladı olamaz şu dünyada. dertsizken dert sahibi yaptınız ey senaristler. hafta ortası moralleri sıfıra indirdiniz. cana okudunuz. bu dizi böyle gitmez haberiniz ola.
fatmagüle bağlayan dizi oldu sonunda. ali taaa mına koyim.
her neyse mete'nin şarkısı çok iyiydi, ve sahneleri. murat'ın da taa mına koyim aylini abisine paslıyor herif al sen kocalık yap tarzında. soner evladım bok mu vardı gittin mesudeye hemen. her neyse öyle bir geçti işte!
cemileden ali kaptana gitsin...

http://www.youtube.com/watch?v=r5g5DT1IwX4

ama aldı.
tv de yayınlanan bir dizi. aynı ada sahip bir erkin koray şarkısıda vardır.
ali kaptan doğru düzgün kendini anlatabilseydi cemile ye tekrar evlenebilirlerdi.

deseydi ki carolin denilen huriyle evlenince cennetime kavuşucam sandım.

ama asıl o zaman cennetimden kovulmuşum şimdi anladım.
cemilenin yaşadığı ne yazık ki evli kadınların başına bile gelmektedir. burada izleyicinin itirazı murphy kanunlarınadır(herşey kötü gidecek). bu kadar kötü olayın birbiri ardına sıralanması bilim kurgu filmlerinde bile olmayan bir sürrealizm. soner yıktı hayallerimizi , ulan kalantörsün madem , liseli bi büzük ağızlıya ne minnet edion, başına bela olmayacak bir hatun kirala yok mu paran. o zeki görünümün altında bir salağın yatması sürrealizmdir. carolinenin aşkından br senedir kör olan ali kaptanın aniden cemileye saplantı yapması sürrealizmdir. öldü ölecek denilen murat dallamasının bir türlü ölememesi sürrealizmdir. hadi öldürmeyen allah öldürmüyor diyeceğizde, sene 1960-70 arası tıpta ilerlememiş adam götten mi kuvvet alıyor nedir? aylinin o dönemi yansıtmayan aydınlatıcılı göz içine parlak kalem çekmeli makyajı sürrealizmdir. bi de minenin doktorunun fonksiyon monksiyon gibi bu çağda bile anamın söyleyemediği şeyleri sıralaması zaman çarpıtmasıdır. oldu olacak mine de bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz deseydi. velhasıl yeğenlerin zoruyla bir kaç bölümdür heyecanla izlediğim bir dizi kariyerim çok acı noktalandı. en iyisi olayların daha mantık çerçevesinde geçtiği, daha akıcı ,daha az ajitasyonlu amerikan dizilerine geri dönmek. ne yapalım yürütemedik, güzel bir diziydin ama bu kadar mantıksız ajitasyonu kaldıramam.

ps: bugün ki günaydında fan sitelerinin cemilenin tecavüzünü önceden haber aldığını ve günlerdir bu tecavüzü önleyin kampanyası yürüttüğünü yazmıştı. osmanın tanıklık edeceğide yazıyordu. demek ki başarılı olamamışlar. fanlarının kalbini kırarak reyting peşinde koşan senaristlere bir çift lafım var. insanların mutlu olduğu bir bölümü rahatlıkla izletebiliyorken neden bu aşırı ajitasyon. bu kadar yeteneksiz misiniz?
senaristinin ne zıkkımlandığı merak konusu.
ahmet'in ortalığı taraması, kardeşin, karısını abisine teklif etmesi, boşanmış eşin tecavüzü, bacak kadar çocuğun annesini hem dayak yemiş hem de tecavüze uğramış olarak görmüş olması gibi alakasız bir çok konuyu bir araya getirmiştir. o değil de insanların en hassas noktalarını kullanarak bir şeyler yapmak?.. bu kadar da duygu sömürüsü yapılmaz. büyük bir kitleyi kaybetmiş dizidir bu gece itibariyle.
Artık yeşilçam'dan öteye gidememiş dizi. Güzel dizi ancak bu kadar yeşilçam'In bağrına konur.
meteyle inci hocanın aşkı beni bitirecek sözlük. metenin şarkısı çok duygusaldı. sonerde gitti o gerizekalı kıza bakalım aylin e ne cevap vercek. bir ara murat ın aylinden boşanmak isteyebileceğini düşündüm. karolinle alinin terlik savaşı beni benden aldı vallahi.
harbiden cemilenin suçu ne be sözlük. kendisini zor günlerinde affedecek kadar iyi yürekli, iffetini her daim koruyan, fedakar eşi benzeri bulunamayacak süper bir anne. karolin gibi ırıspı olsaydı ama kıymetli olurdur. hiç haketmedi bu durumu hiç. bu ali afedersin ne b. k yediğini sanıyor. şimdi kendi kendine erkeğim ben de diyodur ha. çok saçmalaya başladı artık dizi. kalite çizgisinin dışına dogru yol alıyor. sinirden ne yapacağımı şaşırdım. bu nasıl bir şerefsizliktir afedersin, nası izlenir şimdi bu dizi. hangi sinir sistemiyle. bu aliğğnin damarlarında ne dolaşmaktadır. osmanım kardersizim yavruğğm. herşey onun minik hokka burnu gibi güzel olsa keşke. mesela babası insan olmayı denese keşke, it. bildiğim, bilmediğim tüm küfürler bu gece aliye gelsin.
bu haftaki bölümüyle yeşilçama bile çam dikmiştir efenim.