bugün

Ösym'nin şifre skandallarını ve hatalı soruları kamufle etme çabasından başka bir şey değildir. ha bir de her yıl yüzlerce öğrencinin başına gelen şanssızlıklar karşısında öğrencinin itiraz hakkını elinden alma faaliyetidir.
Sınav soruları bir torba yasanın ücra bir köşesinde bilgi edinme kanunu kapsamından çıkarılmıştır. Soru havuzu oluşturmak sebebiyle yapıldığı söylensede biz amacı zaten bilmekteyiz.
"sıçtık sıvayalım" modundan "koy götüne rahvan gitsin" moduna geçmiş ösym!
biz birazcik puanlarinizla siralamalarinizla oynicaz deme seklidir.
ulan o osym yapar. sen ben o, bre koyun domalma artik sinava girmiyorum de isyan et, bi nesli cope atacak degiller heralde.
yakında sınav yapmadan puan verme yetkisi olursa da şaşırmam. Yaptıkları andavallıkları kanuna uydurmaktan başka birşey değildir. soru yayınlanmazsa kimse alacağı puanı hesaplayamaz. Kimse hesaplayamazsa "hatalı hesaplamalar" görünmez e görünmeyen şeyin skandalı da olmaz. yedikleri halta kökten çözüm getirmiştir.
Bu konuya bu kadar sessiz kalınmasını anlayamıyorum. Ne gerek vardı böyle birşeye? ilerde sınava gitmeden kazananları görürseniz şaşırmayın (bkz: uyu ülkem uyu)
ösym nin yeni can sıkıntısı icadı. hele soru kalmadı soru diyerek kılıfına uydurmaları yok mu. ohşş çok seksi.
Evlerinden kamyonlarla milyar dolarlar kaçıran zihniyet sınavlarda neler yapmazlar ? ÖSYMnin kasasında gizli tutulması gereken sorular yarın ÖSYM başkanının evindeki ayakkabı kutularından çıkarsa şaşırılmaması gerekir.
rezilliğini ifşa etmek istemiyor...
pisliklerinin üzerini örtmek içindir. hal böyle olunca olay dezenformasyona açık hale geliyor. bu şekilde bir çok usulsüz olay daha kolay yapılır, pislikler daha kolay örtülür.
insanın içine şüphe düşüren, son derece yanlış bir eylemdir. çocuklar zaten sınav stresiyle kafayı yemişken bir de paranoyak olacaklar. yazık sahiden, çok yazık.
Olan bunca şeyden sonra bunun altında da bir bit yeniği olduğu düşüncesi insanın zihninde filizleniyor haliyle e ne yapacaksın ki başka ne gelir insanın aklına, daha dün gibi hatırlıyoruz şifre skandalını, polislik sınavı sorularının 3 deneme sınavında arka arkaya servis edildiğini biliyoruz. ne felaket telallığıdır işimiz ne de komplo teorisyenliği biz yaşadığımızı biliriz. altından bir pislik çıkacak olan uygulamadır.
Ört pas edilmek istenen şeylerden sadece birini gözler önüne sermiştir. bakalım kaç birinci çıkacak.
soru üretemediklerinden kaynaklı diye geçiyor her yerde. o halde eskiden çıkmış soruların bir arada toplandığı test kitaplarından, denemelerden almak gerek. onlarda piyasadan kalkacak deniliyor.
yapmış olduğu sınavların sorularının tamamının yayımlanmaması durumudur.
Allah belalarını versindir.

ulan adam gibi çalışalım edelim diyoruz, buna bile tam destek vermiyorsunuz. ne olur yayımlasanız?
akıl sır erdiremiyorum ya.
kolay değil öyle her seferinde özgün soru hazırlamak. biraz halden anlayın yahu.