bugün

akp iktidarından önceki zamanlar olarak kabul edilir.

o zamanlarda müslüman çocukların hakları çatır çatır yeniyordu.

hak adalet diyorsunuz ya o zamanlar neden sesiniz çıkmıyordu?

o şifre denen meret laikçilerin çocuklarına veriliyordu...
bu işin laiği müslümanı yoktur, hak yiyen bok yesin.
şu anda çatır çatır hak yendiğini kabul eden kişi söylemi. üstelik ortada müslümanım diye gezinirken.
bu ösym nin hiç bir zaman tarafsız bir sınav yaptığını düşünmüyorum.

hele ki despot düzen zamanında sırf islami değerleri fazla olan insanların çocukları bu sınavlarda hakları yenmiştir.

ama şimdi bir türlü kazanamdıkları hükümeti karalamak için elindeki bütün kozu oynuyor bu despotcular.
o zaman laikçilere şifre verilip bizim hakkımız yeniyordu şimdi intikam zamanı şifrelerle birlikte çatır çatır kopya çektik.diyen kişi bir mülsümansa eğer kendimden utandım.ayrıca şu anda sadece laikçilerin(!) değil milyonlarca gencin hakkı yenmektedir.
hristiyan bir ülkede azınlık olarak yaşayan müslümanların sesini duyacak yok mu a dostlar!sanki fransa'da yaşıyor vatandaş! kimsenin üstüne vazife değildir başkasının müslümanlığını sorgulamak. akp'yi desteklemiyorsak gavurmu oluyoruz? için temiz olmadıktan sonra, hacı hoca olmuşsun kaç para! hırka, tesbih, post, seccade güzel ama, mevla kanar mı bunlara ?
objektif olun biraz, desteklediğiniz parti ne hata yaparsa yapsın onaylamak,pışpışlamak körlüktendir,cehalettendir.Haksızın yanında olup haklıları dışlamak o sürekli dilinizden düşürmeyip kirlettiğiniz müslümanlığa sığar mı peki?
bu işin müslümanı hristiyanı ya da yahudisi olmaz hak yiyen her yerde şerefsizdir her zaman şerefsizdir. laiklere yapıyorsa da aynı b*ktur müslümanlara yapıyorsa da aynı b*kun lacivertidir. ortada milyonlarca insanın hayatı söz konusuyken oturup din tartışmak ne kadar doğrudur orası da bilinmez.
Sınavlardan elde edilen rantların paylaşılması için ortaya atılan teklifler kabul edilmedi ve ösym tüm sınavları yapmakta inatlaştı. Hal böyle olunca kurumu karalamak adına bir takım politikalar izlendi. Ben demiyorum ki ösym sütten çıkmış ak kaşık, ösym yıllardır böyleydi ama daha önce gizli kapaklı yürütülen kopya işlerini birileri su yüzüne çıkarmaya başladı. Çünkü ösym nin bir şekilde pisadan çekilmesi isteniyor. yılarca edindiğiniz servetler size yeter de artar da bırakın birazda biz nemalanalım diyorlar.

Edit: Akp'li değilim.
yanlış kurulmuş bir cümledir. Doğrusu ''ösym'nin tarikat ve cemaatçilerin elinde olmadığı zamanlar'' ollmalıdır.
buralar dutluktu dutluk ya*
şimdi olanlar yine oluyordu büyük ihtimalle ama açığa çıkmıyordu herhalde.
(bkz: paranoid android)
kısacası suanki ' ' yandaş girer sınavı' ' ve diğerlerinden önceki ösym. 10 yıl önceki ösym apokaliptik çağlara yeniden geçtik bir lider var birde yandaşları okyanuslar ötesi daha ne herze anarşi kaygı partisi imamın ordusu. bizim bir yığın devrimci ordumuz ergenekon denen çuvalın içinde daha ne olsun ' ' konuşan yanıyo ' ' ne biçim bir toplum ne biçim bir adalet gençler bu yaşta ölmek istiyo ölmek istemeyen daha beter bir halde ne zaman uyanacaklar illa yine memleketin işgalimi söz konusu olacak atatürk ü unutturdular tayyişahım şahlandı. sen çok yaşa tayyişah ne diyelim ben bu yaşta çalışma amelelik yapma zorunluluğum nedir batıdaki gençlerin okumaktan başka kaygısı yok benim ne suçum var. watandaş mı olmak yandaş değil de. nedir yani birileri sokaklara dökülüp eylem yapıyo birileri seyrediyo ülkeyi karıştırmak istiyolar aynen 12 eylül yapmak istiyolar diyolar nasıl bir beladır soy bizi tayyişah soğana çevir 2023 kadar sana kuluz mahkumuz.
akp den öncekilerin yapıyor olması şimdikilerin yapmasını meşru mu kılıyor acaba?

(bkz: sahi bir kul hakkı vardı ne oldu ona)
(bkz: çamur at izi kalsın)
akp öncesinde şu anda akp içinde bulunanlarda hükümetteydi, buyurun o zamanlarda araştırılsın, alnımız ak ama yazar akpnin soruları çaldığını kabul etmiştir, teşekkür ederiz.