bugün

sınav günü mühim gündür,aile bireyleri her istediğinizi yapar sınava girene kadar. bunun tadını çıkarın sabahın köründe bir markete girip ne isterseniz alın,alın alın.sonra elinizde çikolatayla girin sınava sanki dershane denemesi gibi. kendinizi germeye değil rahatlatmaya çalışın.eminim güzel olucaktır.
rahat olun ve gözünüzü seveyim şu uzmanların, eski şampiyonların vs. hiçbir uyarısını dikkate almayın. nasıl rahatsanız öyle davranın daha önce yazdım tekrar ediyorum: hala kaydırma yapmamakla ilgili ya da zamanı kullanmakla ilgili taktiğe filan ihtiyacınız varsa boşverin girmeyin öss'ye.
(bkz: halay çekmek)
asla ama asla yurt dışından tercih yapmayın.

(bkz: daü)
tercih yaparken mutlaka yazacağını yeri önceden araştırın. köye düşebilirsiniz dikkat diyeyim!
x' e değer vermeyin, götü kalkar. bu hiç de istenen bir durum değildir.

x' i yalnız bırakın, x tüm sırlarını size açacaktır. * *
hiç stres yapmayın. hayatınız geri kalanının nasıl geçeceğini 3 saatte belirleyeceksiniz.
sınavdan önce görevliye birşey sormak isterseniz "hocam" diye hitap etmeyin. eğer ettiyseniz "hoca camide" karşılığı gelirse kafa göz dalınız. stresinizi atmanıza yardımcı olur. bana hoca camide diyen insanı arıyorum heryerde öss2004'de susmuştum. şimdi konuşma sırası bende ve yarım kalmış bir hesabımız var. *
yatın uyuyun lan. yarın sınavınız var zaar!.
genellikle sol altta bulunan baslat dugmesine tiklayin, acilan menude bilgisayari kapati secin.

yataginiza yatin, uyuyun. bundan 2-3 hafta sonra bu gunu, bu sinavi unutmus olacaksaniz, o nedenle cok kafaya takmayin. ne olursa olsun dunyanin sonu degil. ne istediginizi biliyorsaniz, hicbir sey sizin ona ulasmaniza engel olamaz.

haydi genc arkadaslar, valla sizin iyiliginizi dusunuyoruz.
boşuna atmayın. tutmuyor. kendimden biliyorum.
sınava girmeden önce kesin sıç. yoksa sınavda sıçarsın.
kesinlikle kendini huzurlu hissedebileceğin ve hocalarıyla rahat iletişim kurabileceğin bir dersaneye git. malesef okulun * çok fazla bir şey kattığına inanmayan biri olarak derim ki, istediğin yerlere varabilmede dersanenin katkısı neredeyse yüzde yüz. o yüzden "rekabet ortamı çok iyimiş, hemen oraya gidiyim" diye sazanlamadan önce, nereyi sevebilip nerede rahat hissedebileceksin ona bak. ve tabii hocaların da sana ne kadar şey katabileceğine.
bir de ot gibi takılıp etrafta zombi gibi gezinme, eğlenmesini de bil. eğlenmekten kastım, her sene öss birincilerinin sıktığı gibi "sinemaya da gittim, gezdim de ama sınavı da kazandım" tarzında bir şey değil. gezip tozmakla olmuyor bu işler, eşek gibi çalışmak gerekiyor afedersin. ama çalışırken bile eğlenebileceğin öyle arkadaşlar edin ki genelde lanet ederek hatırlanan lise son, senin en iyi ve en eğlenceli senen olsun.
son olarak, bu sene soruları tubitak hazırlıyormuş.
1- arkadaş ortamı falan unut bunları.
2- kendini sıkabildiğin kadar sık .
3- farklı kaynaklardan faydalan.
4- asla moralini bozma.
5- kendine inan.
6- çok değil ama düzenli çalış.(burdaki amaç kopmaman. insan gaza gelip bir anda çok çalışında bir anda da kopuyor olaydan.
7- çok deneme çöz.

kişi bunları yaparsa başarılı olur. yapmazsa sonra çok pişman olur.
her konu sonrası bıkana kadar konu ile ilgili test çözmek çok büyük bir aşamadır. tekrarlanan şeyler unutulmaz. örneklerndirilen şey hiç unutulmaz.

ve en önemlisi seni üzen şeylerden uzak duracaksın. çünkü hiç kimse, hiç bir şey senden daha önemli değil.
ciddi olunacak bir konu. sonu iyi olacak korkmayın. ardından devasa bir tatil sabahlara kadar türlü eğlencelerle geçen * uzun mu uzun geceler hatta sabahlar. korkmayın. heyecanlanmayın mümkünse penguen uykusuz bişe alın yanınıza girmeden once okuyun. gülmek iyidir. * *
yapmayın, şeytan doldurur.

ha bi de...

istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.
(büyük harfler ile) bilgisayarı kapaaaaat.
istenilen sorudan başlanılmaması gereken sınav. diyelim 18'den başladın. ileri mi gideceksin geri mi geleceksin ? başla 1'den git 30'a kadar. bilgisayar kaldırılmalı, sevgiliden bile ayrılmak gerekir bence. sevgilisi yüzünden kazanamayan çok kişi var. önünüzdeki 60 yılı bok etmek için değmez kimseye. her gün 3 saat çalışıp da kazanmamak mümkün değil. 9 saat uyu aq, 5 saat dershane desen, 3 saat çalışcaksın ders. 7 saat yine sana kaldı. tuvaletini, yolunu, yemeni içmeni çıkardım. her gün 5 saat göt büyütsen yine kazanıyorsun dostum gördün mü? ciddi bir şekilde hazırlanılmalı ama çok büyütülmemeli. son 1 hafta uykuya dalmamı geciktirmesin diye odamdaki saatin pilini çıkarmıştım. ama aynı yıl arkadaşlarla da birkaç defa parti ve içiş geceleri de düzenlemiştik. neymiş, ciddiye alıcaksın ama kendini hiçbir şeyden de soyutlamıcaksın.
bunu eksileyen de inşallah kazanamaz. ben vakit ayırmışım yazmışım senin için. neyini eksiliyon? sen bu kafayla zaten kazanaman.
başlık neden öss sınavı değil diye bir an düşündüyseniz, hele de eşit ağırlıkçıysanız sınava girmeyin. yol yakınken çok açık bir tavsiye benden.
artık bu yıldan itibaren öss yok lys var koçum, ona göre hazırlan.

edit:imla.
bikaç yıl bekleyin. belki sınavın adı tekrar öss olur.
birazdan yazacaklarım da dahil olmak üzere hiçbir tavsiyeye kulak asmayın. bırakın mantığınız ne söylüyorsa onu yapın. sizi sizden başka daha iyi kimse tanıyamaz.
şıklara ihtimal vererek eleme yapın. örneğin I(roma rakamıyla bir) ler azınlıktaysa o şıkları direk eleyin, diğerlerine bakın.
paragraf soruları en kolayıdır, cümlenin giriş kısmında sorunun cevabı gizlidir. *
eve zarf içinde gelen giriş belgesini dikkatli yırtın. zarf diye giriş belgesini yırtmayın. yaptım kötü oluyor.