geçtiğimiz eylül ayında basına yansıyan bursa'nın orhangazi ilçesinde meydana gelen ördeğe tecavüz davasında mahkeme skandal bir karara imza attı. bilirkişi raporunu dikkate alan mahkeme heyeti, ördeğe tecavüz edilmediğini, bilirkişi raporunun net bir şekilde ördeğin de cinsel ilişkiye rızasının olduğunu kanıtladığını, bir tecavüzden söz edilemeyeceğini beyan etti. önümüzdeki yaz ördek ve a.ç.'ye nikah kıyılarak iş tatlıya bağlanacak. avrupaya rezil olduk.
(bkz: doğru mu samet)
söz konusu hayırlı olay bursa nın orhangazi değil osmangazi ilçesinde vuku bulmuştur. karar doğrudur. ben ördeği tanıyorum. zaten yolluydu. o adam çakmasa başkası kesin çakardı ona.
alanın razı verenin razı olduğu mahkemece saptanmıştır.

olay tatlıya bağlandığına göre bize susmak düşer. bırakın ikisi buna karar versin biz değil.
e yani turkiyedede dogru olan budur. 14 yasindaki kiza tecavuz edenler serbest kaliyor. Ordek bu pek bi onemi yoktur yapistirilir cevap : ordegin rizasi var. Canim ulkem benim.
sudan'da yaşanan olayı anımsatmıştır.
görsel
Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) hayvanlarla cinsel ilişkiye girenler hakkında bir hüküm bulunmadığı için şüphelinin cezası Hayvanları Koruma Kanunu'na göre verildi. iki ayrı görevsizlik kararı verilen şüphelinin para cezası, Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından kesildi.

sadece 437 lira.

--spoiler--
Edinilen bilgiye göre, geçen yıl 12 Eylül’de merkez Osmangazi ilçesinde meydana gelen olayda, kayınpederinin evine alkollü olarak gelen A.Ç. (53), terasta yatacağını söyleyerek üst kata çıktı. Sabah kümeste bulunan ördeğine yem vermek isteyen S.A. (78), ördeklerden birinin yürüyemediğini gördü. Damadının yattığı yataktaki kanları gören yaşlı adam, polisi arayarak, ördeğine tecavüz edildiğini ileri sürdü.

Olayla ilgili savcılık soruşturma başlatırken, tecavüz, gelen DNA raporlarıyla kesinlik kazandı. Fakat TCK’de hayvanlarla cinsel ilişkiye girenlerle alakalı bir hüküm olmadığı için dosya, görevsizlik kararıyla Kabahatler Bürosu’na gönderildi. Kabahatler Bürosu da, bu hususta verilecek idari para cezasının, yasa gereği bakanlık tarafından uygulanacağını belirterek, dosyayı Bursa Valiliği Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü’ne gönderdi. Buranın da Orman ve Su işleri Bakanlığı Bursa il Müdürlüğü’ne gönderdiği dosya kapsamında şüpheliye, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14-j maddesi gereği 437 lira para cezası kesildi.
--spoiler--