bugün

butun gun bilgisayar basından kalkmayan adamın minubuse binmesi ile onunde ki adama parayı uzatması için sırtına iki kere dokunmasıyla ortaya cıkan durum.
karşına açılan menüde;
*kaç cümle kurduğu
*en çok koparan esprileri
*bu hafta en çok hayır duasını hangi davranışından aldığı
*geçen hafta en çok ne bok yediği
*ilk söylediği kelimeler****
*son vukuuları
gibi şeyler çıkması beklenmeyen davranış.
(bkz: fordculuk)
neresine tıkladığınızın önemli olan tıklama şekli.
çift tıklama; öndeki yolcunun sol omzuna iki kere dokunup, o yolcunun arkasını dönmesinden sonra parayı alıp onaylamasıdır.

sağ tıklama;
tokadı yerleştir,
yenile-yeni para uzat,
ense manzarasını farklı kaydet,
para uzatma seçenekleri> şurdan bir kişi,pardon bir kişi uzatabilir misiniz, bir öğrenci
özellikler(öndeki yolcunun özellikleri)>parayı cebe atabilen, tıklandığı halde arkasına dönmeyen, parayı uzatırken yere düşürebilen.
onumuzdeki insana sag tıkladıgımızda onu yeni bir sekmede acabiliriz.
normal isleme yanit verme disinda iki sonucu daha olabilen eylem. *

(bkz: yanit vermiyor) / (bkz: not responding)
[kapat] iptal

ya da
(bkz: mavi ekran) / (bkz: bsod)
önümdeki katmerli, kel ve güneşten kızarmış enseye sahip amcayı bilgisayar olarak görüyorum. şaka maka monitör gibi kafa var amcamda... kim bilir kaç çekirdeklidir bu amca?
çalıştırmayacağı program yoktur, o kadar beceriklidir kendi nazarında.

eh, minibüste gidiyoruz. benim bu çift çekirdekli amcamdan bir isteğim olacak: benim ücreti öne iletmesini isteyeceğim. sol tıklıyorum. iki kere. "tık tık". cevap vermiyor. tepkisiz. gerçi kramp belirtisi de yok. sadece duymuyor.

sağ omzuna tıklıyorum. bir kere. özellikler menüsü açılıyor amcamın.

türü: amca
konumu: şoför hizası, önden altıncı sıra, tekerlek üstü.
boyut: ben diyeyim bir seksen, sen de bir doksan. 123 kilo
minibüsteki boyutu: iki kişilik yeri kaplıyor eşşoğleşek.
içerik: elindeki poşette üç kilo soğan var.
oluşturulma: kavşaktan binmiş minibüse.
öz nitelikler: salt konuşur, minibüsü koordine etmeye çalışır.

vay be amca. sen neymişsin. amcanın "gelişmiş" özelliklerine tıklıyorum.

amcam bana iki seçenek sunmuş: izin verdiğimi uygulayacak yani. birincisi, önden gelen para üstünü arkadaki istemezse çaktırmadan cebe at, ikincisi de minibüsten çabuk inebilmek için kalabalığın ayaklarını çiğnemeye izin ver.

vay amca vay. amca dedik, tamam baba yarısı falan değildin de şerefsiz çıktın sen. büsbütün şerefsizsin sen. çaktırmadan benim yirmi beş kuruş para üstümü cebine atacaksın ha? sesimi çıkarmıyorum diye para üstümü istemeyeceğimi mi sandın ulan? amca dedik saygı duyduk sen benim para üstümü cebine atman için onay vermemi istiyorsun.

eşşoğleşek seni be. babayı alırsın.

o sinirler amcanın kel, güneşten pembeleşmiş ensesine tokadı ekleştiriyorum. kramp giriyor, pembe ense oluyor, kırmızı. "bu amca yanıt vermiyor" yazısını okuyorum o katmerli ensede.
yanıt veremezsin tabi... hem suçlu hem güçlü! benim paramı cebine atacaktın.

lan bi dakka, ne oluyor? amca dur vurma! amca yanlışlıkla vurdum o tokadı ensene. bir arkadaşa benzettim amca. amca! ah! yavaş. amca al bak sana para üstüm hariç bir yirmi beş kuruş daha, vurma ne olur! ah!!

"indirin bu manyağı köşe başında,şoför bey"
"amca sen de ne diye uyarsın elin manyağına"

şerefsiz şoför. sen de gittin, indirdin beni. amca ver yirmi beş kuruşumu! böhüe!!
bilgisayar başında geçirdiği yıllardan sonra kadına hasret kalan er kişi kadına çift tıklayıp elbisesini açmak isteyecektir.büyük ihtimalle afiyetle linç yiyecektir.
fazlasiyla the sims oynamis insandir.
bufeden bir paket windows istemek gibi birseydir.
bunun abi masaüstünde bırakır mısın gibi bir versiyonuda vardır ki tam bir rezalettir.
(bkz: öndeki adama sağ tıklamak)*
Golgi aygıtına ulaşılamıyor, yine de internete bağlanmak istiyor musunuz?

- Golgi aygıtı ara
- Çekirdeğe başvur
- Endoplazmik Retikuluma göz kırp
- Lizozomu devreye sok
- Titre ve kendine gel * * *
çift tıklanan insanın kuyruklama hizmeti çalışmıyorsa para şoföre ulaşmayacaktır. bu sorunu aşmak için çeşitli yollar mevcut, forumlara bakınız.
eğer bir kuyruktaysanız ve önünüzdeki adam ilerlemiyorsa sağ tıklayıp simgeleri yerleştir'e tıklanabilir. *
tıkladığın yer hayati önem taşır.
daha tehlikelisi için: (bkz: önündeki insana sağ tıklamak)
beynine acilen format attırılması gereken kişidir. ya da virüs falan aratılmalıdır.
kopyala yapıştır da yapması mümkün insandır.
akşama kadar internetle haşır neşir olmuş insan modelinin minibüste para uzatırken tıklanan kişinin tepki vermesi için yaptığı eylemdir. önce sağ tıklayıp özelliklere bakılması alınacak tepki açısından daha hayırlı olur.*
kişinin coder olması durumunda gerçek hayat da, illa ki, yapmak istediği aklından geçmiştir.
bilgisayarda çok fazla zaman geçirme sonucunda oluşan istem dışı hareket.
bir benzeri de sağ tıklamaktır herhalde. sağ tıkla, özellikler, ayrıntılar, tamam *
Bazen çok boş konuşunca yaptığımdır. Kaale alınmayınca çift tıklayıp " anladın mı, hı, şişt" derim. Bilgisayarı açınca arka arkaya yenile yapmak gibin bişey oldu bende bu.