bugün

geçmiş tecrübelerin, beynin ön tarafında işlenmesiyle oluşan muallak yargı.
yaşanmışlıklar ve sonuçlarından çıkarılan dersler sonunda insanın ileride yaşayacağı sorunları daha yaşanmadan kestirmesi ,hissedebilmesi yeteneği.

hayatta farklı konularda yaşanmışlıklardan doğan tecrübe önsezileri güçlendirir.

çoğu kez insanlar karar alırken ,dış dünyadan alınan bilgiden , çok önsezi yeteneklerine güvenirler.
Olacakları önceden hissetmeye yarayan ve özellikle hayvanlarda gelişmiş olan, insanların çoğunda farklı derecelerde bulunan, olayları önceden tahmin etme bilme yeteneği.
Kalbin günlüğüdür .

Asla yazdığını es geçmeyin. Karşınızdakinin söyleyemeyeceği, kendinde bilemediğini (güya) size fısıldar. Kalbinizle görün, mantığınızla yürüyün bu yolu .
Bir insanla tanıştığımda onun bende bıraktığı ilk etkisi vardır. Oradan nasıl birisi olduğunu çıkartabilirim az çok. Ben ' insan sarrafıyım ben yea.' Tarzı birisi değilimdir. Ama önsezi diye bir şey var ve bende iyi çalışıyor.

Bundan 1 ay önce yeni bir eleman alındı iş yerimize. ilk gördüğüm gün itiraz ettim, 'bu adam başımıza dert açacak.' Dedim. Akraba, tanıdık ve tecrübeli olduğu için kimse dinlemedi beni. Günlük sabah akşam 3 öğün yağ çekti. Hiçbir zaman güvenmedin, ben kötü oldum.

Şimdi bizim işlerimizi bozup, bizi devre dışı bırakıp bizim yerimize geçmeye çalışıyor bu herif. Ama her şeyin farkına vardık, biraz geç olsa da.

işin Aslı şu ki sözlük, kimi insanlar bir insanı gördüğünde/duyduğunda ondan hoşlanmıyorsa o insanda bir sorun vardır. Elbet çıkar ortaya.
Sayesinde olmadan önce herşeye üzülüyorsunuz ve çevreniz anlamlandıramıyor. işin iyi mi kötü mü bilemediğim yanı; her şey, bir şekilde önceden tahmin ettiğiniz noktaya geldiğinde üzülmüyorsunuz. Çünkü : çok öncesinde aştınız zaten kafanızda oraları. Ve anlayamadıkları için çevrenize öfkeli olabiliyorsunuz. Yani çok da iyi bir şey değil.
Bu yeteneğin bir çıkmazı var ki, o da: sezileri dile dökememe sorunu. Bir şey var ama o şeyi anlatmak için elle tutulur şeylerin bulunması ve bunların ifade edilmesi oldukça sıkıntılı bir durum. Ama kişisel olarak bir o kadar da hayat kurtarıcı. Ve aynı şekilde muhafaza etmesi de zor, zira sezilerinizin sonucunda elde ettiğiniz düşünceleri işin sonuna kadar unutmadan, davranışlarınıza ve kararlarınıza uygulamanız gerekir. Yoksa bir faydasını göremez ve sonucunda, aslında böyle olacağını biliyordum der kendi kendinizi yersiniz.
olacak bir şeyi önceden tahmin etmek.
güncel Önemli Başlıklar