bugün

türkiye'nin yorumculuktaki başarısının 2008 pekin olimpiyatlariyla doğru orantılı olması durumudur. nitekim ömer bey dur durak bilmeden hem eğlencesine sohbet havasında mesleğini(!) icraa etmekte, hem de para basmaktadır. aranan adam olmuştur. nitekim dünya kupasında, avrupa kupasında -aynı zamanda elemelerinde- ve son olarak olimpiyatlarda karşımıza çıkmakta. gayet başarılı(!), başarılarının devamını diliyorum..

ayrıca şunlar da var kendisi hakkında;

(bkz: omer urundul un matematik olimpiyatini yorumlamasi)
(bkz: omer urundul un voleybol maci yorumcusu olmasi)
(bkz: omer urundul un basketbol maci yorumcusu olmasi)
(bkz: ömer üründül ün popstar jürisi olması)*
başlığı açan arkadaşımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını dilerken bende birşeyler karalamak istiyorum. bu ülke de sanki baketbol yorumcusu kalmaımış gibi olimpiyatlardaki basketbol maçlarını hangi akla hizmet ömer üründül yorumlar anlayamadım. yorumlamadan ziyade sadece soru sorulduğunda konuşuyor ve büyük takımlardan sadece ekol diye bahsederek geçiştirmesi çok acı koymaktadır.
(bkz: ömer üründül ün golf maçı yorumlaması)
kendisini yeni hıncal uluç olarak görmek istiyordur diye düşündüğüm durum. ancak bunu başarabilmek için 20 yıllık meslek hayatında ilk kez olimpiyatlara gitmek kıstas değildir. hıncal ın sanıyorum cüneyt koryürek ten dolayı gitmek istemediği tek olimpiyat pekin 2008 dir. *
(bkz: forse etmek lazım)
(bkz: allah korusun)
ömer urundul'ün yanlış yaptığının göstergesi.

doğrusu için;

(bkz: ömer üründül'ün türkçe olimpiyatlarını yorumlaması)

zira adam has türkçe konuşuyor, her şeyi yazıldığı gibi okuyor. siz hiç duydunuz mu liverpool'a "livirpul" dediğini "liverpol" demiştir hep. *

ömercim bırak sen kolektif uyum, bloklar arası bağlantı işlerini bu türkçeyle süper türkçe olimpiyatı yorumlarsın.
kanalların bedava sirke baldan tatıdır mantığı ile yaptığı seçimdir. zira ömer üründül' ün para almadığı söylenmektedir. Öyle yada böyle bu kadar yıl heralde öğrenmiştir birşeyler.
(bkz: ömer üründül ün tüm sporları yorumlayamaması)* *
kendisi kolektif bir spor yorumcusu olduğu için tüm sporlar arasındaki blokları da iyi bağlayabilmektedir. yalnız geçen litvanya-arjantin basketbol maçında dikkatimi çekti, sağ kulvardaki boş koridorları lafını hiç kullanmadı. türkiye'de unutmuş olabilir bu koridorları. insan biraz hazırlıklı gider olimpiyatlara.
daha ilersi için;

(bkz: fatih altaylı nın herşeyi yorumlamaya çalışması)