bugün

insanın ölme anında acı çekip çekmediğini soran bir sorudur.

efendim merak ediyorum, kafadan vurulduk o an acı yok mu ? his ne ?

yaralandık bıçaklandık kan akıyor durmuyor ve yavaş yavaş ölüyoruz. tam ölme anında acı çekiliyor mu ?

noluyor ? ne bitiyor..
hele bi ölelim de öyle cevaplarız.
alakası yok, cehennemden selamlar.
Sansar selim tabancayı önerirdi. Ağrısız sızısız temiz. görsel
(bkz: ölçmedim ki amua goyim)

tanım: çağrışım yaptıran soru.
ölümü yaşamak için acı şart bence, yoksa ölüm hep bir yarım kalır. ayrıca yaşarken acının karşılığı ölürken de acı oluyor. bunu tam ben de şey yapamadım ama üzerinde düşüneceğim.
Cevabi hayir olan sorudur.

Sahsen ben bunun deneyini yaptim.

Bizim mahalledeki ocakbasi ustasina, tam olecegi anda,

"Ustam bize bir bucuk aci cek" dedim.

"Cekemem adgg cunku oluyorum" dedi.

Yani sonuc olarak olurken aci cekilmiyor.
kitaplarda şöyle tarif edilir
imanlı ölenlerin ruhu tereyağından kıl çeker gibidir.( allah cc hepimize ihsan eylesin.)
imansız ölenlerin durumu her sinir ucuna dikenli tel bağlanıp hepsini bir anda çekmek gibidir.(allah cc herkesi muhafaza buyursun.)
ani ölümler acısız olur diye bir kural yoktur.insana 1 saniyede 1000 yılı yaşatırlar.
Dünyada bilinmeyen şeylerden biridir.
ölülerden cevap beklenen soru.
Nasıl öldüğüne bağlı olarak değişebilir, çığ altında kalıp yaşayabilen %10 luk şanslı insandan biriyim. Tabi çarpmanın şiddetiyle her yerinin karla olması. Nefes almaya çalışırken karı resmen solumak zorunda kalman ölmeden gömülmüş olmak vs. Duyulan kesinlikle acı değil çok yoğun çok daha ağır bir duygu.
intihar ederken acı çekilir, öyle kafama sıktım oh mis hissetmeden gittim diye bir şey yok,

etmeyin yapmayın vs.
kuran da ölüm acısının kesin olarak varlığı bilinmiş ve yüce yaradan tarafından bildirilmişken, bunu bir soru haline getiren talihsiz bir yazar beyanı.evet.

bir dip not : yüksek saygıya layık yazar aydinoglu araştırılmadan entry giren yazarlara bu yazısı ile bir mesaj göndererek kendisine karşı yapılacak teşekkürleri almayı hak etti.evet.
Tüfeği çenenin altına koy boğazına yaklaştır bas tetiğe, o zaman acımaz
ölene sormak için mezarlıkları turlamak iyi olur.