bugün

semavi dinlere tapan insan modeli. bedenler tekrar tekrar dirilecekmiş de günahkarlar yanacakmış. oysa biraz termodinamik bilseler allahlarının bile böyle bir yeteneğe sahip olmadığını anlarlardı.
(bkz: imanlının dünyadan umudu kesip ahirete çağırması)
dünya hayatı boyunca at gözlüğü takmış insan modelidir.
korkaktır.
suçunu bilen insandır.
cehennemlik işler yapmış insandır.
(bkz: kendi düşen ağlamaz)
Pir Sultan Abdal der ki, "Cehennem dediğin yerde dal odun yoktur. Herkes kendi ateşini kendi götürür."
Güzel söyler Pir Sultan Abdal efendim.
(#14763357)ısıl devingi(termodinamik) "Enerji yok edilemez şekil değiştirebilir" mantığında bedeni ile yolculuğa(ölüm)çıkma gayreti içerisinde olmanın sonucunda bir tutam pamuk ile çözülecek olaylar zinciri.
insanları tanrıya inanmaya mecbur bırakan bir noktadır.
termodimikten ve entropi yasasında hariç, maddenin korunumu kanunu kabul görmesine rağmen eleştirme ihtiyacı hisseden, ateist bile olmayan soft politeist dimağların düştüğü yanlış sebebiyle eleştirdikleri asılsız iddiadır.

samimi müslümanı cenehhenim ateşi değil, yareni olduğu allahın rahmetinden uzak olmak yakar bilgisine vakıf olmayan, olamayacak olan biri için şaşılmaması gereken düşüncesizlik öbeğidir.

(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik kafir)
inancı sadece korkuya dayanan insan modelidir.
evreni yaratanı bilen insandır.
ateşe uzatan elini, korkmaz mı yanmaktan?..
insana kıyan zannediyor mu ki yaptığı yanına kalacak?
kalmayacak,kalmamalı da..
öldükten sonra değil de ölmeden önce diri diri yanan,hatta kendiliğinden tutuşan insanlardan olmak daha korkunç geliyor bana.
Buyrun ilginç bişiyler öğrenin; http://korkusitesi.com/ko...diliginden-yanan-insanlar
şüphesiz ki birçok günah işlemiş insandır.
(bkz: yananı görür allah) *
"herkes bu dünyadan ateşini kendi götürür." demiş mevlana. yaptığım kötü şeylerin karşılığı verilsin, karşıma çıksın onlar. bir hesabı olmalı. kahvede içtiğin bir çayın bile hesabı varsa, koca hayatında olmalı.

eğer ölümden sonra hayat yoksa, hayatın kendisi ölümdür.*

ayrıca termodinamiğe falan gerek yoktur. o'nu bulmak istiyorsan aldığın nefese, içtiğin suya bak yeter.
kimse fikrinden caymaz biliyorum. çünkü herkesin bir mazereti, bir nedeni vardır.
güncel Önemli Başlıklar