bugün

Bunu bahane ederek ders boyunca odev verebilecek kapasiteye sahip ogretmendir.
Dotada mı oynamıyah denilicek öğretmendir.
öğrencilerin eğlenme,sosyalleşme,evde kendilerine vakit ayırıp dinlenme gibi birtakım ihtiyaçları olduğunu düşünmeyen öğretmen.ayrıca büyük ihtimal sınıfında çalışan,çalıştırılan hasta yakını vs olan öğrenci var mı yok mu bilmiyordur
bu cahil öğretmen.
(bkz: liseli tespit etme konseyi)
Ogrencilere sosyalleşme adına hiç birsey yapmalarına izin vermeyen, ogrenciyi robot olarak gören, bir gün ödev yapmasa binbir türlü hakaret etmeyi kendinde hak bilen ama ödev vermekten başka hiç bir vasfı olmayan orospu cocuğu öğretmen sözüdür.
Cok var bu götverenlerden bu ülkede. 3. - 4. Sınıftaki cocuklara yarın sınav yapacagı halde öyle cok ödev verirler ki cocuk aksam gecenin ikisine kadar ders çalışırken annesi bir taraftan babası bir taraftan onun ödevlerini yapmak için uğraşmaktadır. Bu orospu cocuğunun yaptıgı asıl orospu çocukluğuysa o ufacık bebeden hem yarın ki sınava çalısmasını hem de tüm o ödev ve projeleri bitirmesini beklemesidir. Bir tane eksik olsa hemen not kırmasıdır.
Sanki akademik egitim veriyorsun amunagoyim.
Ondan sonra da yetişen nesil salak ergenler olarak nitelendiriliyor. E hocaları olacak işkembeler cocukların insan olduklarını farketmelerine izin vermediler ki.

Bizim nesil en son iyi egitim alanlardı diye düşünmeye başladım açıkcası.
Bize ödev verilirdi yapmadığımızda hocalar o ödevlere bitirme tezi muamelesi yapmazdı. Az da olsa çocukluğumuzu yasadık. Dışarıda tozda çamurda oynamayı bildik. Ne bileyim robotluğa lisede üniversitede falan basladik en azından. Şimdiki bebeler daha ilk okulda andriid olmuşlar.