bugün

devlet bahçeli'nin başbakana yönelttiği sorudur. orada olup olmaması konusunda fikir belirtmek götümden element uydurmak olur ama bu

soruyu görünce aklıma gelen sadece şu oldu. eğer öcalan şuan imralı'da değil diye bir haber çıksa buna çok şaşırır mıydım ? cevabım

malesef hayır. artık hükümetten herşey bekleniyor çünkü.
habersiz bir baskın ziyaretle tespiti yapılabilecek bir sorudur. herhalde kimse öyle bir durumda "devlet bahçeli'yi sokmayız, bakamaz" diyemez, neticede mecliste grubu olan bir partinin başkanı olan bir milletvekili kendisi. hem de vesileyle bir samimiyet testi yapmış olur.
daha önce de "hükümet öcalan ile görüşüyor mu?" diye sormuş başbakan çok sert bir şekilde red edip sonra çark edip mealen "devlet görüşüyo ben hükümetim" gibi über saçma bi şekilde kabul etmiş idi.

iki gün sonra ev hapsinde falan şeklinde açıklama gelirse şaşırmayın müstehak bu %50 ye.
dışardaysa yada farklı bir yerde ise bile şuan imralıdadır, bu kadar ayyuka çıktıktan sonra dışarda olacak kadar akılsız değildir sanırım, ama eğer bahçelinin yerinde olsam ve sağlam bir istihbaratım olsa toplar gazetecileri baskına giderdim, o dakika herşey ortaya çıkardı, siyasi acemilik diyelim buna biz. doğruysa tabi, yok yalan ise hep tayyip gündem değiştirecek değil ya birazda bahçeli değiştirsin, ham o milletin amıyla götüyle bebesiyle uğraşmamış olur.
o kadar cesaretliler ki adamlar minarenin kılıfı şimdiden hazırdır.
evet imralıdadır ama leşi. gardiyanlar * öldürmüşler deyalar.
- öcalan gerçekten imralı da mı?
- sen koymuştun git baksana.