bugün

çıksak mı artık şu lanet sözlükten?
bir teklif!
çocukça bir arkadaşlık teklifi.

lise bitene kadar aynı mahallede ki çok yakın arkadaşlarımla okudum.
ortaokuldaydım, ilkokuldan beri aynı sınıfta olduğum sıska ve sevimli bir çocuk vardı.
yanıma geldi kikir kikir gülüyor, şey benimle çıkar mısın? dedi, gülerek saçmalama ne çıkması dedim, benim fikrim değildi nurcan söyledi dedi.
sağolsunlar arkadaşlar daha o yaşta bana yardımcı olmak istemişler.

Geçen gün karşılaştık hala sıska, hala sevimli ve hala bekar *
Bana edilirse şu an olmaz derdim.
Çıkma tekLifi nedir allah aşkına, ilkokul çocuğu musun sen?

TekLif edip başlamaz hiçbir şey, anlaşırsınız ve o ööyLe de devam eder gider. "Sonunu allah bilecek artık."
henüz çocuk olduğunuzu gösterir.
çıkma teklifi her ne ise o kolay da..
ayrılma istediğini belirtir kanun teklifini nasıl veriyorduk?
kanun hükmünde kararname çıkarmak istemiyorum bu sefer..
telefon numaramı değişsem adresimi biliyor..

nasıl olcek ha?
+Benimle çıkar mısın?
-neyi, merdivenleri mi?
Ve çocuk ölür.
alternatif bir çıkma teklifi:

benim at ve silahım var, bir tanesi yok. kalan bir tanesi de sensin. * *
http://www.youtube.com/watch?v=U52ZkbmMtfU
1 kere şartlar neticesinde telefondan yapmak zorunda kaldığım eylemdir. Neyse ki kabul edildiğindeki mutlulugu yasadım. helikopter, vapur falan geciyordu, zaman durmustu.
lise yıllarımın yegane adrenalin kaynağı idi.

o anlarda yaşadığım heyecan,gerilim,korku,mutluluk ve endişe karması duyguları 28 yaşına kadar başka herhangi bir olayda yaşayamadım.

edin,ettirin!
Hala böyle bi şey kaldı mı diye düşündürten tekliftir. Gereksizdir, konusunun dahi geçmemesi gerekir.
lastik olabilir mesela.

-abi senin lastikler bitmiş. yenisi lazım.
+o kadar param yok şimdi.
-çıkma verelim sana?

işte size çıkma teklifi...
yurttaki birinci masa sahibi arkadaşlarımızdan (!) birinin yan bankta oturan kıza ettiği ve bizzat duyduğum çıkma (çıkma nedir ya!?) teklifi:
-bir şey soracaktım sana?
+buyrun?
-saat kaç acaba söyler misin telefonu unutmuşum da ben?
+tabii bir dakika... altıya yirmi beş var.
-tamam. teşekkürler. bu saatten sonra benimsin.
+ben sözlüyüm yalnız..
-affet bacım o zaman. bilemedik.

birden nasıl bacı ayağına döndü o iş, hala aklıma geldikçe sorguluyorum. pardon de git yani en fazla. milletçe her şeyi uçlarda yaşamayı seviyoruz.
(bkz: nereye çıkacaklar)
görsel
bir alt leveli sevdiğiniz kızın saçını çekmektir.
ya insanlar bunu demeyip ne diyecegini bilmiyolar mecburen bunu kullaniyolar bence. sevgilim olur musun sorusu biraz fazla curetkar kaciyor onlara.
Cikmak nedir yahu gul gul oldum. Orta okulda boyle diyoduk ama hala kullan arkadaslar da mi var yoksa.
arkadaş vasıtasıyla sorulduğunda ilkokul kademesine inen sorudur.
edit:imla
5 senedir duymadığım hatta 6.seneye doğru yol aldığım sorudur. içerdiği manayı dahi unutmuş olabilme ihtimalim yüksek. Hayırlısı be gülüm.
benimle çıkar mısın? şeklinde olamayacağına göre nasıl olacağını merak ettiğim, bunun konusunun nasıl açılabileceğini kara kara düşündüğüm eylem.
zordur. bu sefer kesin konuşacam dersin, yanına doğru dürüst yaklaşamamışken dizlerin tirrer, boğazın düğümlenir.

aslında korkulacak bir şey yoktur, sonuçta karşımızdaki de bir insan.. fakat aşk bize hükmünü geçirdiğinden bazı şeylere karşı koyamıyoruz..
(bkz: dağa çıkma teklif etmek)
görsel
eğer düzenli aralıklarla görüşmenize vesile olan bir hayatın içinde değilseniz ( okul, iş, arkadaş çevresi vs.) damdan düşer usulü gerçekleşmesinde fayda var. evet evet, daha ilk günden yapın. ne kaybedeceksiniz ulan? en fazla daha önceden yaptığınızı yapar, yalnız kalmaya devam edersiniz.