bugün

zaman makinası yapıp 13 sene öncesine gittikten sonra söylenmesi gereken laf.
bu ülke uzun süredir kaosun içinde zaten. sadece pamuk ipliğine bağlı ve altı boş olan bir şeyin üstüne perde çekilerek yaşıyorduk. yıllarca alınan kararlar ve birilerine verilen sözler sırf biz görmeyelim diye herşey iyiymiş gibi gösterilen şeyler patlak verecek. şimdi kim başta olursa olsun kim başa geçecek olursa olsun verilen açıkların kapatılma mücadelesi verilecektir. seçimlerin olması veya erken seçimin olması sadece bir süre daha altı kof olan bir şeyin üzerinde tutunmamızı sağlayacak ama sonra bir yerlerden bize zarar verecektir.
ekonomi çok mu iyiydi zaten esnafın emeklinin hal, ortadaydı. öğrenciler desen sınavlardan kafalarını kaldırıp etrafta ne olup bittiğini göremez haldeydi. E bir de işsizler var ki bu büyük bir çoğunluğu oluşturuyordu. Çok parlak bir dönem geçirmişiz gibi şimdi kaosa sürükleniyoruz demek biraz boş bir söylem oluyor. kaosun içinde yer aldığımızı göremeyecek kadar kördük şimdi şimdi göreceğiz demek daha doğru olacaktır.
su an kaostan faydalanacak tek parti var o da akp.çünkü muhtemelen 3 ay sonra seçim olacak. kaosu gören halkın bir kısmı akp ye geri dönecektir.
bu süreçte ülkede daha büyük krizler olabilir. bunların bir kısmı doğal bir kısmı da yapay(!) olacaktır.
doğal krizler bir şekilde aşılır ama yapaylar insallah çok tahrip edici olmaz.
koalisyon intihardır.
Kötünün iyisi denen bişey var deme arkadaşlar akp tam da oydu işte. Bir ak partili değilim etrafımda da çok fazla insan yok o partiye oy veren ama bir gerçek var ki bu adamlar ülkeyi ciddi anlamda kalkındırdı, her şeyde bi düzgünlük oldu, adamlar yapmadımı hata bunlarda yaptı herkes yapar bukadar net ,çözüm süreci dediler bitmesine yakın şerefsizler çıktı yok üstü kapalı görüşme istemiyoruz falan durdurdular, ülke kaosa gidiyor arkadaşlar el birliğiyle hdp yide soktunuz meclise bundan 20 yıl sonra kendi ülkende esir olduğun zaman vay elim kırılsaydı vermeseydim oy hdp ye dersin ama. Bu hükümetin kurulamamasının tek cezasını halk çekcek arkadaşlar halk, borsa yüzde 8 düşmüş yüzde 8 aklınız alıyor mu dolar fırlamış, euro 3 lirayı aşmış siyasi kriz ekonomik krize dönüyor görüyormusunuz artık hiç birimizin garantisi yok yakındır krizin patlak vermesi, sonrası malum fabrikalar kapanır insanlar işten çıkar gerisi cümbüş olur.Ve ezilen halk olur bunları düşünmediniz mi.
Edit : AK Partili değilim.
Koalisyondan kaçan devlet bahçeli baş sorumludur... vatana millete hesap veremeyecektir...
Koalisyondan kaçan devlet bahçeli baş sorumludur... vatana millete hesap veremeyecektir...
müstehak bu memlekete, benim ne kredi borcum var, ne de bir yerden nemalandığım bir şey.. kaybedecek bir şeyi olan düşünsün..
Ak partinin eseridir.

Yıllardır hükümetin kurutmussunuz arkadaş. Ne koltuk sevdasiymis.
kesinlikle katıldığım söylem.

seçim sonuçları kesinleştikten sonra hükümet kurma görevi seçimlerde birinci parti olan akp ye verilecek ve 45 gün içinde hükümet kurması istenilecek lakin bu süreç içerisinde bu partinin diğer partiler ile anlaşma sağlayamayacağı gün gibi aşikar ve cumhurbaşkanının koalisyon hükümeti istemediği düşünülürse ve yine azınlık hükümetinin kurulması da imkansız gibi gözüküyorsa hükümet kurma işi imkansız olacaktır. hal böyle iken bu 45 günlük süreçte kurulamayan hükümet enflasyonun amına koyacaktır. dolar yine anasının amını görecektir ki bu da ülkenin yavaş yavaş felakete sürüklendiğinin göstergesidir. son olarak bu ülkede koalisyon hükümetlerinin bir sonraki seçimleri göremediğini yaşı ben kadar olanlar bilir. yine son bir not eklemek gerekirse hangi parti hangi parti ile anlaşma içerisine girerse bir sonraki seçimlerde sonunu hazırlamış olacaktır. dolayısı ile hiçbir partinin buna yanaşacağını sanmıyorum. kurulamayan hükümet neticesinde boşta bırakılmış devlet her şeye gebedir.
Abi bırakın. Akp'nin iktidarda olmaması demek güneydoğuya yapılan yatırımların durdurulması demek. Bırakın anasını satıyım. Zararını kendileri görecek. Bazen diyorum Işide ver teşviği kürtleri temizlesin oradan.
ülke değil akp kaosa sürükleniyor. erken seçim olacak ve bu erken seçime kadar akpnin anasını sikip atacaklar bir kenara. hayırlı uğurlu olsun.
çok net söylenmeyen gerçek. ülke zaten kaosa sürüklenmişti. şimdi oluşan tablonun üstüne bir tüy dikmekten ne çıkar ? kaostan çıkmak için bazı krizleri ehveni şer kabul etmekten başka çare yok.
bu memlekete yine bir darbe lazım ki analarının amını görsünler .!!
zaten kaostayız birader.
Tarih tekerrürden ibarettir.
ülkede zaten herşey kötüye gidiyor kaosa sürükleniyor.
kaos mu? ne kaosu? kaos ne arar la ülkede!

ülke siyasi geçmişinde hiç mi görülmemiş bu olay? bir dönüp bak istersen. eğer ki koalisyon olursa asıl demokrasi o zaman olur.
kaos mu? ne kaosu? kaos ne arar la ülkede!

ülke siyasi geçmişinde hiç mi görülmemiş bu olay? bir dönüp bak istersen. eğer ki koalisyon olursa asıl demokrasi o zaman olur.
bugünlerimizi çok arayacağız neden mi?

hdp'nin içinde olacağı hükümet ile

ezan kürtçe okunacak
imam hatipler kapanacak
ermeni soykırımı tanınacak (hdp nin seçim vaatlerinde bunlar vardı)
özellikle Doğu'daki camiler yezidlerin berdüşlerin manastırları haline getirilecek. ya da daha önce olduğu gibi ahır yapılacak.

türk ordusu suriye de ışidle mücadele etmek için pkk ile savaşacak!!

güneyDoğu'da özerk bir pkk devleti kurulacak.

sonrasında doğu Anadolu'yu da içine alan büyük Ermenistan devleti kurulacak.

ermeniler Bizans ruhuyla bu sefer istanbul'a saracak ve istanbul'u da alacaklar. istanbul'daki %10'luk Bizans askerleri onlara yarfdım edecek.

bu arada türk ordusu pkk'nın taşeronu olacak.

faili meçhuller olacak.

bunlar olurken yaşanacak ekonomik krizleri saymıyorum bile.

(bkz: milletçe alkışlıyoruz).
bugünlerimizi çok arayacağız neden mi?

hdp'nin içinde olacağı hükümet ile

ezan kürtçe okunacak
imam hatipler kapanacak
ermeni soykırımı tanınacak (hdp nin seçim vaatlerinde bunlar vardı)
özellikle Doğu'daki camiler yezidlerin berdüşlerin manastırları haline getirilecek. ya da daha önce olduğu gibi ahır yapılacak.

türk ordusu suriye de ışidle mücadele etmek için pkk ile savaşacak!!

güneyDoğu'da özerk bir pkk devleti kurulacak.

sonrasında doğu Anadolu'yu da içine alan büyük Ermenistan devleti kurulacak.

ermeniler Bizans ruhuyla bu sefer istanbul'a saracak ve istanbul'u da alacaklar. istanbul'daki %10'luk Bizans askerleri onlara yarfdım edecek.

bu arada türk ordusu pkk'nın taşeronu olacak.

faili meçhuller olacak.

bunlar olurken yaşanacak ekonomik krizleri saymıyorum bile.

(bkz: milletçe alkışlıyoruz).
görüyor ve arttırıyorum!

aydınoğulları, saruhanoğulları ve menteşeoğulları beylikleri yeniden kurulacak.

akkoyunlular aksaray civarında örgütlenecek.

macar kralı balkanlar üzerinden ülkeye girerek bir istila hareketine başlayacak, sonradan türk olduğunu hatırlayarak geri dönecek. onun bıraktığı macarlar yozgat civarında yapılacak bir savaşta taraf değiştirecek, sonra da yozgat ile beraber kaybolacak.

halife sakin olun gençler diyecek, ama hangi halife diyecek emin değilim, zira hem işidçi halife hem de fas sultanı var kendine halife diyen.

son olarak robert kaplan öpsün sizi e mi!
büyük buhranlar büyük adamlar çıkarır. açlık görmemiş bir memlekette buhran olmaz ve kanınızı emmeye devam ederler.o yüzden de joker abimizin dediği gibi ''biraz anarşi şart''.
ülke ? ülke diye bir şey bırakmadılar. Kim ne derse desin çare Cem uzan
Hak verdiğim düşüncedir.