bugün

bilen bilir.
Çok gezen bilir. Yazılı kaynaklar hayatın hızlı değişimine ayak uyduramaz. Bu yüzden gezerek daha iyi öğreniler diye düşünüyorum. Nasıl ki herşeyi yerinde yemesi daha iyiyse bilgiyi de yerinde öğrenmek en iyisi.
gezerken okuyan.
Çok okuyup çok gezen hepsini döver.
gezenin gezdiği yere, okuyanın okuduğu şeye bağlı olarak değişkenlik gösterdiği durum.
her ikisi de farklı konularda çok şey biliyor olabilir.
aynı konular içinse; bazı şeyleri okumadan öğrenemeyiz, bazı şeyler de her kitapta yazmaz ancak gidip gördüğümüzde öğrenebiliriz.
dün düşündüğüm durumdur. çok gezen bilir zira gezerken yalnızca mekanları değil insanları ve olaylarıda derinlemesine inceleme fırsatınız vardır ancak okurken bu derinlikten biraz feragat etmeniz gerekir.
Çok okuyan bilir tabi ki gezen pekiştirir... Bilmek için okumak Lazım öncelikle bana mö 1050 yılında olan olayları gez ve anlat ıı olmadı demi...
Her ikiside lazım. Ama önce okumak lazım. Nasıl başlıyordu Hira Dağı'nda ki ilk cümle ?
Oku ! Allah'ın adıyla oku bu kadar basit askında ilk Vahiy ilk emir Okumanın Önemi...
okuyarak gezen bilir. *
mal gibi gezersen birşey öğrenemezsin ama okuyarak bilgi edinerek gezersen okuduklarını unutmaz, oralardaki yapı, yaşam, sanat vs ne varsa bilerek bakarsın.
artık bir çeşit atasözü halini almış olan bu soru aslında; bilgiyi görerek öğrenmenin okuyarak öğrenmekten farkını anlatmak amacıyla hazırlanmıştır. ama her konuda olduğu gibi bunu da kıç duyu organımızla anlamakta üstümüze yok tabii.
Bence en çok kazık yiyen bilir.
[kat: +9 münazara itemi]
80 bilir. 118 80 80 80 swh
ilber ortaylı'nın mikeceği versus.
görsel zekası iyi olanlar gezerek , hafızası kuvvetli olanlar okuyarak daha iyi öğrenirler.
ikisinide yapan murat bardakçı.
Gezeceği yerleri önce okuyan, sonra gezen daha iyi bilir.
çok okuyan bilir arkadaşlar. çok gezen orospudur.
çok yazan.
Çok okuyan bilir ama gezmek de gerekir. Hem okuyup hem gezersen çifte diploma veriyorlamış.
Çok gezerken okuyan adam iyi bilir.
çok meme gören daha bilgilidir.
çök gezerken ,çok okuyan .
çok gezmek ve çok okumanın aynı anda olması ihtimalini göz ardı eden sorunsal. efendim çok gezip çok okuyan insanlarımız var evet...
güncel Önemli Başlıklar