bugün

bayram tatili bittikten sonra ilk iş komple havaya uçurulması gereken binalar listesidir. benim favorilerim mecidiyeköy deki trump towers ile başlar. hayatımda böyle kötü bi şey görmedim arkadaş. ayrıca geceleri camlardan bi yerlerden ışıklar falan vuruyor her yere. kendi listemin bir numarası kesinlikle o.
başta parlemanto binası olmak üzere iğrenç müteahhit zihniyetinin eseri olan bütün plazalar, rezidanslar, avmlerdir.

not: parlemento binası biraz V'den esinlenilmiş olsa da yenileri yapılmasın diye konulmuştur.
toki'dir efendim.
ulan daha 4 sene olmayan ev çatlak mı verir. kocaman yarık var evde. bizim ev eski yapı filan ama maaşallahı var. tü tütü.
Ritz Carlton istanbul aklıma ilk geleni. Deniz kenarında o yükseklikte bir binanın yapılmasına verilen imar izni inanılır gibi değil.
belediyelerin oy uğruna ruhsat verdiği gecekondular. çünkü kentlerimizdeki çirkin görüntülerin en büyük suçluları bunlardır.
feadalitenin hortladığını düşündüren surlarla çevrili büyük ve zevksiz, hiçbir ulusun ve dönemin mimarisini taşımayan karaktersiz rezidanslar, yaşam merkezleri bir an önce yıkılmalı. o kuleler var ya onlar işte..
2000 sonrası yapılan tüm avmler yıkılabilir. 2000 yılından önce yapılmış avmler mimari birer şaheser mi, değil elbette ama conconlarımızı da düşünmek zorundayız. sudan çıkmış balık olmasınlar.
patrikhane mesela cok eski. yenisinin daha buyuk sekilde yapilmasi gerekir.
antalya'da bulunan il özel idare eski binası.
Pisa kulesidir efendim.

Yıkılsın artık la. Yıllardır o halde, bir yıkılmadı gitti.
Adamlar mühendislik hatası yapıyor, üstüne üstük turist akını, nedir bu arkadaş? Bizim sağlam yaptığımız binalar kendi kendilerine yıkılıyorlar, adamların hata ile yaptığı bina bile yıllarca ayakta kalıyor. çok sinirlendim! çok çok sinirlendim!

Edit: tamam sakinim.
Bütün ' avm' ler yıkılsın, bize ait değiller zaten.
Bütün gökdelenler. Çok ciddiyim. Istikbal göklerde bu şekilde aranmamalı. Bu ne cihad ne medeniyyet. Bu kudurmuşluk. Herkes sidik yarıştırıyor. Nerde bizim top oynadığımız tarlalar. Ziline basıp kaçtığımız müstakiller. Evet göğü delenler yıkılsın.
bi' de historia.
güncel Önemli Başlıklar