baba falan değildir. küçücük yavrusuna bir çikolatayı çok görüp gider kumar oynar. hayır, rulet falan oynasa neyse. iddaa nedir yahu? ismi bile türkçe dışı! böyle babalar gördükçe bir sürü çocuğa çikolata alasım geliyor ama gdo vardır diye korkuyorum azizim. nitekim benim alacağım çikolatalar büyük büyük olacağından çok yerler bunlar, e görmemişler ki. sonra dokunur falan, en iyisi iddaa oynayanları ele geçirip öss ye sokmak, asıl şans oyunu neymiş çeksinler çilesini.
replik şudur evdeki

+oğlum bu kupon tutucak tutunca alicam maclar bitince
-3 senedir kupon tutucak yürü git lan ...
sopalık olduğu kesindir.
bahanesi de;

- hele şu kupon tutsun ben ben bizim oğlana ne çikolatalar alıyorum dur.
belki bes cocuk sahibi ve bes cikolata alacak parasi olmayan bir babadir, hemen kinamamak gerekir.

(bkz: 1 e 5 cikolata veren kupon)
süper babadır efendim. böyle babam olsun, oturalım ortak kuponlar yapalım her hafta. çikoltaya ne gerek var.
belki çocuğu için çikolata fabrikası alıcaktır.. tabi tutarsa.

(bkz: ya tutarsa)

(bkz: size de çıkabilir)
fedakar baba türlerindendir. iddia oynamanın inceliklerini ve tekniklerini çocuğuna erken yaşta öğrettiği için çocuğunu hayata hazırlayan baba.
boş bulduğunuz bir anda elinizi cebine atıp, kuponları hafifçe çekip alarak hemen yakmanız gerekir. böyle babaya az bile yapmışsınızdır hatta.
karısına sabah işe giderken çikolata parası bırakmış babadır.
büyük düşünür dür kendisi.
parasını 5 e katlayıp
bir kutu alacak babadır.
cehennemlik babadır.
Almama sebebine göre karar verilesi belki çikolatanın fabrikasını alabilecek , belki de o parayı sağda solda yiyebilecek babadır. Iki tiptir.
kazandığı parayla çocuğuna çikolata alacak babadır.