bugün

çocuk ki nalet mi nalet( lanet değil), gecenin bir vakti mızıka çalan eşek mi eşek bir çocuktur. anne artık bıkmış. gecesi gündüzü olmayan bu çocuğa elbette avazı çıktığı kadar bağıracak. hatta ve hatta bağırmakla da kalmayacak "ağzını yırtarım senin çocuk. çabbuk eve geliyosun! indirme beni aşşaaaaaa!" diyecek ve de akabinde dayakla sonlanacak bir finale doğru emin adımlarla ilerleyecek bu anne. hakkıdır.

az dayak yemedik eve girmemek için türlü türlü bahaneler uydururken. az dayak yemedim ben. çok dayak yedim. bana mısın da demedim utanmadan. hatta terlik, taş.. derken tornavida bile atan bir anneye sahip biri olarak hiç çekincem yoktur. alışkınım. terlik isabet etmediğinde kıkır kıkır güler, taşı tekrar anneye atardım. yalnız tornavida tam şakağıma geldi. gözümü çıkaracaktı annem. onu hiç unutamam. en sonunda da pişmanlıktan geberecekti nerdeyse. "nasıl yaptım bunu ben kuzum!" diye sarıldı da türk filmlerindeki "annesinden tokat yiyen yarı haklı çocuk tribi"ne girip iteledim annemi. "git annem değilsin artık. anne çocuğuna hiç tornavida atar mı?!" tornavida lan! düşünebiliyor musunuz? artık çıldıraya bağlamış. zaptedemiyorsun. ben de nasıl sinirlendirdiysem artık.. kadın elinde ne varsa atıvermiş sonunu düşünmeden. evlat katili edeceksiniz beni hııııııııı! diye de burnundan soluyordu hala.

neyse. çocuğuna, camdan bağıran anne candır. o her şeye rağmen sinir etse de beni candır. ve ciddiye alınmalıdır. o komşunun çocuğunu bakkala gönderemediği için sizin de komşunun ayak işlerini yapmanıza izin vermez. gururlu ve de sizi adeta bir elemanı gibi korur kollar.
sabahları o güzel sesiyle uykumuzu güzelleştiren kadındır. *
çocuğun adını uzatarak söyleyen annedir. çocuğun adının "ekin" olduğunu farz edelim, bu durumda şöyle olacak:

" ekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiğn * ekiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiğn"
aşağıdaki diyalogların kahramanı olan annedir.
- onuuuuuuuuur, onuuuuuuur! hadi gel oğlum bak akşam ezanı okunacak, gir içeri.
+ yaa anne ya! gelmiycem işte gelmiycem. daha saklambaç oynıycaz.
(bkz: camdan çocuk)

düzenleme gelmiş. iyi madem..