bugün

salçalı ekmektir.
herşeydi bana göre. taşlarla bile oyun oynayıp mutlu olan çocuklardır. gerçi zamane çocukları için para ve parasal şeyler daha değerli...
simiti paylaşmak bile o zaman daha güzeldi.
(bkz: mahalle maçı)
(bkz: taso)
ara sıra tinercilerin oldugu terkedilmiş dügün salonuna arkadaşlarla beraber her gün operasyon yapmak orayı yagmalamak.
benim tasolarımdı diğer çocuklar gibi taso oynamaz bildiğim tüm pokemonların tasolarının koleksiyonunu yapmaya çalışırdım. Sonra ergenlik zamanları ben büyüdüm ya diyip hepsini sobaya atmıştım kafamı sikeyim.
Deli misiniz lan bir mahalle maçında bir gol atmak kadar keyif verici bir şey var mı?
altın şeklindeki çikolatalar.
iki demir para bir tane kağıt paradan daha değerliydi gözümde çünkü demirdi ve ağırdı kavrama mekanizması böyle çalışıyordu demek o zamanlar e bi de bütün ihtiyacımı demir paralar görüyordu. Sakız şeker tüm giderim buydu.

Edit: anlam kaymasını düzelttim
Boş salıncak ve sallayabilecek büyük biri.
Capri sun tabiki.
(bkz: Meme)

O zaman caps yoktu tabi amk.
Depozitolu bira şişesi

çocukken hafta sonu toplamak için bisikletle bütün şehiri gezerdik. Sonrada bakkala gider tanesi 15 kuruştan satardık ederinin parasıyla da çikolata dondurma alırdık.
annemiz

halen öyle.
azar işitileceğini bile bile aşağıda kalmaktır.
fiziksel olarak çok para. yani bir adet 20 tl değil de. 2 adet 5 tl daha değerli.
Casio Saat.
görsel
Kames topu olan mahallenin gözbebeğiydi.
meybuz'un suyunu içmek.
Çamurdan yapılan köprüler
Komşunun ağacından çalınan çağlalar
Bisikletim.
Cam şişe kapakları itinayla taşla dovulup taso yapılır.
3 kornerden kazanılan penaltı.
Misket kazanmak ve bir de kuru ekmekle salça. Hey gidi hey!
Cevizli helvam,bebeklerim,kitaplarım,hayallerim.
herhangi birinin size "aferin" demesi. dünyayı kurtarmış modunda gezmeye sebeptir.