bugün

büyüdüm. en büyük salaklığım budur. ne güzel top oynardık mahallede, ateş yakar üstünden atlardık, gazoz kapağını kazanmak için yapmadığımız kalmıyordu, bisikletin patlayan lastiğini yaptırmaya para bulmaya çalışıyorduk, öğretmenden yediğimiz tokadın değil de utanmışlığın kızarıklığı geçmiyordu 2 gün, namaza gidiyorduk dedemizle, ezan sesini duyunca eve koşardık hemen, uçak bile gizemli gelirdi şimdi biniyor olmamıza rağmen, sevmesek bile takıma almak zorundaydık arkadaşımızı, meşelerin parlakları makbuldü zamanında, yalan söylemek zordu şıp diye ele veriyoruz kendimizi diye, ağlamak kolaydı çekinmezdik kimseden atardık içimizden, işin özü yitirdiğimiz insanlık vardı içimizde, saygı vardı, sevgi vardı, masumluk vardı. ama salak kafam, uyduk arkadaşlara onlar büyüdü ben eksik kalır mıydım? bende büyüyeceğim. büyüdüm, yıllar geçtikçe büyüdüm, büyüdükçe değerlerimi kaybettim. tekrar dünyaya gelsen derler ya, çocuk olurum derim, ama bu sefer büyümeden.
görsel

size değer veren seven sayan, size çeşitli etkinliklerle çocukluğunuzu doya doya yaşatan bir belediye başkanına...Ali kılıç'a sahipseniz çocuk olmak harika bir şeydir. kendi çocuğumdan biliyorum.
(bkz: bitince üzüldüğünüz şeyler)
Çocuk olmak, yaptığın her hatanın açıklaması olmaya yetecek bir dönemdir.
Canın nasıl isterse, kimseyi umursamadan, rahatça hareket edebilmektir.
Biraz önce galatasaray formalı bir çocuğun beşiktaş diye bağıra bağıra koşup gitmesine şahit oldum. Komik ve bir o kadar da güzeldi.
En güzeli 90'larda çocuk olmaktır. Bu dönemi hatırlayanlar ve geçmişe bir yolculuk yapmak isteyenler için kapsamlı bir video >>
(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=pGNFrHucoo4)
Minika go izlemeyen çocukluğumu yaşadım demesin.
Daha kötüsü yaşın ilerleyip hâlâ çocuk kalmakta. Gerçek hayat maalesef bunu kaldırmıyor.
görsel
Kirlenmeden önceki kutsal dönemdir.

En duru, en temiz, en dürüst, en doğal, en sevimli süreçtir.
Kendi eğlenceni yaratmaktır. Rahatsız olan büyüklerini üzmeyi hedeflemek. Bu çok tatlı anları oluşturur. Kola içememektir uzunca dönem. Mayonez yasağına tabii olmaktır. Avm de sürtmektir. Evden yalnız çıkamamaktır.
Ne güzel bir şeydir. Ne geçim sıkıntısını bilir ne depresyon ne stres. Babası eline bir horoz şekeri tutuşturunca dünyanın en mutlu insanı olur. Bir denize ve pikniğe gidince en güzel an onun olur. Güzeldir çocuk olmak.
Melek olmak. En güzel şey. Herkes yaşayamıyor ne yazık ki.
Özlenendir.
Gariptir çocuk olmak. Dünyanın en büyük acılarıyla bile mutlu olursun.

görsel
büyümek için çok hevesli olmaktır.