bugün

(bkz: dağdaki çobanla benim oyum bir mi)

gibi başlıklarda çobanı köylüyü aşağı gören kesimdir. bu yüzden iktidar göremeyecekler asla. herkes herşeyin farkında.

az insan olun insan.
Cobanın kavalını enlemesine alan kesimdir.
bunun yanıtını en güzel kuran-ı kerim de allah vermiştir.

hiç, bilenle bilmeyen bir olur mu?
zumer suresi 9. ayet

heh, allah da aşağılamış deyin de göreyim hadi, hadi.
neyi bilen, neyi bilmeyenden bahsediyor oku bakalım hepsini.

sen görüpte bilmiyorsun. okumuşun ama bir baltaya sap olamamışsan işin gücün fitne fesatsa napalım yani bilsen nolur, bilmesen nolur.

"ilim karakterli bir bedende hayat bulur."
(bkz: ancak gönül ve akıl sahipleri düşünüp ibret alır)

(bkz: hala aklınızı işletmeyecek misiniz)

özetle, neyi nasıl anlayacağın senin niyetine, tıynetine bağlıdır. lafı neresinden anlıyorsan sen o'sundur.

dipnot: bana laf söylemek için mesaj felan atın, geri dönüp yorum yaptığım başlığa pek dönüp bakmam. bu da lafın altında kaldı, cevap veremedi gibi teselliye sebep olur. teselliye ihtiyacınız varsa böyle uzaktan laf atın.
Aşşağılık olan kesimdir. Çoban halkına hizmet etmektedir ve en tabi hakkıdır sandıkta iradesini göstermesi fakat bu iradelerin eşitliği tartışılır. Bence kati surette emekçi olan çobanın iradesi muhaliflerinkinden öndedir. Kendisini bir grup aristokrat olarak hisseden muhaliflerin yüzde altmışlık bir çoğunluğa rağmen hükümet kuramayan bu beceriksiz yönetim kadrosunu oylayanların muhalif kesim olduğunu göz önünde bulundurursak daha açık bir belirtme olur.!
okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır diye eğitimi küçümseye küçümseye memleket eşek cennetine döndü elhamdülillah.
okumayın okumayın. kanın en çok cehaletin olduğu yerde aktığını da unutmayın. sonra da ağlamayın.