bugün

yeni tat arayışının bir tezahürü olarak ortaya çıktığını düşündüğüm çiğ köfte sıkımlarını tavada kızartmak suretiyle hazırlanan hezeyan. iki saat bulgur öldürmek için verilen uğraştan sonra sıkmaları tavan yerine tavanın içinde görmek inanın şahsıma hakaret idi.. pozitif bir insan olduğum için sesimi çıkarmadım. hatta ucundan tadına bile baktım bu hedenin. evet, arkadaşlar çok gereksiz bir şey bu.
artık çiğ değildir.
Gereksiz icat denemesidir. güzelim çiğköfteyi de piç etmektir ayrıca.
adamlar onun adını çiğ koymuşlar di mi. bi bok biliyolar da öyle diyolar. anlıyorlar yani bu işten. nedir bizim şu türk milletindeki fuck the system sevdası anlamıyorum.
kesinlkle lezzeetli olan yiyecek.

hatta sadece kızartılmak için yapılan çiğ köfte bile vardır bazı doğu vilayetlerinde. evet artık çiğ değildir ama farklı bir lezzeti güzelliği vardır. deneyiniz.
madem çok kreatif o zaman sulu köfteyi de kızartın.
bunu düşünen, bulan ve hatta yapıp deneyen insanın adana kebabının yanında pilavı görünce itiraz etmemesini yadırgayamayız.*
Yemeyenlerin önyargilarini anlayabiliyorum fakat fevkalade bir yiyecektir kendileri. Öyle kuru kuru kizartilmaz, yumurtaya bulanarak kizartilir.

Ayriyetten yeni bir yiyecek degildir çünkü babam yaklasik 20 senedir çig köfte yaptigi zaman bir tabak da sabah kahvaltida kizartilmak üzere ayirir. Gerçekten çok lezzetli bir aparatiftir.