bugün

derin ve ajitatif bir tespit.

uzun zamandan beri sosyal ortamlardan uzaklaştım hamidolar. kendi iç dünyama kapanmış gibiyim. nedir bunun sebebi; nereye gidiyor bu naçiz bedenim diye de araştırmalar yapıyorum internet platformlarında ama sonuçlar pek iç açıcı değil. anksiyete bozukluğundan, obsesif kompulsif bozukluğa, hikikomori'den depresyona kadar geniş bir yelpazede sorunlara işaret etmişler ama ben bunlara itimat edecek değilim elbette. sonuçta kavramları çıkaran da insan. önce üç harfli vardır deyip, sonra korkuyorsan bu senin ahmaklığındır tabii.

ama bahsetmek istediğim bunlar değildi. bahsetmek istediğim sosyalleşmeye çalıştığım anlarda tanıştığım yeni hatunların birçoğunda gözlemlediğim acı bir durum. evet, çirkin kızların sözlük yazarı olma eğilimi çok fazla. birkaç gündür cafelerde, bistrolarda ah keşkem ah keşkem yaptığım araştırmalar, bana bu kesif gerçeği işaret etti.

çirkin kızların hemen hemen tamamının sözlük yazarı olduğunu fark ettim ve erkeklerin ilgisine yoksun olmaları nedeniyle bu hallere geldiklerini ve sözlüklerdeki erkek hegemonyasına yaslandıklarını hemen kavradım, bildim. çok üzüldüm hamidolar; öyle böyle değil. meğer hasta ve rahatsız olan içimizdeki çirkin kızlarmış.

yoksa güzel kızların sözlüklerde ne işi olur; güzel kızlar niye entry kassın ki; te allaaam ya. o yüzden diyorum ki; bir hatun ne kadar sözlükçüyse o kadar çirkindir; ne kadar uzun süre sözlük yazarlığı yaptıysa; ne kadar fazla girisi varsa veya yazdığı giriler ne kadar uzunsa, güzelliği ile bu istatiski veriler arasında ters orantı ve tam korelasyon vardır hamidolar.

buraya dikkat işte, ehe.
tüm kadın sözlük yazarlarıyla tek tek tanışmış, kendine göre bir istatistik çıkarmış yazar beyanıdır.!!!
"sözlük yazarlarının çirkinliği, güzelliği mi yoksa düşünceleri, fikirleri mi daha önemli?" diye düşündüren sözde tespittir.
uludağ sözlük kızlarında daha çok sıklıkla görülen bir çirkinliktir.
çirkin erkeklerdeki sözlük yazarı olma eğilimi ile eşdeğer niteliktedir.çünkü bugüne kadar ki zirvelerde henüz şahsım dışında yakışıklı biri görülmemiştir.
yüzyılın tespitidir. sanki hepsini gördü, seçti, beğendi ve aldı.
best modellere taş çıkaracak sözlük erkeklerinin süpersonik tespiti.
(bkz: çirkine çirkin demem çirkin benim olunca)*
beyni olmayan hemcinslerimin yazar olması gibi bir şeydir.
(bkz: abazalardaki sözlükte kız arama eğilimi)
gördüğüm en saçma genellemelerden biridir. ben çirkin değilim nolcak şimdi?
tabi aralarından güzelleri de çıkmakta.
(bkz: sözlükte tanışılan kızla sevişmek)
acı gerçektir.

sözlük içerisinde çirkin kız oranı gitgide artmaktadır.

rus sözlüğe kaydolmak gerek, gerekirse rusça da öğreniriz.
espri yapmak isteyip yapamayan erkeklerin her önüne gelene doksan derecelik açıyla eğilmesi kadar acı olmayan eğilimdir.
kadının çirkini olmaz adamı cennetten kovduranı olur .
bunu dikkate alırsak, bu yazıları yazan bir birey de,* quasimodo dur, hırsı dağlar kadar olduğundan dolayı, kızsalar da ilgi göstersinler şekline gelmiştir, yetersizlik kaynaklı olabilir tabi; hırsın en acı hali de bu zaten, tükenmek; kendisine bunun aslında eğlenceli olmadığını, insanların farklı şekillerde eğlenip, gerçekten gülebildiklerini haber vermek isterim.
sözlükteki dişi nüfusunu oltaya düşürmek için söylenmiş olduğu aşikar olan söylemdir.
bunu sözlük zirvesine katılan çirkin kızlar diye sınırlandırmak gerek diye düşünüyorum, ayrıca kime göre çirkin bir bunu sorgulamak lazım zaten.

ayrıca biz sözlüğe yakışıklı/güzel sevgili bulmaya mı giriyoruz diye bir soruyu da gündeme getiriyor peşi sıra...
Sözlükte yazan hiçbir yazarın fiziksel görünüşü kimseyi ilgilendirmeyeceğinden gereksiz ve boş bir tespit olmuş. Yazdıklarına bakarak bir yazara sempati besleyebilirsiniz ama bu sempatiniz yazar çirkin görünüyor diye azalıyor veya kayboluyorsa beyniniz çocukluğu atlatamamış demektir. Bununla ilgili çok güzel bi hikaye de vardır ama onu burda yazmıyım şimdi.
belki koca buluruz diye...
umut fakirin ekmeği...
ne yaparsın???
TAMAm ilk tanımda ki kadar acımasız da olmayalım ama şimdi birazda itiraf gerektiren bir noktadayız. gerçekten hiç birimiz bir tekimiz bile karşı tarafın fiziksel özellikleriyle ilgilenmiyor mu? hadi len ordan bi daha düşün kendi kendine bir sor, en azından kendine itiraf et. hadi ben bakmıyorum. *
güzelleri de vardır, çirkin diye yazar olmak gerçekten saçmadır. tabi güzel güzel yazar olunursa daha keyif vericidir. *
olmayan eğilimdir.

çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.

lordit: ben güzelim mesela. teziniz çürüdü. dağılın.
adını değil fiziksel görünümünü nickinin arkasına saklayan kızdır.
sözlüğe boş iş gözüyle bakan amaçsız bir söylem. güzel kızlara salak gözüyle bakıyor demekki. peki, tamam.
yeminle çinli kızlardaki sözlük yazarı olma eğilimi diye okudum. sözlüğün cılkı çıkmaya başladı arkadaş, ne kadar absürdlük varsa bekliyo demek ki bilinçaltı.