Çift isim normal bir durum ama bu nedir yahu ! Asıl isim çılgınlığı bu.

"Denizli'de yaşayan ve Türkiye'de en uzun isme sahip 38 yaşındaki Haşim Ahmet Abdulbaki Buğra Bahadır Nebioğulları, 10 yaşındaki kızına da 43 harften oluşan Türkiye'nin en uzun ismini koydu"
Kaynak: https://www.ntv.com.tr/tu...ri,e3FZxVHeXkOCUYyuUbBBBA
nüfus müdürlüğüne de karakter sınırlaması uygulaması getirilmelidir.
işkence gibi bir gelenek.

resmi yazışmalarda, kayıt işlemlerinde ilk isim, en ilk isim, son isim, ön ad -son ad facilarına yol açmayınız.
evlatlarınıza acıyınız.
çift ismi olup da ikisinide kullananlar bana çok itici geliyor. sebebini bilmiyorum.

halil ibrahim,
ömer faruk

bu nedir ya?

görsel
Din ve nüfus işlerini birbirinden ayırmak gerek. iki isimle dinin hiçbir alakası yok. %99'u müslüman olmayan bir ailede %70'i çift isimli üç isimli dört isimliler bile olduğunu biliyorum.

(bkz: istatistik verilerle konuşmak)
Nefret ettiğim bir durumdur. Zaten kimse ikisini birden kullanmıyor anca annesi babası oda zor . Çok sacma .
Çocuğun daha kudretli olacağını zanneden ebeveynlerin çılgınlığıdır.
(bkz: fernando jose altamirano del castillo)

azıcık şükredin mk.

bak elalem nelerle uğraşıyor.
Benim de aralarında bulunduğum insanlardan. Üstelik ben ikisini birden kullanıyorum. Kim hangi ismimi kullanırsa dönüp bakınca yaa karistirmiyormusun? Sorusuyla karşılaşıyorum ama ben isimlerimi seviyorum. Üstelik güzel anlamları da var isimlerimin. Bir de not düşeyim iki ismimin de muhafazakarlıkla alakası yok.
hangisini kullanacağıma karar veremediğim için saçmadır. ikisini birlikte kullanmak zor, nasıl olsa insanlar tekini kullanacak. *
Nüfusta tek, reelde iki isme sahibim. Sevgili anne ve babam iki ismin zor olacağını düşünüp tek isim vermişler ama iki ismimi de kullanıyorum.

Hangisi daha çılgınca; nüfusta iki isme sahip olmak mı, nüfusta tek isme sahipken reelde iki isme sahip olmak mı?
(bkz: swh)Üstteki yazar haklı beyler dağılın bakayım.