bugün

bunu yapan bir bayan olsa oldukça normaldir, ama bir erkegin (uludag sozlugukteki bir yazarın) karsımda cantasından çıkartıp metrobusun içinde sürmesi biraz ilginçtir
elleri çatlaktır. normaldir.
ibneliktir.
hani bir erkek elleri kup kuru olsa, çatlayarak yaraları sızlasa, hatta kanasa bile öyle çantasında el kremi taşıyamaz.
kesin ibne canım kesin.

anlayamayanlar için (bkz: kinaye)
askerdir. öyle demeyin oğlum askerde siz de kullanırsınız el ve yüz kremi.
bakımlı abi pozisyonundadır. bakımlı kızları tavlamak amacıyla o krem çantaya girmiştir.
Aslında ne kadar bakımlı da olsa "çantadan çıkarmak" biraz kadın raconu kalıyor. Bu yüzden sakat işler listesinde ismini görmek an meselesi..

Ama elleri çatlamış, kup kuru kalmış ise o krem onun için mükemmel bir hediye olacaktır. Şöyle en nemlisinden bir krem..
eli kuruyandır. elleri çatlasa da kanasa da erkek sürmez diyip zımpara elleriyle doğalım mesajı vermekten iyidir.
(bkz: hg harun abi)
tek sevgilisi ellerine iyi bakan erkektir.
(bkz: Ben ayak kremi taşıyanı gördüm)
her heykel öğrencisinin çantasında bulunur.. erkek kadın fark etmez, heleki 2. sınıflarıni el kremi için birbirini yediğini bilirim (bkz: kil) (bkz: alçı) (bkz: polyester)
dudak çatlamasını önleyicisi lipstick taşımasın da ne taşırsa taşısın diye düşündüren erkek türü olup kozmetiğe düşkün erkekler hakkında önyargılı kadınları maalesef kınamak çok da gereksiz bir davranış değildir, erkeksi bir davranış değil aşırı kozmetik düşkünlüğü.
askerde hayat kurtaran, her er in cebinde bulunması gereken malzemelere eklenmesi gereken sağlık malzemesidir efendim. askerde nötrücina mı cebimden eksik etmedim. bir ara soğuktan şişen ellerimin tırnak kenarları kanayana kadar çatlayınca gözümdeki yaşları dindirmiştir kendileri. norveçli balıkçılara buradan tekrar teşekkür etmeyi borç bilir bu fani.
ellerinin norveçli balıkçılar gibi olmasını istemeyen erkek de olabilir.
bir kızı tavlamaya veya sevgilisine bakımlı gorunmeye çalısırken erkekliğini kaybeden bir insandır.
aslında olay biraz çarptırılmıştır, el kremine dayanamayan bir insan olan ben (el kremi sonrası elde olusan kayganlık, mouse deney tüpü tarzı eşyalarda oluşan kavrama problemi) için bir parça garip gelmiştir. el kremi kullanan kişilere karşı bir garezim yoktur, tek amacım kast ettiğim ve şahsen tanıdığım yazara trollük yapmaktır.