bugün

Ileride ortaya çıkan psikolojik sorunların asıl kaynağıdır.
yalandır. hiçbir anneden sevgi göremeyeceğim kadar çok sevgi görmüşümdür annemden.
öğretmen annelerde özellikle sınıf öğretmenlerinde çok fazla görülen gerçek durum. Anne tüm enerjisini okuldaki çocuklarına verir, çocuk anneanne ya da babaanne ile kalır abi ya da abla var ise biraz büyüyünce o ilgilenir.
ilk bir iki yaşına kadar kararlı bağlanma kazanamamış çocuk daha sonraki yıllarda sürekli bu eksiklikleri yaşamaya ve bunu kapatmaya çalışır.
Anneye ise o çocuk hiç büyümemiş gibi gelir ileriki yıllarda da. Bunun sebebi içlerindeki geçmişte gösteremediği ilginin verdiği vicdan rahatsızlığıdır.
Hem anne hem de çocuk karışık bir ruh haline sahip olurlar bu yüzden. Anne çocuğunu kimseyle paylaşamazken çocuk ta tam bir anne kuzusudur.
Bi başkasına güvenmesi çok zordur. Sevgi konusunda doyumsuz bir haldedir.
aşağıdaki hikaye belki bir nebze cevap olabilir.

adam yorgun argın eve döndüğünde 5 yaşındaki oğlunu kapının önünde beklerken buldu. çocuk babasına " baba bir saatte ne kadar para kazanıyorsun? " diye sordu... zaten yorgun gelen adam, " bu senin işin değil " diye cevap verdi. bunun üzerine çocuk, " babacım lütfen, bilmek istiyorum. " diye üsteledi. adam, " illa da bilmek istiyorsan 20 milyon" diye cevap verdi. bunun üzerine çocuk, " peki bana 10milyon borç verir misin? " diye sordu. adam iyice sinirlenip, " benim, senin saçma oyuncaklarına veya benzeri şeylerine ayıracak param yok. hadi derhal odana git ve kapını kapat. " dedi. çocuk sessizce odasına çıkıp kapıyı kapattı. . adam sinirli sinirli, " bu çocuk nasıl böyle şeylere cesaret eder? " diye düşündü. aradan bir saat geçtikten sonra adam biraz daha sakinleşti ve çocuğa parayı neden istediğini bile sormadığını düşündü, " belki de gerçekten lazımdı. "...
yukarı çocuğun odasına çıktı ve kapıyı açtı... yatağında olan çocuğa, " uyuyor musun? " diye sordu. çocuk " hayır. " diye cevap verdi. " al bakalım istediğin 10 milyon. sana az önce sert davrandığım için üzgünüm. ama uzun ve yorucu bir gün geçirdim. " dedi... çocuk sevinçle haykırdı, " teşekkürler babacım..."
yastığının altından diğer buruşuk paraları çıkardı. adamın suratına baktı ve yavaşça paraları saydı. bunu gören adam iyice sinirlenerek " paran olduğu halde neden benden para istiyorsun?...benim senin saçma çocuk oyunlarına ayıracak vaktim yok! " diye kızdı. çocuk " ama yeterince yoktu" dedi ve paraları babasına uzattı;
" işte 20 milyon... bir saatini alabilir miyim?...."
anneninizi on bes yasinda tanidiysaniz psikolojinize etki edecek en son sey o annenin calisiyor olmasidir.
ileride kişilik bozukluklarına yol açan sevgi açlığıdır. insanlarımız karılarını para için iş adı altında başka erkeklerin yanına gönderince ortaya çıkan durum. yazık bu çocuklara.
Ilerideki kişilik bozukluklarının asıl nedenidir. Çocuklarımızı sevgi ile büyütmeliyiz.
Yoktur öyle bi şey. Hele benimki zaten çalışıyorum ilgilenemiyorum edasıyla kendini yetersiz hissedip daha bir yüklenmiştir. Canım annem.
alakası yoktur. bilip bilmeden konuşan ileri zekalı tayfa vardır.

mesela ben sabah 7'de okula gidip akşam 4'te çıkıyodum. eve gidene kadar saat 5 oluyordu ki saat 6.30 da annem işten dönüyordu.

altı üstü 1.5 saat içinde de sevgisizlikten gebermiyodum yani. dışarda arkadaşlarla falan oynuyodum amk.

ne acayip adamlarsınız.
Insanı üzdüğü kadar düşündüren açlıktır. Çocuk yapıp ortalığa salmakla olmuyor bu işler.
çalışan erkeklerin çocukarındaki baba sevgisi açlığı kadardır gerçi bizim gavatlar çalışmasada o sevgiyi göstermekten yoksunlar.
akşamları burger kingden alınan menü ve oyuncaklarla doyurulabilinecek açlıktır. sen bir de o çocuğun 20 yaşına geldikten sonra Türkiyedeki cinsel açlığını gör. sağ el yetmiyor doyurmaya ya da sol ya da beyin. anladın sen onu.
saçma sapan bi fikirdir. bu açlık annenin ihmaliyle olabilir belki ama işe gitmek ne alaka? burdan anlaşılıyor ki başlığı açan cahil ve kültür seviyesi ebesinin amının amının amının amının altın da olan bir ak partili ve kadınn köle sistemini savunma amaçlı başlık açmış.
Anneanne ya da babaanne sevgisiyle hissedilmeyen aclik. Bize babaannem bakti, arkasindan buyuk olarak sorumluluk bana gecti. Belki annemle aramizda mesafe olmasinin nedeni budur, kim bilir...
türkiyenin geri kalma ve şiddet yanlısı olmasının asıl nedenidir.
Katıldığım önermedir. Çocuk dikkat Çekmek iÇin olmadık yaramazlıklar yapıp etrafa zarar verir. Ulan cocugu annene bırakıp sadece haftasonları yanına alacaksan ne anlamı kaldı o işin. Kiralık Çocuk.
toplumuzun yozlaşmasının asıl nedenidir. sevgi açlığı çeken çocuk ileride ya sapık olur ya katil. kemalist zihniyet.
anneleri suçlamayın onlarda çocuklarının geleceği için çalışıyorlar. 21 yaşındayım benim annemde bu yaşıma kadar sadece son 5 senedir çalışmıyor ama ben katil sapık sevgiden yoksun bir çocuk olarak büyümedim anne sevgisi çok çok farklıdır.insanın içinde olan bi durumdur kişinin iyi yada kötü biri olması.
gerçekten üzücüdür.bu sebeple doğurmayı düşünmüyorum.
çalışan erkeklerin çocuklarındaki sevgi açlığıyla yarışırdır.

en güzeli kimse çalışmasın, herkes evde otursun mk. çocuklar ana-baba sevgisine doysun.
Çalışma zamanlarının dışında giderilmeye çalışılması gereken acliktir.

Hayat maalesef kadınların da çalışmasını gerektiriyor.

Siz de biliyorsunuz ki çalışmayan analarimiz bizi tüm gün kucağında oturtup saçımızı oksamiyordu.

Onun da kendine göre dertleri işleri güçleri vardı.
Calisma saatine gore degisen.. evde durup saglikli cocuk yetistirebilen insanlar pek goremiyoruz. sabah 8 aksam 8 calisiyorsa o cocugu yapmaniz hata. para icin calisiyorsa evlenmesi hata, hem evli hem cocuklu kendi benligi icin calisiyorsa kendisi bir hata.

ozetle; 3nun(ev-is-cocuk) bi arada yurumeyecegini bilmeyen kadin ve erkeklerden koruyalim kendimizi.
çocuklar karınlarının doymasını, kantinden ıvır zıvır alabilmeyi, sıcak ve güvenli bir evi, kırtasiyeden ödev malzemelerini alabilmeyi ve daha nicelerini de isterler. hepsi de parayla sağlanır.

gündüzleri aslan gibi çalışır, kalan tüm zamanımda da çatır çatır evladıma sevgimi sunarım.

gevşek gevşek konuşmadan önce kadını çalışmaya zorlayan yaşam koşullarını gözden bir daha geçirin.

--spoiler--
ileride psikolojik rahatsızlıklara yol açacak durumdur. çocuklar sevgi ister sevgili anneler kariyer ya da para değil.
--spoiler--
bir çalışan kadın çocuğu olarak saçmalık olduğunu savunduğum görüştür.

Bi kere sosyo ekonomik gücüne kavuşmuş güçlü bir anneye sahip olmanın özgüveni vardır o çocuklarda...

Tek baba değil anne de güçlüdür, özgürdür... Kız çocukları için atılan sağlam ve güzel bir temeldir.
ev hanımlarının durup durup çocukları sevgi pıtırcığı yaptığını sanmaktır.

komşu gezmesi, altın günü, pazara gittim, tv'ye dantel ördüydüm derken çocuğa çalışan anne kadar zaman ayırmıyor çoğu.