bugün

çalışan kadın, kocası olan erkeğin 'evi ben geçindiriyorum, sana ben bakıyorum, ben olmazsam bir hiçsin' psikolojik baskısından kurtulmuş ve günün birinde o erkekten, o birliktelikten ayrılması gerekir veya terk edilirse kendi ayakları üzerinde sapasağlam durabileceği için doğru olan zihniyettir.
Erkek de kadın da özgür değil birbirlerine muhtaçtırlar. Haa bazıları bir müddet sonra havaya giriyor ve bi tarafları kalkıyor tabi o ayrı. Özellikle çalışan eli para görmeye başlayan ne oldum delisi olan, kariyer de kariyer diye yırtınan kadınlar. Fakat sonra bir iğne o balonu indirmeye yetiyor da artıyor bile. Çalışan kadınlar, sadece çalışmayan tembel erkeklerin, eşine çocuklarına zulmeden kötü muamele eden hergele ve serseri erkeklerin bir neticesi değildir. Zaruri meslekler harici, Emperyalist sömürü düzeninin dayatması özendirmesi ve yönlendirmesi neticesi kendisine rol model verilmiş efendilerine hizmet eden, karşılığında tüm hayatları satın alınan, ama ne yazık ki kendisini özgür ve hür zanneden modern kölelerdir. Aldıkları para, yaşadıkları hayata yetmez. Neden? Zaten tüketim için varedildiler. Senden 10 lira alacaksa, sana 5 lira verir, kalanını da taksitlendirir. Sen de habire öder durursun. Sonrada özgürüm ben özgür diye bağrınır durursun. Özgür kardeşim benim.
asgari ücretle çalışan kadın aç sefil bir insandır.
patroniçe olmadığı için köle olarak yaşayandır.
Elbette ozgurdur. Kimseye bağımlı yaşamak zorunda değildir. Kendisinin ekonomik gücü vardır. Var mı kendi ayaklarınin üzerinde durabilmek kadar özgür hissettiren bir şey?
özgür falan değildir. ekonomik güç sahibidir. yine sapla samanı karıştırmışsınız. çalışan erkek de özgür değildir. özgürlük bambaşka bir olgu.

hiçbir dayatma olmaksızın hayatına istediğin gibi yön verebiliyor musun? o zaman özgürsün.
gerisi traş.

kadın-erkek düzlemine sığmayacak kadar geniş bir kavramdır özgürlük.
ne yazık ki özgürlük de insanı canından dahi edebiliyor böyle bir dünya da .

keşke özgür olmasaydım dahi dedirtebiliyor .

herşeyin fazlası zarara çıktık yine bakın .
EV KADININDAN DAHA BETER KÖLEDiR ÇALIŞAN KADIN.
EV KADINI YEMEĞiNi TEMiZLiĞiNi ÜTÜSÜNÜ BULAŞIĞINI ÇOCUKLARININ EŞiNiN BAKIMINI YAPAR.
ÇALIŞAN KADIN TÜM BUNLARIN ÜSTÜNE BiR DE GÜNDE ORTALAMA 8-10 SAAT GiDiP DIŞARIDA ÇALIŞIR.

HA KÖLELiK TE AĞIR BiR SÖYLEM TABi. YAHU iNSAN KENDi HAYATININ KÖLESi OLUR MU? KENDi ÇOCUKLARINA KOCASINA BAKTI DiYE KÖLE OLMAZ iNSAN.

SEVDiĞiM iNSANLAR BUNLAR SONUÇTA. SEVDiKLERiN iÇiN YAPTIĞIN GÜZELLiKLER FEDAKARLIK YADA KÖLELiK OLARAK DEĞERLENDiRiLiR Mi HiÇ?
Günümüzde boşanmaların zirveye çıkmasının en ama en büyük nedenidir. Ahmet: Serpil sürekli eve geç geliyorsun nerelerdesin. Serpil: gece gündüz çalışıyorum ahmet eve para getirmek için. Unuttun mu ahmet ben bir iş kadınıyım. Ahmet: ama bu kadar çalışmana gerek yok zaten kazandığımız bize yetiyor. Üstelik sen bu kadar gecikince evin işleri aksıyor. Cocuklar var. Hiç yakınlaşamıyoruz da üstelik. Serpil: ne diyorsun ahmet çalışmayayım mı yeter artık ya canımdan bezdim. Bak ahmet ben ayakları üzerinde duran özgür bir kadınım sanada ihtiyacım yok. Bınu o mal beynine kazı tamam mı? Cocuklarıda alıp senden boşanacağım. Bu ne ya seni artık çekemeyeceğim.
Çalışmak hem erkek hem kadın için yalnızca ekonomik özgürlük sağlar. Bi insan kadın erkek fark etmeksizin sırf çalışıyor diye bütünüyle özgür sayılamaz. Bu başlığı açan kişinin yalnızca kadın vurgusu yapması bana kadınlarla ilgili bi sıkıntısı olduğunu düşündürdü