1. 1.
  lübnanda yaşanılan savaş acısını bir çocuğun gözünden anlatan, beyrut'ta başLayıp isveçte devam eden bir hikayeye sahip fiLm.. aşırı derecede trajik öğeLer barındıran bir fiLmdir..

  fiLmin senaryosunu ve yönetmenLiğini; josef fares üstlenmiştir..
  ... tucimania
 2. 2.
  filmin yönetmeni kendi hayat hikayesini yazmıştır. savaşın ne kadar berbat bir şey olduğunu daha iyi anlamanıza yol açıyor. başrolde oynayan çocuğun masumiyeti filmi daha hüzünbaz kılmaktadır. kendinizi o çocuğun yerine koyarak izlerseniz, film bitimiinde içinde bulunduğunuz durum için allah'a şükür edeceksiniz..
  1 ... istanbul icin efkar vakti
 3. 3.
  Film Lübnan'dan isveç'e kadar uzanan güzel bir öyküye sahip. Oyuncuları da bir o kadar iyi, özellikle Zozo karakterini canlandıran Imad Creidi'ye hayran oldum. Bir çocuk bu kadar mı şirin olur, rolünü bu kadar mı iyi oynar?

  Film savaşın acısını gözler önüne seriyor. Savaşın insan hayatından neleri aldığını, insan hayatında ne kadar var olduğunu gösteriyor bizlere... Nitekim Zozo da Lüban'ın o iğreti savaş havasından kurtulup isviçre'de yaşamaya başlayınca yeni bir savaşın içine giriyor. Onlardan olmadığı için dışlanıyor, dayak yiyor; diliyle alay ediliyor, bir an önce isveççe öğrenmesi dikte ediliyor. Burada görüyoruz ki insan her zaman anlamsız savaşlar içine düşüyor, savaşların içerisinden kurtulamıyor...

  Filmin bana çok önemli bir kazanımı da Arapça oldu, Arapça'yı bu güne kadar Arapça nedir bilmez hocalardan, hırıltılarla dinlediğimiz için Arapça'nın ne kadar güzel bir dil olduğunu fark edememişim. Filmde Arapça'nın aslında kulağa ne kadar da hoş gelebildiğini gördüm. Tüm bunlar ve çok daha fazlası için filmin senaristi ve yönetmeni olan Josef Fares'e de bir teşekkür borçuluyum, şu kısacık hayatımda güzel bir film izleme imkanı sağladığınız için teşekkürler Josef Fares.
  -2 ... illumination
 4. 4.
  birdönem laylaylomda çalışan uzun saçlı agresif abi.
  ... bob marley faruk
 5. 5.
  acaba sırf benim uktelerimi bulup mu dolduruyor diye düşündüğüm zat. *
  ... notrinova